Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

!Xbox360 z nějakého důvodu nejede (error e74 ,RROD) ,máš podobný problém ? napiš sem!


romeno

Otázka

  • Moderators

Tenhle thread jsem založil z důvodu , že xbox360 je poměrně poruchová konzole , co si budeme namlouvat , je to tak .

Takže pokud budete mít nějaký technický problém s konzolí pište výhradně sem !

Zde užitečné odkazy a rady :

Topik pro začátečníky

Chybové kódy

RROD = tři červeně rozsvícené diody na konzoli značí přehřívání nebo nějakou poruchu na desce . Xbox je nefunkční a je třeba jej reklamovat...

e74 = to samé akorát že na konzoli svítí pouze jedna červená dioda a na obrazovce se ukáže nápis ať kontaktujete servis , opět reklamace .

Pozor na oba tyto kódy se vztahuje tříletá záruka !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 563
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Da se to opravit.Oprava stoji od 400Kc.Vice info v sekci bazar-)Prodam.

Pozor na to, Xko ti půjde jen chvíli. BGA chipy jsou prekérka a jak už jsme se tady shodli - neopraví to zaručeně ani profi mašiny na pájení těchto chipů. E74 máš studený spoj na GPU. Problém je v tom, že staré verze dost hřáli a deska se teplem prohla. Raději to nespravuj a našetři na Jasper. Oprava jsou vyhozené peníze, vím co říkám.

P.S. nedej bože opravy horkovzdušnou pistolí atd... vyvaruj se toho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Reklamaci ti v žádném případě neuznají. Xbox, který dostal BANN již přišel o záruku. Nezbývá ti nic jiného, než oči pro pláč. Jinak E74 nespravíš... to je problém s CPU, GPU, nebo RAMkou. Většinou je to studeny spoj na desce, v domácím podmínkách není šance to opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Reklamaci ti v žádném případě neuznají. Xbox, který dostal BANN již přišel o záruku. Nezbývá ti nic jiného, než oči pro pláč. Jinak E74 nespravíš... to je problém s CPU, GPU, nebo RAMkou. Většinou je to studeny spoj na desce, v domácím podmínkách není šance to opravit.

Jeto štěstí jak cip ale mám doma dvoje napájení tak jsem zkusl i to druhé a ukázalo se že se odvařilo pouhý napájecí kabel a ne celý xbox díky bohu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím,

hledám někoho z Brna, kdo by byl schopen opravit můj Xbox. Svítí na něm tři červené diody, po zapnutí přístroj sice jede, ale na televizi není žádný obraz + ovladač nereaguje.

Ozvěte se na tento mail : dusekmartin@atlas.cz , na odměně se domluvíme.

Díky, Martin

:thx:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím,

hledám někoho z Brna, kdo by byl schopen opravit můj Xbox. Svítí na něm tři červené diody, po zapnutí přístroj sice jede, ale na televizi není žádný obraz + ovladač nereaguje.

Ozvěte se na tento mail : dusekmartin@atlas.cz , na odměně se domluvíme.

Díky, Martin

:thx:

3 roky zaruky uz uplynuly? Ci mas BAN?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravim vsechny, dnes prisel Xbox360 z jednoho nejmenovaneho Eshopu s oznacenim +. Po zapnuti to hodi E66. Chci se zeptat kde se stala chyba, ze by blbe flashnuto? Dik za odpovedi. ;)

takhle to označujou jedině hrejte.cz :)

E66 je špatné update dashboardu. Někdy se to stane. takzvaně na sebe nesedl dashboard a verze mechaniky. Stávalo se to většinou u mechanik Toshiba-Samsung.

Je potřeba to reflashnout. Jsi z Ostravy ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Je to z hrejte.cz a jsem z Plzne.

Da se to nejak homemade opravit?

Jinak ja to nejak neresim, neni to pro me, ja mam sve Xko v poho. :cheesygrin:

homemade si to neopravíš, píšu ti, že se musí udělat nový flash... pokud to dotyčný bude chtít řešit, může se mi ozvat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdarec,vcera jsem po tydnu zapnul xbox ,asi hodinu jsem hral GTA4 a najednou se seknul obraz a z repraku u TV vylezlo takove "zaskripani".Mechanika vysunout sla,tak jsem box vypnul a znovu zapnul a seklo se mi to i v menu.Nechal jsem ho tedy do rana odpocinout a rano asi tak po pul az trictvrte hodine hrani se to zase seklo.Zadna cervena dioda mi neblika.Hru mam nainstalovanou na Hdd a zkousel jsem i jinou a taky to udelalo.Jedna se o prvni premiumko,mam ho z druhe ruky a rok jsem na nem bezproblemu hral.Mam ho nastojaka vedle telky,kolem celeho boxu je mista habakuk a navic ani nehraju denne,nekdy to nezapnu i tyden a kdyz uz hraju tak neparim 12h v kuse,ale treba jen 3h.Co to znamena?Predzvest Rrod?Nebo to bude neco jineho?Prikladam odkaz na obrazek zaseku

http://s2.imgupload.cz/img/--/130887/Lvhq8/29122009066.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdarec,vcera jsem po tydnu zapnul xbox ,asi hodinu jsem hral GTA4 a najednou se seknul obraz a z repraku u TV vylezlo takove "zaskripani".Mechanika vysunout sla,tak jsem box vypnul a znovu zapnul a seklo se mi to i v menu.Nechal jsem ho tedy do rana odpocinout a rano asi tak po pul az trictvrte hodine hrani se to zase seklo.Zadna cervena dioda mi neblika.Hru mam nainstalovanou na Hdd a zkousel jsem i jinou a taky to udelalo.Jedna se o prvni premiumko,mam ho z druhe ruky a rok jsem na nem bezproblemu hral.Mam ho nastojaka vedle telky,kolem celeho boxu je mista habakuk a navic ani nehraju denne,nekdy to nezapnu i tyden a kdyz uz hraju tak neparim 12h v kuse,ale treba jen 3h.Co to znamena?Predzvest Rrod?Nebo to bude neco jineho?Prikladam odkaz na obrazek zaseku

http://s2.imgupload.cz/img/--/130887/Lvhq8/29122009066.jpg

dle všeho asi půjde o problém s (H)ana chipem nebo GPU ale spíše bych se přikláněl na to GPU -> někde špatně dolehá

předvězt rrodu by to neměl být spíše E74 jak konzole stará ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak konzole ma vyrobni datum 21.10.2006.No a je nejaka realna moznost opravy toho nedolehajiciho GPU?To je taky bga chip ne?Co jsem se dival na youtube na ty figle s vymenou pasty a prohratim cipu horkovzduskou,tak to je i podle me pripadne opravdu jen na chvili.Napada me spis mozna lepsi reseni pokud by na nejakem tom bga chipu byl studenak - a to vzit motherboard do prace,kde mame asi 3 pajeci pece,pac se u nas osazuji desky smd soucastkama a nechat to projet peci.Kluci inzenyrsti mi muzou udelat pajeci profil a smitec. Jenze otazka jestli to k necemu bude.Ono ty bga chipy jsou celkove na prd,clovek pod to nevidi,nekde na to maji nejake rentgeny nebo co a takovych firem tu moc neni.Ale u nas by se mely ted zacit rovnez osazovat bgacka a meli bychom mit i nejaky mikroskop s kamerou na kontrolu,ale to taky nezkontroluje vsechny vyvody.

Edit:Ted tak premyslim,ze by to stejne neslo nacpat do pece,protoze tam jsou i klasicke soucastky ktere by to nevydrzely:)).Takze beru zpet tento napad.

To Em3R : jak by jsi ty, jakozto clovek opravujici konzole postupoval pri takoveto zavade.Klidne na PM - budu vdecny za kazdou radu;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravim a cest vsem co maji snahu nekomu pomoct a poradit na tomhle slusnym foru, s konzoli jsem se seznamil az nedavno, kdyz mi bracha donesl svuj xbox s RROD, tak jsem trochu pohledal a zacal konat, jsem spis amater elektornik:-) tak jsem vzal svuj hotair, pekne to prolil fluxem a z RROD se stala E74 a ne ne s tim dal pohout, pry 90 procent sance ze to dela hana chip, tak jsem znova ne nej vlit a porad bez uspechu, mam dotaz, kdyz zapnu xbox bez video kabelu(verze Zephyr s hdmi) tak by mely hned svitit vsechny 4 Led ne?nebo ten s hdmi se chova jinak?nikde jsem to nenasel, jestli neni spis problem s konektorem na desce, kabel je urcite dobrej, protoze mam doma jeste 1xbox Xenon a na nem maka, u toho se zatim oprava po rrod zdarila, tak ted na nem zkousim vycist Nand, zatim jsem moc uspesnej nebyl, pri vycitani mi to hazelo nejaky errory, testoval jste to nekddo na win2k? jeste poradne zkontroluju zapojeni pinu, no az v praci nebude zase co delat:-)

sry za muj trosku delsi prispevek, snazil jsem se nejdriv dost veci o tom zjisovat a az pak sem psat, vidim ze opravama se tu zajima vic lidi, tak snad nekdo trosku pomuze, diky moc a mejte se cussss

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdarec,vcera jsem po tydnu zapnul xbox ,asi hodinu jsem hral GTA4 a najednou se seknul obraz a z repraku u TV vylezlo takove "zaskripani".Mechanika vysunout sla,tak jsem box vypnul a znovu zapnul a seklo se mi to i v menu.Nechal jsem ho tedy do rana odpocinout a rano asi tak po pul az trictvrte hodine hrani se to zase seklo.Zadna cervena dioda mi neblika.Hru mam nainstalovanou na Hdd a zkousel jsem i jinou a taky to udelalo.Jedna se o prvni premiumko,mam ho z druhe ruky a rok jsem na nem bezproblemu hral.Mam ho nastojaka vedle telky,kolem celeho boxu je mista habakuk a navic ani nehraju denne,nekdy to nezapnu i tyden a kdyz uz hraju tak neparim 12h v kuse,ale treba jen 3h.Co to znamena?Predzvest Rrod?Nebo to bude neco jineho?Prikladam odkaz na obrazek zaseku

http://s2.imgupload.cz/img/--/130887/Lvhq8/29122009066.jpg

Je to na 1000% budoucí RRoD :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu