Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Virus co napadá BIOS. Blbost nebo realita?


SSuk

Recommended Posts

Ja reagoval na toto:

Ale prakticky opravdu nic takového není, biosy se flashují různě, jejich epromky mají jinou kapacitu a navíc, stačí vytáhnout jumper a všechno je v původním stavu.

To rozhodne nevypadalo, jako by jsi psal stale o te desce "se dvema BIOSy". Samozrejme nepopiram, ze ta deska existuje a ze to tak funguje. Jen popiram, ze flashnes blbe BIOS u normalni a staci vytahnout jumper a je vse ok.

.. ad tvuj edit: aha, to vse vysvetluje :)

... tak i dnes by urcite slo dumpnout eepromku a v pripade problemu tam zase tu 1:1 zalohu prdnout .. Jenze to uz se nikomu nevyplati, do programatoru to asi nenacpes a delat si pro to neco vlastniho? To uz se vyplati koupit novou desku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu patřit mezi pamětníky, ale virus co napadá BIOS jsem zažil. Tenkrát to ve škole odskákalo hned několik PC a desky putovali přímo k výrobci.

Na druhou stranu HW, který se dá takhle blbě zničit si ..... Je to tedy realita, i když jsem to od té doby již neviděl. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anonymous: nooo měl jsem v sobě asi 5 piv, práce nešla od ruky, proto jsem poslal takový zmatečný post :)

Spectrum: tak to vidím poprvé, fakt to existovalo...

Tomáš: a co stáhnout ten bios v souboru, koupit švába (teda pokud se dá vytáhnout - ale píšeš, že si chceš objednat jiný, takže předpokládám, že jde) a v nějaké elektroprodejně - nemyslím obchod s pračkami - ať ti to do toho nahrajou? Naposledy jsem potřeboval naprogramovat modul do rc kontroléru, udělali to do hodiny a stálo mě to pár korun... Jestli to tak jde, tak bys možná docela ušetřil. Anebo ten bios reflashni-nenajede ti aspoň dos? Nebo zkus nejdříve vyměnit tu baterku... hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

batekru sem mnenil...nenajede objevi se "nekdy" logo a pak restart (grafiku i ramku sem zkousel na jiny zakladce a funguje. bios sem si uz obednal za 100kc od jednoho znamyho a snad to pak bude fungovat. a kdyz to nepude ani tak tak holt asi zakladka a to si pak radsi pockam az budu mit treba vysvedceni a reknu ze chci novej komp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu