Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Pro odborníky:) Asi špatná pojistka


muhaha

Otázka

Tak mám hoodně velkej problém, xbox přestal napájet mechaniku, když jsem vyčítal KEY z liteonky,asi sem zavadil o kostru a vyvolalo to elektrickej zkrat. Asi sem smířenej stím,že jsem právě vyhodil 6000kč do kanálu,co už. Ale byl jsem se ptát u jednoho flashera a řikal, že třeba na PSku bývaj takové pojistky a že by to mohla být jediná naděje. Ta levnější varianta. Výměna desky by se asi moc nevyplatila. Vím ,že jsou určitě pojistky v adapterů

Nestkal se stím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

no ja se stim setkal u PSX takze hledej pojistky na desce "ve forme soucastky" a propini merakem pokud je pojistka spatna tak nebude pipat logicky. ale chtelo by to schema protoze jake pojistky pouzili nevim a ono to hledat kdyz je smd bude asi problem.

Kazdopadne bude jich tam vic ktery budou podobny vzhledem takze asi tak, bys mohl najit jednu spatnou. ale moc tomu nedavam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

schéma podle mě neseženu. To by microsoft neuveřejnil. Ale xbox normálně jede,akorát nenačte mechaniky. Mám 2,ani jednu nenačte. Asi sem třeba zrušil elektroniku liteonky. Protože xbox normálně najede do dashboardu bez problému,s připojenou , nepřipojenou mechanikou. Ovšem benq se taky nechytá,což je docela divné. Kupoval jsem ji od izmaila,a řikal,že byla odskoušená a fční. ale já jsem o tom tak přesvědčenej nebyl. No nevim. Protože mi windows nedetekoval tu benq,jenom liteonku. Takže možná je to jenom shoda náhod a ten zkrat se nedostal až do xboxu. Třeba jenom odešla jedna mechanika a jedna je úplně mrtvá. Vyzkoušet to můžu jenom s nějakou ověřenou,jenže neznám nikoho, kdo by ji taklhe blízko měl. A utrácet další 1000kč jenom za to,abych si pak vyzkoušel,že mi odešel elektrickej okruh v xboxu pro napajení mechaniky by bylo docela troufalé.)

je možný připojit normální dvd mechaniku z PC? že bych třeba nějak upravil konektor a mechanika jestli by se rozjela a otevirala a zavíra-se?

Já jsem totiž asi tou sondou převodníku zavadil o tu elektroniku liteonky. Byla napůl otevřená. Nejprve sama od sebe zajela a pak vyjela a byl konec.

Jo a ještě jenen postřeh: Normálně si pořád můžu z té liteonky vyčíst KEY. Takže asi zase tak mrtvá nebude,co? Nebo k tomu napájení mechaniky nepotřebuju? Je to celé divné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

No teoreticky kdyz zapojis do klasicke jakekoliv sata mechaniky napajeni z xboxu tak by se mela rozjet ne ?

Prakticky nevim nezkousel sem :)

btw z te benq si vycetl orig fw ? Treba pres iprep ?

Bude ti sice nanic ale aspon zjistis jestli mechanika nejak reaguje :)

Co liteon klic mas ? Jestli ne tak mas po boxu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No teoreticky kdyz zapojis do klasicke jakekoliv sata mechaniky napajeni z xboxu tak by se mela rozjet ne ?

Prakticky nevim nezkousel sem :)

btw z te benq si vycetl orig fw ? Treba pres iprep ?

Bude ti sice nanic ale aspon zjistis jestli mechanika nejak reaguje :)

Co liteon klic mas ? Jestli ne tak mas po boxu ...

Ale klasická mechanika takovej konektor přece nemá. Nebo snad jo?? Už si to nepamatuju.

Mam klíč z liteonu ,hele,právěže co je na tom zarážející ,on jde pořád vyčíst,klidně i teď! Právě nevím,jestli jsem náhodou neodbouchl nějakej řadič v xboxu na desce. Fakt nevím.

Benq mi nereaguje s počítačem... Buď je pokažená ,nebo mě to nejde.

Takže fw z toho asi nevyčtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Tak to je nejaky divny :D Asi budes muset pockat az se ozve nekdo zkusenejsi . Ja flashoval jen 5 benq mechanik pres iprep :D

V tech liteonach se moc nevyznam , ikdyz navody jsem cetl takze vim voco gou :D

Jeste by mozna pomohlo co mas za chipset ? Je mozne ze mas nekompatibilni . Nejlepsi jsou cipsety nvidia a nebo VIA . Pokud mas intela tak s tim obcas byvaji problemy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

PC mechaniku tam dat nemuzes to neni "XBOX1". Kde by si chtel vzit pro jakoukoliv PC mechaniku X360 FW ?? a hlavne to napajeni neni nikde jinde jen v xboxech. PC maj preci bud MOLEX u IDE mechanik a SATA napajeni u SATA mechanik. A kdyby slo nejak upravit PC mechaniku nejakou tak by toho byl plnej net.

co mas za SATA radic VT6421 ?? ale zase kdyz vyctes z liteon Key tak radic bude asi OK. ze by si koupil fak rozsekanou BENQ mechniku ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
PC mechaniku tam dat nemuzes to neni "XBOX1". Kde by si chtel vzit pro jakoukoliv PC mechaniku X360 FW ?? a hlavne to napajeni neni nikde jinde jen v xboxech. PC maj preci bud MOLEX u IDE mechanik a SATA napajeni u SATA mechanik. A kdyby slo nejak upravit PC mechaniku nejakou tak by toho byl plnej net.

co mas za SATA radic VT6421 ?? ale zase kdyz vyctes z liteon Key tak radic bude asi OK. ze by si koupil fak rozsekanou BENQ mechniku ??

Byla od Izmaila a tvrdil,že je ok.. Nevím mno,dopředu jsem mu řikal ,že budu spoofovat liteon-benq. Tak třeba mi střelil za 1000kč vadnej kus stím,že stejnak bych si to odpálil ,ale já sou benq ještě nic nedělal. To je ten problém.. Né

Zkoušel VIA i Intel... Liteon se chytal na obou, benq ani na jedné..

Mechaniku z PC jsem tam chtěl dát jen kvůli tomu,abych zjistil,jestli jsem neskratnul něco v xboxu. Ale taky mi bylo divný to napájení,jak říkal romeno.

Jsou 4 možnosti asi,co beru v potaz

1.) špatná liteon ,špatný benq , xbox funkční

2.) špatná liteon, dobrý benq ,xbox funkční

3.) dobrá liteon , dobrý benq ,xbox nefunkční

4.) špatný všecko a ku*va drát 6000kč v prdeli

Hlavní co teď musím udělat je ,že musím sehnat 100% fční mechaniku k xboxu a vyzkoušet to. Ale zase nechci dávat 1000kč a stejně to třeba nepujde

EDIT: Nechce mi někdo půjčit mechaniku? zoufale prosíím,dám vám klidně něco do zástavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

muhaha: Tak prrrr, nez zacnes nekoho osocovat. Jak tak ctu tvuj post "zavadil jsem o kostru a...." tak si dokazu predstavit, co jsi s mecahnikou delal.

Nez jsem ji posilal byla OK, spatnou bych ti neposilal, proc bych to delal? Pokud ti predtim sla LiteOn a najedou nejde, tak je to asi jasny ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
muhaha: Tak prrrr, nez zacnes nekoho osocovat. Jak tak ctu tvuj post "zavadil jsem o kostru a...." tak si dokazu predstavit, co jsi s mecahnikou delal.

Nez jsem ji posilal byla OK, spatnou bych ti neposilal, proc bych to delal? Pokud ti predtim sla LiteOn a najedou nejde, tak je to asi jasny ne?

neosočuju Tě,ale jen jsem chtěl říct,že jsem flashoval Liteon,protože ten benq mi nešel původně načíst!!ve windows. Já jsem s benqem NIC absolutně nic nedělal. Právě jsem chtěl jít ke flasherovi,kterej má funkční Xbox,funkční mechani,funkční řadič na detekování benq. Tak ,aby mi řekl,zda je ten Benq funkční ,či nefunkční, nebo že mám třeba něco odpáleného na xboxu.

S benq jsem NIC nedělal. A nic se jí nestalo,takže je v původním stavu.

Bohužel,ten falsher se teďka neozývá,resp bude mít teďka práci ,takže nevím vůbec,kdy ho uvidím. Abych to vyzkoušel. První čti. Nikoho neosočuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No z tveho postu mi to tak pripadalo, ale abych take pomohl.

Schema nepotrebujes, staci, kdyz si vemes multimetr a zacnes promerovat a propipavat a je-li to posjistkou, tak se k tomu dostanes.

Drive jsem takhle spravoval PSX a take jsem schema nepotreboval. Další věc je, jestli je to pojistkou, protoze je pravdepodobne, ze tím slusem jsi neopalil jeste neco jineho, ale pokud zjistis co, tak neni problem koupit nejaky jiny xbox - treba mrtvy a vypajet to z nej.

Vypajet jde vsechno i procesor.

Preju hodne stesti v hledani, je to piplacka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No z tveho postu mi to tak pripadalo, ale abych take pomohl.

Schema nepotrebujes, staci, kdyz si vemes multimetr a zacnes promerovat a propipavat a je-li to posjistkou, tak se k tomu dostanes.

Drive jsem takhle spravoval PSX a take jsem schema nepotreboval. Další věc je, jestli je to pojistkou, protoze je pravdepodobne, ze tím slusem jsi neopalil jeste neco jineho, ale pokud zjistis co, tak neni problem koupit nejaky jiny xbox - treba mrtvy a vypajet to z nej.

Vypajet jde vsechno i procesor.

Preju hodne stesti v hledani, je to piplacka.

jojo.Hele,já na tebe nechci být nějakej zlej. Ale prostě jsem se jenom bránil a ptal jsem se,jestli si třeba omylem nemohl poslat špatnou mechaniku. Už teď mám dost starostí stím xboxem,protože jestli ho nespravím,tak jsem vyhodil zbytečně 6000kč. Právě nemám multimetr s pípakem,jen jakejsi obyč. tesco. A bez pípaku je to zdlouhavé. Uvidíme,hlavně musím vyzkoušet 100% fční mechaniku,jestli pofrčí. Každopádně se mi nikdo neozývá,kdo by měl tu mechaniku. Tak stále čekám a čekám.... a nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jojo.Hele,já na tebe nechci být nějakej zlej. Ale prostě jsem se jenom bránil a ptal jsem se,jestli si třeba omylem nemohl poslat špatnou mechaniku. Už teď mám dost starostí stím xboxem,protože jestli ho nespravím,tak jsem vyhodil zbytečně 6000kč. Právě nemám multimetr s pípakem,jen jakejsi obyč. tesco. A bez pípaku je to zdlouhavé. Uvidíme,hlavně musím vyzkoušet 100% fční mechaniku,jestli pofrčí. Každopádně se mi nikdo neozývá,kdo by měl tu mechaniku. Tak stále čekám a čekám.... a nic

"pípak" uděláš doma na koleně rychle a jednoduše

jinak by ti stačil i ten tesco.. nastav na ohmy a měř.. jestly budeš měřit odpor či pojistku tak ti tam naskoči čísla, ovšem v případě že by byla vadná tak ti tam nic nenaskočí a v tom bude kámen úrazu (jednoduše řečeno:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ja mam podobny problem po flashovani mechaniky sa mi nechce vysunut ci uz gombikom alebo v menu dashboardu, tiez sa jedna o lite-on,a tiez sa da vycitat key a detekuje ju pocitac,viem ze moj prispevok ti asi velmi nepomohol ale niesi sam co si dodrbal xbox :cry:

Tak máme stejnej problém. Nějaké řešení,co tě napadá? že si třeba odvařil mechaniku? Nemáš někoho poblíž se 100% fční mechanikou? Aby si to vyzkoušel s ní_? Jestli se bude otevírat/zavírat

Jinak jsem proměřoval konekor napaájení k mechanice a dává napětí. Dokonce když zmáčknu eject,tak to dá 1Voltovej impuls na otevření.

Já vím ,jak se měří elektrosoučástky,mám elektrotechnickou školu. Spíš jsem chtěl pípak,protože to o moc usnadňuje a diváat se jestli to má odpor,bo ne. Je to zdlouhavé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nemam nikoho na blizku kto by mi mohol pozicat mechaniku na vyskusanie,bohuzial.Inak mna tiez napadlo ze som tam musel nieco vyskratovat,lebo windows ju normalne detekne ale mechanicke casti sa vobec nehybu...akoby tam vobec nesla stava do tych motorcekov.Skusal som to preflashut znova a znova,roznymi verziami JungleFlasheru,roznymi verziami iXtreme(1.5,1.6),potom este dosflashom ,vsetky programy mi to uspesne flashli ale ta mechanika ani za boha sa neda otvorit... Ale ked ty pripojis tu Benq na xbox a ked stlacis gombik Eject tak potom sa musi otvorit (ak je dobra) ked vravis ze ti tam da impuls na ten pin nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jojo,měla by se otevřít,ale neotevře. Spíš ten benq mi nedetekuje windows,tak třeba dobrá není. Ale každopádně počítám s nejhorším a to je ,že to nakonec rozprodám na součástky,protože nic jiného asi nezbyde. Musím vyzkoušet jinou 100%ˇfční mechaniku ,nebo proměřit součástky. Jsem se domlouval s jedním chlapem od nás z města. Už jsem u něj byl ,ale teď se m ineozývá. Určitě dám vědět,jak to dopadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pak je to jasny, je to XBOXEM.

A nebo zkus do mechaniky nahrat nejaky FW, nejsem si ted jisty, jestli jsem do ni nahraval prazdny FW nebo ne, pokud ano, tak je jasny, ze mechanika nebude reagovat, kdyz je uplne prazdna, ae pokud rikas, ze ti to dela i LiteOn, tak to bude asi fakt tim XBOXEM.

Doporucuji vratil LiteOn a sup s tim na reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Už jsem se ptal přes mail, na několik servisů... Zatím odpověděl jen servis-konzoli, řikali že spraví všechno,otázka je, za kolik, že...

Pak jsem ještě objevil tady tenhle http://www.cservice.cz/,zatím nikdo neodepisuje. ( ...herních konzol na úrovni výměny diskrétních součastek. Zákazník tak ušetří až 80%ceny oproti výměně celého mainboardu)

Tak nevím,na kolik mě to vyjde.. Zase za poštovné budu platit. achjo .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Už jsem se ptal přes mail, na několik servisů... Zatím odpověděl jen servis-konzoli, řikali že spraví všechno,otázka je, za kolik, že...

Pak jsem ještě objevil tady tenhle http://www.cservice.cz/,zatím nikdo neodepisuje. ( ...herních konzol na úrovni výměny diskrétních součastek. Zákazník tak ušetří až 80%ceny oproti výměně celého mainboardu)

Tak nevím,na kolik mě to vyjde.. Zase za poštovné budu platit. achjo .)

Ted jde o to jestli snima ma nekdo dobre skusenosti. to ze maji obrazky zarizeni jako treba " Přístroj pro reballing BGA obvodů" neznamena ze jsou to profici, BGAcko "GPU a CPU" dokazu v domaci podminkach vyndat a vratit zpet s novejma BGA kulickama i bez toho pristroje. Takze klidne to muzou delat, na kolene jako ja a jen ze sebe delaji borce. Ale klidne to muzou byt profici. nic proti nim nemam jen mne tak napadlo ze to takhle muze bejt ze vsema takovejma firmama. Pokud clovek nevidi dilnu techniku a vybaveni muze si myslet vse mozne....

A kdyz neodepisujou je to divne kdyby to byli takovy profici tak preci odepisi hned, a pokud by meli dovolenou tak to budou mit napsano na Webu...

Drzim palce at to dopadne jakkoliv

Jo a stim repasem tak to melo sony uz s PSX1 donesl si rozbitou dal 2000kc a dali ti repasovanou. v praze v servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu