Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak zjistit informace o svém pc


Em3R

Recommended Posts

Tím že tu jsou čím dál více topiců typu (jak zjistit grafiku,co mám v pc atd.)

jsem jse rozhodl udělat tento topic o programech na zjištění Hardwaru či něčeho na co nevidíte ;)

Kompletní informace o celém pc:

1.Everest

everest_he_shot_01_eng.JPG?w=452&h=422

Info:

Pokud vám bude tento program připomínat oblíbenou AIDU32, pak se není čemu divit. Everest je totiž jejím nástupcem po té, co byl její vývoj zastaven. Nabízí zobrazení základních informací o systému včetně podrobností, které čerpá z vlastní databáze.

Informace o CPU, základní desce, pevných discích, optických mechanikách, chipsetech, GPU a dalších prvcích je možno zobrazit na monitoru, vytisknout či vyexportovat do HTML nebo textového formátu.

Everest má zabudován diagnostický modul, který lze použít jak pro srovnávání různých konfigurací, tak pro odhalení potenciálních problémů.

moje hodnocení 9/10

Download

2. SiSoftware Sandra

sandra_2008.jpg

Sandra je nástroj na diagnózu a benchmarking 32 a 64-bitových Windows. Sandra se snaží jít v analýze hlouběji než ostatní programy ve stejné kategorii a snaží se opravdu "dostat systému pod kůži".

Získáte informace například o CPU, chipsetu, grafické kartě, portech, USV2, FireWire a mnoho dalších.

Tato verze je sice shareware, ale je zdarma pro soukromé nebo výukové účely. Mnoho funkcí je bohužel obsaženo až v komerční verzi.

Download

3. AIDA32

aida32aida3201.jpg

Vedle zobrazení základních informací o hardwaru a softwaru počítače nabízí AIDA32 i diagnostický modul a možnost spuštění srovnávacích testů. Diagnostický modul je použit k nalezení možných problémů v systému a benchmarky ohodnotí výkonnost vašeho počítače. Aplikace obsahuje rozsáhlou databázi hardwaru. Výstupy je možno tisknout či exportovat do různých formátů jako je například HTML či XML.

Download

4. AVS System Info

SystemInfo_2.png

Získat informační systém pro hardware a kodeky instalované v počítači. Chcete vědět více o svém počítači? Získat informace o vašem PC, operační systém Windows neposkytuje. Testování, vytváří přehledy o hardwaru vašeho počítače, porovnávání dat s ostatními systémy. To vše díky systému AVS Info, pak popisuje některé z jeho nejdůležitějších funkcí. ► Kompletní informace o počítači: Zobrazit obecné informace o základní desky, BIOS, procesor, paměti, grafické karty, HDD, CD / DVD, výměnné disky. Získejte více informací o softwaru, jako je video a audio kodeky ...

Download

Pro jednotlivé komponenty:

Procesor:

CPU-Z

_detail.jpg

Tato utilitka je určena všem těm, kdo se nespokojí jen se základním označením procesoru. Umožňuje detailní pohled na vnitřní stavbu CPU.

Podporuje většinu dnes používaných procesorů a chipsetů. Samozřejmostí je již i podpora 64 bitových technologií. S programem lze také získat informace o základní desce, verzi BIOSU, pamětech RAM apod.

Download

Grafika:

GPU-Z

_detail.pngg

Nenáročná aplikace, která sesumíruje veškeré informace o vaší grafické kartě a GPU. Program disponuje následujícími nástroji:

  • podpora grafických karet NVIDIA a ATI,
  • zobrazení adaptéru a informací o zobrazení,
  • zobrazení verze nainstalovaného driveru,
  • šířka sběrnice,
  • veze biosu,
  • zobrazení validace výsledků, atd.

Výhodou programu je, že není potřebná instalace, stačí stáhnout a spustit. Díky GPU-Z budete mít k dispozici kompletní informace o užívané grafické kartě a dosáhnete toho velice snadno - jeho spuštěním

Download

budu je tu postupně přidávat

infa + obrázky + download je skopírovaný z www.stahuj.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Dobrý post. Everest můžu jen doporučit.. (Jsou ,ale možná novější a lepší.)

Jednou jsem hledal ovladače jednomu člověku na notebook a používal jsem Everest. Chvilku to trvalo než jsem to všechno našel,ale povedlo se.

Takže ,asi při takovéto práci budete potřebovat takovýchto programů víc.

Everest se,ale k této práci určitě hodí. Informuje vás o parametrech vašeho PC ,docela do potrobna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu