Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Bannerbomb - vytvoření homebrew channelu jen s SD kartou


xilla001

Recommended Posts

Jak už titulek napovídá, krome twilight hacku existuje jeden mnohem jednoduší postup jak zprovoznit homebrev channel na wii a všechno, co k tomu potřebujete je SD karta. Návod je například tady: http://bannerbomb.qoid.us/

Měl by fungovat na všech wii s firmware 3.X-4.0

Pro anglicky nemluvící stručně přeložím - postupujete samožřemě na vlastní nebezpečí (já jsem to zkusil a jede to bez problému)

0. SD kartu zformátujte na FAT 16 nebo FAT 32 (abychom se vyhnuli nesrovnalostem)

1. Ze stránky http://bannerbomb.qoid.us/ stáhněte soubor aad1f_v108.zip

2. Archiv tak jak je rozbalte na SD kartu, nevytvářejte žádné další adresáře

3. Ze stránky http://bootmii.org/download stáhněte Hackmee installer

4. Z archivu zkopírujte soubor installer.elf do rootu/kořenu (prostě do žádného podadresáře)

5. POZOR přejmenujte installer.elf na boot.elf jinak to nebude fungovat (ale nic se nestane)

6. vložte kartu tak jak je do wii

7. Najeďte do Wii (to je menu dole na titulní obrazovce wii), Data Management, Channels,SD

8. Měli by jste vidět jeden kanál (buď na něj klikněte, nebo to není potřeba)

9. Proklikejte se až k instalaci - prostě OK a ANO

10. Spustí se Vám instalace, kde můžete vybrat homebrewchannel, DVDx a bootme - tady stačí nainstalovat homebrew channel, bootme se začátečníkům nedoporučuje, není potřeba

11. Po instalaci se NELEKEJTE chybového výpisu na wii a restartujte ho

12. Máte nainstalován homebrew channel - ten sám o sobě neslouží k hraní záložních kopií, ale instalací správného WADu si zprovozníte kanál, který dokáže toto nebo cokoliv jiného

13. Pokud se vám kanál v bodě 8 nenačetl a kouslo se to, stáhněte si ze stránky http://bannerbomb.qoid.us/ jiný soubor aadněconeco.zip

JÁ SAMOZŘEJMĚ NEPODPORUJI HRANÍ PIRÁTSKÝCH KOPIÍ a tento návod je vytvořen za účelem spouštění homebrew (tzn. free prográmků)

P.S.

Pro instalaci WADů doporučuji wad manager 1.4 - použijte google nebo si najděte návod na youtube - NEZAPOMEŇTE popřípadě přejmenovat soubor na boot.elf nebo boot.dol, podle toho, co máte a umístit jej do adresáře apps/wadmanager(či jinak)

WADy musíte na SD kartě umístit do složky WAD a nejlépe dalšího adresáře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, ale stejnak jsem si hodil pres Downgrade verzi 3.2E a uz jedu normal...Chci se zeptat, nemas nahodou WiiWare World of Goo, protoze jsem to nekde stahoval a pise mi to chybu ze" tenhle" kanal nemuze bejt spusten ;-)? Jinak jestli nemas, tak se nic nedeje a mrknu na google :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, ale stejnak jsem si hodil pres Downgrade verzi 3.2E a uz jedu normal...Chci se zeptat, nemas nahodou WiiWare World of Goo, protoze jsem to nekde stahoval a pise mi to chybu ze" tenhle" kanal nemuze bejt spusten ;-)? Jinak jestli nemas, tak se nic nedeje a mrknu na google :-D

Stáhls NTSC verzi, buď musíš mít PAL, nebo stahni aplikaci Freethewads na PC tim to prozen a nastav jako regionfree.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam chipnute Wii s 3.3E (nevim jaky pouzity chip). Chci si nahrat HomeBrew Channell pres bannerbomb a nasledne aktualizovat Wiicko na posledni verzi 4.0(?). Je to spravny postup, nebo mam nejprve aktualizovat firmware Wii a pak provest bannerbomb? Diky

Mam aktualizovano na 4.0 (uz delsi dobu) a pouzil jsem bannerbomb uplne v pohode. Takze to jde pouzit v pohode na verzi 4.0 - na jine verze nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

čau zítra by mi mělo přijít Wii, prej je tak měsíc starej takže tam asi bude 4.0, ale nevím kdy ta 4.0 vyšla takže je dost možný že tam bude nějakej starší, ale to je jedno ne já jsem jen pochopil jak udělat ten Homebrew chanel přes ten Bannerbomb, ale přes to nejde hrát stažený hry z internetu a nevím jak to zprovoznit děkuju za každou radu nebo odkaz kterej mi pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže po přečtení stovek for v angličtině jsem na to přišel. Problém je v tom, že jsem to dělal ve Vistach a když jsem z toho raru překopíroval na SD ten adresář private, tak z něj zmizel atribut archivovat. Stačí dát na ten adresář pravou myšku, vlastnosti a úplně dole zaškrtnout atribut archivovat. A hle, vše jede jak má, oléééééé. Snad tohle pomůže dalším, hrál jsem si s tím dva dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...
Myslíte že jsou tyto homebrew kanály a .wad hry bezpečné nemám totiž s homebrew dobré zkušenosti z PSP tak se vás chci zeptat co se s wii když tak může stát

Díky za odpověď

Pri nejhorsim brick :) co bys cekal za odpoved...ale zkusenosti jsou celkem pozitivni... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu