Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Teplotní čidlo


SeriousGeorge

Otázka

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, na cpu a gpu je určitě teplotní čidlo že? Je možný, že když je čidlo poškozeno, tak mi může schazovat boxe dvojitým red ringem, i když se box nepřehřívá, ale má krásnou teplotu?

Jde o to, že jsem se pustil do dost velkýho tunění chlazení. Mám Core verzi, takže mě pochopíte. Instaloval jsem měděný chladič s dvěmi heatpipe za pomocí termovodivého dvousložkového lepidla Zalman na GPU a přidal 3500ot 60x60 chladák a teplota byla bombastická kolem 40°C v zátěži. Tak jsem se rozhodl, že koupím i druhý na CPU. Takže jsem sundal stock pasiv, vyčistil od pasty a odmastil lihem a znovu přilepil termolepidlem ten samý mědění chladič a 60x60 chaldák. Po odstátní asi hodinu, už boxe nenahodím. Pokaždý hned po zapnutí asi 5s se objevý red ring se dvěma světly o přehřátí.

:bash:Díky za radu:bash:

P.S. Kdyby někoho zajímalo jak vypadá box po tomto tuningu, tak pošlu foto

Tak tady jsou

2i2btaf.jpg

1ktxl.jpg

2gsfxj7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Strašně mě to štve, fungovalo to dokavad jsem nevyměnil i ten chladák na cpu, měl jsem se na to raději vykašlat a nechat ten pasiv měděný jen na gpu a bylo to v pohodě. Ještě zkusím, vrátit ten stock chladič a uvidim.

Tak není starý tři roky, volal jsem kamarádovi co jsem ho od něj před rokem a půl koupil a řekl mi, že ho kupoval květen 2007, takže je v záruce teda jo. Dám ho zpátky do kupy a zkusím reklamovat. Sice je na něm znát, že byl dostkrát otvíraný a pečet je malinko jetá, ale aspon to zkusím.

:bash:THX VenigV:bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Strašně mě to štve, fungovalo to dokavad jsem nevyměnil i ten chladák na cpu, měl jsem se na to raději vykašlat a nechat ten pasiv měděný jen na gpu a bylo to v pohodě. Ještě zkusím, vrátit ten stock chladič a uvidim.

Tak není starý tři roky, volal jsem kamarádovi co jsem ho od něj před rokem a půl koupil a řekl mi, že ho kupoval květen 2007, takže je v záruce teda jo. Dám ho zpátky do kupy a zkusím reklamovat. Sice je na něm znát, že byl dostkrát otvíraný a pečet je malinko jetá, ale aspon to zkusím.

:bash:THX VenigV:bash:

a neni zaruka jen na RroD 3 roky? ja se jen ptam, prave to nevim jiste a tedka nemam cas to hledat v tutorials sekci, vim ze kdyz sem to cetl ze tam neco takovyho bylo, jen chci mit jistotu, ze teda je 3 roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
a neni zaruka jen na RroD 3 roky? ja se jen ptam, prave to nevim jiste a tedka nemam cas to hledat v tutorials sekci, vim ze kdyz sem to cetl ze tam neco takovyho bylo, jen chci mit jistotu, ze teda je 3 roky

Pokud chces mit 100% jistotu muzes se zeptat na microsoft lince.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ověřim si to na internetu hned jak budu doma díky za radu. Vrátil jsem tam i ten stock a nejde to. Zespoda jsem na cpu dal prst a zapnul a hned se šíleně rozpálí a hodí dvojitý ring. Fakt nevim co se mu mohlo stát. Fyzicky poškozený není. GPU je v pořádku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím,

jsme byl dlouho pryč, tak sorry za pozdní odpověd.

Dopadlo to následovně:

vrátil jsem tam znovu stock hladák s pořádnou pastou a utáhnul jako kráva a začalo to fungovat a jelo to asi 10h skoro v kuse(zátěžový pařící test:)).

Jeden týpek z hrejte.cz mi řekl, že musí být cpu utažený s deskou. Já se na to ale stejně vykašlal prodal ho za tří a koupil new jasper s 512mb :bash::bash::bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu