Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

iPod Touch vs. Zune HD


Moki

Recommended Posts

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

treba aj napriklad zvazit AppStore, ktora ponuka pre iTouch tisicky aplikacii ci uz free alebo platenych...

nemyslim si ze toto dokaze M$ ponuknut cez ich Marketplace (ak to je vobec ono?)

Na Windows Mobile je víc aplikací než kolik jich je na AppStore :D. a většina by se jich měla na MarketPlace dostat.

Tuším na 6.5, ale krk za to nedám, jen to mám někde v koutku hlavy zafixovaný :) Jakej je mezi 6.5 a 7 rozdíl?

Neříkám, že pokoří, ale říkat "na to je dost krátkej jakejkoliv stroj" je dost velkorysý :)

Windows Mobile 6.5 vyjde v říjnu, 7 někdy v příštím roce.

A není co pokořovat :D nebudou to konkurenti. Windows Mobile je cílený na trochu jinou skupinu než na tu co si koupí iPhone.

Řekl bych že je to dost podobný jako srovnávat Wii s PS3 a x360.

Windows Mobile je vážně v podstatě to samý jako Windows na PC. Někomu se to zdá pomalý, ale nikomu to pomalý nepřišlo dokud nepřišel Apple s ultrarychlým iPhonem, což asi nikomu nedochází :D. On to totiž není pomalej OS. Je pomalej ve srovnání s "mobilním Macem".

Ty 2 stroje a hlavně aplikace sou neskutečně odlišný.

PS: nemusíte všichni psát že MS kopíruje, mně to za 1. iPodu nepříjde ani trochu podobný xD, a když už to napíšete tak to upřesněte :D zajímá mě, co přesně MS okopíroval :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gs, co okopiroval, jsem napsal snad jasne

ad. WM mi prisel pomaly uz kdyz jsem mel Symbian na NGage a kamos mel nejaky PDA od TMobile (uz ani nvm, co to bylo.. nejaky to Vario nebo jak tomu nadavali v te dobe).

Aplikaci je sice hodne. Ale marketplace rozhodne neni tak provazanej, jako AppStore.. Je to jen takovy addon a zatim rozhodne ne tak propagovany jako AppStore.

A pokud to ma byt jen PDA s WM, na kterem pobezi nejaka media aplikace, tak dovol, abych se vysmal. To uz si rovnou mohu koupit nejake PDA a poustet si tu hudbu na tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby si už takový zařízení měl, víš, že kvalita reprodukce je pěkně na houby :D. PDA jako hudební přehrávač je naprostej nesmysl. Za 1. skoro žádný nemá 3.5 jack, za 2. to neustálý šumění bych nevydržel (ta kvalita reprodukce)

edit. řekněme že bude stát cca jako třeba http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000QWJ a funkčně je hodně daleko nad tím :D. Za tuhle cenu je to fajn :).

edit2: onscreen klávesnice s písmenama který vyskakujou nad prstem byla už u prvních Windows Mobile jako aplikace.. (jakože to někdo naprogramoval a dalo se to stáhnout xD)

s posledníma 2 řádkama naprosto souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvlastni, ze ja doma mam pouze jedno zarizeni s WM. Compaq ipaq a ten zrovna klasickej 3,5mm jack ma.. Sakra, jsem to ale stistkar. Ze ta kvalita je hrozna bych hlasite nerikal - protoze pak bude zcela jiste nevalna i zde - protoze to vypada, ze to bude prakticky PDA.. HW i SW vybava tomu zatim odpovida. Dokonce i vzhled je PDAckovy..

Ty vazne veris tomu, ze to bude stat 4k? Ja myslim, ze to bude minimalne dvojnasobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekněme že Mrkvosft se z oblati PC nasral už všude. A nikdy to nebylo nic převratného a tentokrát se to nezmění.
Sice je to dost OT, ale zkus odinstalovat Windowsy (na kterých předpokládám běžíš). Nechci si představovat, kde by PC byly dneska nebejt Microsoftu. Možná někde v příkazovým řádku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono říct že mrkvosoft kopíruje od applu touchscreen asi uplňe nejde protože ipod používá lcd ale zune oled

LCD/oled - zobrazovaci technologie a touchscreen/digitizer - system ovladani, rozpoznavani dotyku, jsou dve odlisne veci.. Nejde motat jedno s druhym. To je jak kdyby jsi srovnaval radici paku s volantem...

Sice je to dost OT, ale zkus odinstalovat Windowsy (na kterých předpokládám běžíš). Nechci si představovat, kde by PC byly dneska nebejt Microsoftu. Možná někde v příkazovým řádku.

Kde by byly? Tam kde jsou ted. Microsoft nic tolik vyznamneho nevymyslel. Mys nevymyslel Microsoft (opravdu, prvni mys neni z Billovych dilen), ani nevymyslel okna a graficke rozhranni. Spis kdyby nebylo Apple, tak kde jsme ted lol.. Microsoft prisel se svym dosem a pak pouze okopiroval Appluv napad - graficke rozhranni a okynka. Takze pokud uz chces mluvit takove sracky - tak opet dekuj Apple..

Navic - proc by mel mit Widle? Stejne dobre a jeste lepe poslouzi Linux (co mu tak zasadniho schazi, ze rikas - kde by PC byly ted?), anebo Mac OS X.. To jsou myslim dosti obstojne alternativy. Takze rozhodne nevidim zadny duvod, proc "dekovat Microsoftu" a obhajovat Windows.. Pro PC neudelaly nic tolik vyznamneho - jen spatny OS (ano, na to kolik lidi na nem pracuje a kolik ty lidi dostavaj zaplaceno, je to spatny OS).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narážím právě na to "špatný OS", který 99% lidí říká jen proto, že jdou s davem a nedokážou si udělat vlastní názor. (a tím nemyslím tebe)

Třeba mně se líp pracuje na Woknech než Tučňácích a podpora Linuxu (zejména z herního hlediska) není nic extra.

A nemám ani pocit, že Windowsy jsou špatnej operační systém - áť už na něm pracuje kolik chce lidí, udělat systém, co vesměs slušně pracuje na stovkách tisíc všech možných i nemožných softwarových a hardwarových kombinacích není nic lehkýho a stejně jako u her i tady platí, že čím větší tím je to složitější a zabugovanější.

Nejsem nějakej MS fanda, ani se o něj moc nezajímám (což teď dost možná obratíš proti mně), ale mám alespoň na věc vlastní názor. Vážně, zkus se zeptat všech lidí, co píšou, že MS je na hovno, proč si to myslí. Drtivá většina bude tupě koukat, protože buzerovat MS (a velký firmy obecně) je děsně v módě. Když to dělá on, tak proč ne já, že?

Nechci s tebou řešit to, jestli je lepší MS, Apple nebo někdo jinej. Věřím, že tomu rozumíš víc než já, nicméně nenechám se přesvědčit o tom, že MS je shit a kdovíco, stejně jako tě já nepřesvědčím o tom stejným u Linuxu, Applu apod (ani se o to nesnažím, ani si to o nich nemyslím - je to jen příklad a Apple i Linux beru)

Mně stačí, že vím, že mám svůj vlastní názor. (a nepotřebuju, aby někdo soudil, jestli je dobrej, nebo špatnej - lepší, než aby to byl ten Ctrl+C názor.)

Nicméně rád budu v rámci lehkýho OT diskutovat, dokud to nepřejde ve flame Apple-fan-base vs. Win-bot hammer legion.

Ale upozorňuju, beru tvoje názory, ale nepřesvědčíš mě k opaku stejně jako já nepřesvědčím tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde by byly? Tam kde jsou ted. ... Spis kdyby nebylo Apple, tak kde jsme ted lol.. ... Takze pokud uz chces mluvit takove sracky - tak opet dekuj Apple..

opravdu by bylo vše tak je teď i bez Microsoftu? to asi těžko, to co žene vývoj kupředu je především rivalita mezi Applem a Microsoftem ;)

takže buďme rádi za obě společnosti, protože není nic hroznějšího než nemožnost si zvolit (ať už operační systém nebo cokoliv jiného)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ten vzhled mi příjde dost laciný jak by to bylo od vietnamcu nemužu si pomoct proste mi to tak pride a pak zaleži na dotykovem dyspley ptž měl jsem v ruce už několik dotykáčů ale ipod nebo iphone mají prostě nejlepší a nejpřesnější takže nwm no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S anti-Windowsaky, kteri nadavaji a stejne jiny OS nikdy nezkusili nebo s lidmi, kteri vlastne ani nevedi, co Windows vytknout souhlasim. Je jich ranec.

Podpora v Linuxu.. Podpora her.. Na to muzu rict jen jedno - kdyby teoreticky nebyly Windows (jak jsme diskutovali puvodne vyse), tak by tu byl jen Apple a Linux (a BSD, Solaris atp.). Takze si myslim, ze by podpora byla naopak skvela. Tedy hlavni problem Linuxu by byl odstranen. Navic spatna podpora neni chyba vyvojaru Linuxu - ale prodejcu HW.. Ale tim ten problem samozrejme nijak neomlouval - koncovym uzivatelum ostatne muze byt jedno, ci je to chyba.

To souhlasim, ze vetsina chyb a nestability je zpusobena 3rd party driverama a jinym sw. Stale si ale stojim za tim, ze (predevsim z hlediska bezpecnosti), je ve Windows spousta zbytecnych nedostatku - ktere by pri te hore dobre placenych a kvalitnich programatoru, mohla byt odstranena a Windows by mohl byt jeste lepsi.

Nic proti tobe neobratim :) Pouze to vypada, ze fanda jsi. Stejne jako to vypada, ze ja jsem silenej odpurce Windows.. Ano, je tam dost veci, ktere mi na nem vadi a kritizuji ho. Obcas ho ale i ja pouzivam. Predevsim protoze vetsina HW je na nej opravdu nejlepe prizpusobena, takze Windows vetsinou jede rychleji, nez jine OS. (pokud si ho clovek umi dobre nakonfigurovat, orezat atp.)

V pohode - o zadny flamewar ani neusiluji :) Kazdy ma svuj nazor. Pokud jsi predevsim hrac, tak je zcela logicke, ze nepouzivas jiny OS, nez ten, na kterem je nativne nejvice her a jedou na nem nejlepe.

opravdu by bylo vše tak je teď i bez Microsoftu? to asi těžko, to co žene vývoj kupředu je především rivalita mezi Applem a Microsoftem ;)

takže buďme rádi za obě společnosti, protože není nic hroznějšího než nemožnost si zvolit (ať už operační systém nebo cokoliv jiného)

O tom nepochybuji.. Spis jsem chtel zborit takovou - zde nevyrcenou, ale skoro vyplyvajici - famu, ci pocit, ze je m$ "pan pocitacu" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasný, že jako fanda vypadám (už kvůli tomu, že fandím Zune a MS se zastávám, ale zastal bych se úplně stejně i kdyby to bylo od nějaký NoName cosi, kdyby vypadal pěkně), ale k MS nemám ani výhrady ani radostný slůvka.

Každopádně jsem rád, že jsme si to vyjasnili :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anonyme a nebude to tím, že velká většina lidí používá windows ?? Proto tam jsou díry v bezpečnosti ? Možná, že kdyby žádné windows nebyly, všichni by nadávali jaké májí diry Linuxi.... Ale to teď nikdo nemuže vědět protože všichni "Hackeři" se soustředí jen na Windows.... Třeba to byla jen volovina ve zprávách (o iPhone se nezajímám) ale prej má taky problém v bezpečnosti... Něco s tím, že když se zpráva vymaže, může se k ní i přes to kdokoliv dostat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak samozrejme, ze se zraky vice obraci k nejpouzivanejsimu systemu. Ale stale zde jsou kriticke nedostatky, ktere za tech XX let, co tu Widle jsou, mohly byt mnohem promakanejsi. Mohl tu byt integrovany sandbox, moznost spoustet aplikace v jailu, moznost mit systemove soubory pouze readonly.. Samozrejme se situace zlepsuje - Windows alokuje pamet pro programy nahodne, takze je slozitejsi psat exploity.. Ale jak pisu vyse - naslo by se tu stale hodne nedostatku, ktere by pomohly v prevenci.

Zacit by Microsoft mohl treba u toho, ze by se defaultne ZOBRAZOVALY koncovky znamych typu souboru (nevim, jakeho kretena napadlo, to skryt) - tahne se to uz od nejake verze Windows 95. Vem si, ze takhle staci nekomu poslat .exe soubor s ikonkou obrazku, clovek si bude myslet, ze je to obrazek (ma to takovou ikonku a koncovku nevidi), otevre to a krasne mu to muze promazat data.. A to by stacilo, aby se koncovky defaultne zobrazovaly - pak by i pro BFU bylo divne prijmout a spustit .exe s ikonkou obrazku.. To uz je pak vetsi pravdepodobnost, ze i lamu napadne, ze je neco v neporadku. Inteligentnim uzivatelum to nevadi - protoze si vse nastavi ok - je to ale nebezpeci pro BFU (typu sekretarky, WOW hraci atp..) - kterych je vetsina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hi^;649102']Nevím co řešíte' date=' dotykový stroje se mi líběj a že někdo něco napodobuje tk co .. prostě první takovej výrobek bude vždycky original, teď je to apple, příště to bude něco jinýho .. Doba jde dál :lol:[/quote']

První takovej výrobek bude vždycky originál..

První takovej výrobek mi definuj..

První výrobek s dotykovým displejem? ne..tak jakej?

Všichni říkáte jak všichni kopírujou od apple přitom je to blbost. To co umí iPhone uměli PDAčka dávno.

Apple posbíral většinu dobrejch nápadů, a udělal to líp, to je možný :D.

Je to to samý co teď natal/bambule u xka a PS3.

Všichni říkají že se s bambulema ps3 opičí po xku.. jenže to je blbost :D to Xko se opičí po EyeToy potažmo PS Eye z playstationu, jen to trochu vylepšuje, a když se rozhodne ten svůj výrobek v podobným směru vylepšit - kopíruje.

iPhone je pro mě takovej Natal, a Windows Mobile - od samýho počátku až do nyní chystané verze 6.5 a 7.0 je pro mě EyeToy/PS Eye/bambule.

......všechno tohle je jen takový přirovnání..ani mě nezkoušejte nasrat tím že funkce těch věcí z konzolí si budete představovat na mobilech xDD (i když u iPhonu se na něčem takovým pracuje :D)

btw. nějak to zklouzlo k diskuzi - sux Windows nebo nesux? tak toho nechte :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu