Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Čitelnost textů na TV


crab2man

Otázka

Ahojte,

mám 82cm uhlopříčku TV (starší Panasonic). A co ě dost vadí je čitelnost textů při hraní Fallout 3 nebo FIFA 10 (manager mode) atd.

Je to tak miniauturní a neostré (i když pochybuju kdyby to bylo ostřejší že by to bylo líp čitelné), že mě z toho bolí oči.

Dá se to vyřešit LCD TV nebo monitorem nebo je to to samé? Neměl jsem možnost to vyzkoušet.

díky,

PS. nevím proč ty texty nedělají větší. :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

kdyz jsem mel xko na srackovy crt tv, 55cm uhlopricka 60hz.. pripojeno prez scart tak jsem taky nemohl precist texty, v nicem.. zrak mam absolutne v pohode.. ted to mam prez hdmi na zatim nejnovejsi plasme co dela panasonic a uplne v pohode, ale je to celkem maly tak i tak.. proste je to tim ze je to delany na hdtv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja mam oci fpr. Ale stejne. Kdyz jsem hraval na 19" LCD Samsungu GTA IV a pripojeno SCARTem, tak jsem v taxiku nemohl precist tu destinaci na taxametru.

Kdyz jsem to propojil pres DVI, tak to bylo nadherne, ostre citelne.

Pak jsem presel na 24" nebo 26", ted nevim presne, full HD LCD Asus a bylo to jeste mnohem lepe citelnejsi.

Takze to neni ocima, ale TV, popripade pripojenim (napr. SCART vs. DVI/HDMI).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Některé hry (konkrétně vím o Banjo Kazooie a Dead Rising, ale je jich víc) jsou optimalizované pro HDTV, což v podstatě znamená, že jsou texty na CRT televizi absolutně nečitelné.

Když jsem měl Xbox nový, hrál jsem obě výše zmíněné hry na CRT televizi, a po pravdě, vzdal jsem to. Po přechodu na LCD monitor (1680x1050) připojený přes VGA kabel problém absolutně vymizel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
OK. Diky za informace.

Asi poridim nejaky monitor. Mate nejaky typ?

Tak teraz hras na 82 cm CRT TV (32") a ty si chces kupit nejaky monitor??? K tej vzdialenosti od terajsieho CRT je potrebne min. 42" HD TV, pretoze ma vyssie rozlisenie ako CRT. Presnejsie napr. na vzdialenost 3 metre je idealna uhlopriecka HD TV 52"!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hmm, nezalezi na tom jak daleko ses, ale na tom jestli ma ten LCD FullHD rozlišení

omfg, je to vo tom ze proste CRT ma rozliseni hrozne maly = 720×576 pixelů = 414 720 pixelů čtverečních(výpočet a . b)

ale FullHD (1080i/p) má rozlišení mnohem větší = 1920×1080 pixelů = 2 073 600 pixelů čtverečních

FullHD je 5x větší rozlišení než Pal formát rozlišení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
hmm, nezalezi na tom jak daleko ses, ale na tom jestli ma ten LCD FullHD rozlišení

omfg, je to vo tom ze proste CRT ma rozliseni hrozne maly = 720×576 pixelů = 414 720 pixelů čtverečních(výpočet a . b)

ale FullHD (1080i/p) má rozlišení mnohem větší = 1920×1080 pixelů = 2 073 600 pixelů čtverečních

FullHD je 5x větší rozlišení než Pal formát rozlišení..

Mal som na mysli vseobecne zname, ze ked pouzivam CRT napr.32", tak namiesto neho HDTV treba 42". A nie kupit 24" monitor!!! Ved ide o zazitok z hrania. Ale ak pri tom bude sediet ako pri pocitaci, tak je to OK. Ak z 2,5 - 3 metre, tak.....radsej sa nevyjadrim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mal som na mysli vseobecne zname, ze ked pouzivam CRT napr.32", tak namiesto neho HDTV treba 42". A nie kupit 24" monitor!!! Ved ide o zazitok z hrania. Ale ak pri tom bude sediet ako pri pocitaci, tak je to OK. Ak z 2,5 - 3 metre, tak.....radsej sa nevyjadrim.

Ahoj,

tak to je mi jasné, že když budu hledět na 24" monitor ze 3 metrů tak uvidím prd. 8)

Ale díky za info. Dneska si chci objednávat LCD TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Chtel jsem ti nafotit rozdil, ale fakt to nejde. Jinak ja jsem koupil tento kabel http://www.alza.cz/microsoft-xbox-360-propojovaci-d69099.htm a subjektivne obraz se mi zda o 100% lepsi. Ale pokud budes chtit koupit LCD, tak si myslim, ze dosahnes jeste lepsich vysledku. Preci jenom tam ten obrazek bude klidnejsi a ostrejsi, doporucuji ovsem rozliseni plne HD 1920x1080. Ja koupil ten kabel zatim, casem az budou prachy bude mozna LCD :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Chtel jsem ti nafotit rozdil, ale fakt to nejde. Jinak ja jsem koupil tento kabel http://www.alza.cz/microsoft-xbox-360-propojovaci-d69099.htm a subjektivne obraz se mi zda o 100% lepsi. Ale pokud budes chtit koupit LCD, tak si myslim, ze dosahnes jeste lepsich vysledku. Preci jenom tam ten obrazek bude klidnejsi a ostrejsi, doporucuji ovsem rozliseni plne HD 1920x1080. Ja koupil ten kabel zatim, casem az budou prachy bude mozna LCD :-D

OK. Díky. Taky ted nemam kacky na monitor nebo na plazmu. Takze to zkusim s tim kabelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

máš recht, já na toho starouše furt zapomínám :-/ No tak je to to co jsem si myslel. To mám taky ale protože nemám momentálně LCD ani Xbox tak je mi to k ničemu :( Díky zavorka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu