Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Switch


Rychlahuba

Otázka

Ahoj lidi chtel bych se zeptat mam doma modem a od nej kabel do pc jenze modem ma jen 1 diru na kabel a tak jsou chtel koupit switch abych mohl na Xlive uz konecne no a tak se chci zeptat jestly mi to bude fungovat,cetl jsem tu o ruznych rounterech ale to me prijde hodne drahy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

jenze ty potrebujes router, jelikoz na modemu mas jedno IP a to potrebujes jako by rozdelit (routovat) na ostatni sitove zarizeni a hlavne router prirazuje ipecka dalsim zarizenim za nim (at jiz staticky ci DHCP) a toto ti neudela switch, switch neumi pri pridelovat IP. Router vlastne udela z jedne IP jako by dalsi sit IP, switch bude mit z jednoho IP stale jen jedno IP (pokud pred nim neni DHCP server). Mno a pokud se pletu tak me zde jiste opravi, heh :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no já nevím, já dřív neměl router. Byly tam dvě zdířky ale ta druhá byla k ničemu. No prostě jsem koupil switch, ten jsem propojil s wifi "krabičkou / modemem". PC a Xbox jsem měl napojenej přes switch a všechno fungovalo naráz a bez problému. Takže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Před týdnem jsem tento problem řešil a koupil jsem Router / asi za 640Kč přes CZC / a jsem 110% spokojen 8)

kdyz ja vubec nevim jak se s rounterem dela,jak se to nastavuje a tak ale skoda myslel jsem ze uz budu zanedlouho parit po live protoze switch stoji neakych 200Kč ale na rounter musim nasetrit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no, ted uz si jen uvedomit, zda i s wifi ci jinymi vychytavkama, ale za vse se plati nebo obycejne Dlink, Asus, Edimax a hlavne ke vsemu nas navody a pokud jsi zrucny ve cteni tak to zvladnes nastavit. A taky lepsi koupit uz nejaky overeny treba nekym na foru at ti kdyztak poradi kdyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
kdyz ja vubec nevim jak se s rounterem dela,jak se to nastavuje a tak ale skoda myslel jsem ze uz budu zanedlouho parit po live protoze switch stoji neakych 200Kč ale na rounter musim nasetrit :D

Nastavovat nebudeš muset vubec nic, instalace přes CDčko, zapneš net, povolíš automaticky zjištovaní IP. Tot vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
switch staci / mam to tak zapojeno a bez problemu , pres switch 2xPC ,Xko a PS3 vse jede jak ma zadnej problem, switch stal 200Kc

no ja asi zkusim ten switch maximalne ho obratem prodam a nebo kdyz pujdu do noveho tak vyuziju tu 14 deni lhutu na vraceni ale chci se zeptat ten switch staci neakej obyc nebo musi mit nekou funkci spesl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no ja asi zkusim ten switch maximalne ho obratem prodam a nebo kdyz pujdu do noveho tak vyuziju tu 14 deni lhutu na vraceni ale chci se zeptat ten switch staci neakej obyc nebo musi mit nekou funkci spesl

Ušetřil by jsi si starosti, kdyby jsi hned na začátku napsal. Kdo je tvůj poskytovatel a o jakém modemu že je to řeš. Protože většina zařízení co se dodávají pro připojení k internetu už router obsahuje, Výjimkou jsou snad jen kabelové přípojky a freebandové přípojky u kterých si řídí politiku LAN poskytovatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ušetřil by jsi si starosti, kdyby jsi hned na začátku napsal. Kdo je tvůj poskytovatel a o jakém modemu že je to řeš. Protože většina zařízení co se dodávají pro připojení k internetu už router obsahuje, Výjimkou jsou snad jen kabelové přípojky a freebandové přípojky u kterých si řídí politiku LAN poskytovatel.

tak jsem se koukal na tu krabicku a je tam napsane RouterBOARD133C3 ale zadne CD a tak k tomu nebylo a poskytovatel je UNET

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
podivej se prosim na ten nazev ja nevim jeslty to uz router neobsahuje a kdyby jo tak by stacil obycejny switch podle me

tuhle značku neznám a na netu snad ani nic o tom není. každopádně já jsem třeba dřív router neměl a normálně jsem dotoho zapojil switch a šlo to taky dobře. Musel si ale nastavit DHCP na automaticky a switch nastavit podle návodu co tam byl přibalen např. povolit možnost Plug and Play atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tuhle značku neznám a na netu snad ani nic o tom není. každopádně já jsem třeba dřív router neměl a normálně jsem dotoho zapojil switch a šlo to taky dobře. Musel si ale nastavit DHCP na automaticky a switch nastavit podle návodu co tam byl přibalen např. povolit možnost Plug and Play atd...

a co je presne ten DHCP? prosim a jak se to nastavuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu