Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

hdmi versus HDTV ?


adloara

Otázka

Recommended Posts

  • 0

Kabel s koncovkami modrý,zelený a červený cinch je komponentní vstup LCD TV.Měl jsem ho také.Potom jsem vyzkoušel HDMI a obraz je opravdu o něco lepší ( ostřejší ) . Doporučuji HDMI .

Ale jestli máš starou CORE verzi,jak píše tada,tak opravdu nemáš HDMI výstup u x-ka.Komponentní vstup do LCD TV je ale také lepší,než SCART.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

U komponentní připojení bych ti doporučil nastavit na konzoli 720p (podle mě vypadá lépe než 1080i). Podle toho, jak píšeš, tak máš HD ready TV, takže ti pro 1080i televize stejně převzorkuje na 720 respektive 768 řádků (podle nativního rozlišení tv).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

nedávno sem připojoval xbox k LCD TV (LG 42") přes komponentní "hd" kabel s tím že budu mít hd obraz a zvuk do beden, ale výsledkem byl úplně hnusný obraz (asi 420p) i když jsem zkoušel přepnout na 1080i, 720p, 720i - všechno hnusné, nekoukatelné, přitom je v návodu jasně napsané, že přes komponentní kabel jde přenášet hd signál - tata odborník na audio&video mi potvrdil, že přes cinche nejde přenášet hd, je to technicky nemožné, tak co je to za bordel, to se zase kluci z Mrkvosoftu vyznamenali...:bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
urnacr : no tata bude asi vazne odbornik =) ja mel tenhle kabel a mel sem normalne rozliseni 1080p http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xbox360componenthdcable/

taky jsem si říkal, že to půjde na 1080, nevím no, možná nějáké špatné zapojení nebo nastavení, zatím se mi v tom moc nechtělo drbat tak jedu přes hdmi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
nedávno sem připojoval xbox k LCD TV (LG 42") přes komponentní "hd" kabel s tím že budu mít hd obraz a zvuk do beden, ale výsledkem byl úplně hnusný obraz (asi 420p) i když jsem zkoušel přepnout na 1080i, 720p, 720i - všechno hnusné, nekoukatelné, přitom je v návodu jasně napsané, že přes komponentní kabel jde přenášet hd signál - tata odborník na audio&video mi potvrdil, že přes cinche nejde přenášet hd, je to technicky nemožné, tak co je to za bordel, to se zase kluci z Mrkvosoftu vyznamenali...:bash:

Nepleteš si komponentní s kompozitním (RGB) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nepleteš si komponentní s kompozitním (RGB) ?

RGB není kompozitní kabel.

Kompozitní kabel, dostanete ho třeba v základním balení k PS2. Dá se k němu připrcnout třeba redukce na SCART. Také se mu říká AV-kabel, nebi jen Cinche (to je ale nepřesné)

sony_psp-2000_composite_AV_cable_SCPH-S150.jpg

RGB kabel (zde opět k PS2)

joytech-ps2-rgb-scart-cable.jpg

Component, zvaný také AV Component

20098151019063880.gif

A HDMI

hdmi.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Cože? Tím mi hceš říct, že neexistuje žádny RGB standard? Že k PS2 není možnost připojení přes RGB apod?

Nevim, co je na PS2 a ani me to nezajima, toto je XBOX sekce.

Kazdopadne nevim, ze by na TV bylo nejaky RGB, to se neprenasi v PAL ani NTSC standartu. Vzdy se nejaka slozka dopocitava a vypocita se RGB, ale neslysel jsem o TV ktera by mela vstupy RGB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nevim, co je na PS2 a ani me to nezajima, toto je XBOX sekce.

Kazdopadne nevim, ze by na TV bylo nejaky RGB, to se neprenasi v PAL ani NTSC standartu. Vzdy se nejaka slozka dopocitava a vypocita se RGB, ale neslysel jsem o TV ktera by mela vstupy RGB.

Většina TV samozřejmě umožňuje přijímat RGB, obvykle, nebo téměř pořád, je ve SCARTu (ale ne každý SCART umožňuje přijímat RGB signál, hlavně na starších TV).

Typ RGB je používány ve video elektronice jako součást obrazového signálu. Skládá se ze tří signálů červené, zelené a modré nesenými ve třech oddělený‎ch kabelech zakončenými kolíky. Někdy jsou zapotřebí speciální kabely k vedení synchronizačních signálů. Často jsou formáty RGB signálů založené na upravených verzích RS-170 a RS-343 standardních pro jednobarevné video. Tento typ obrazového signálu je v Evropě široce používán, protože kvalita tohoto signálu je nejlepší a může byt přenášena standardními SCART konektory. Mimo Evropu není RGB jako formát pro video signál příliš populární. Tak či onak, téměř všechny počítačové monitory po celém světě využívají RGB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zadnej RGB kabel neni !!!

Jsou tam tri slozky jasovy signal Y a chrominancni Cb a Cr.

Uz som sa davno tak dobre napobavil. Tak sup-sup do nejakej kniznice, kde je aj nejaka odborna literatura, nie iba blaboly z internetu a nastuduj si to. A potom sa vrat a mudruj...

Mimochodom zakladom tv obrazu je rgb.... A ked sa ti nechce chodit, mozno ti staci aj toto, i ked su tam iba zaklady...

http://en.wikipedia.org/wiki/RGB#Television

Kazdy normalny tv prijimac ma zapojene priamo na scart vstupe rgb, staci sa pozriet do servisveho manualu...ale to je asi uz moc na teba...

Enjoy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Uz som sa davno tak dobre napobavil. Tak sup-sup do nejakej kniznice, kde je aj nejaka odborna literatura, nie iba blaboly z internetu a nastuduj si to. A potom sa vrat a mudruj...

Mimochodom zakladom tv obrazu je rgb.... A ked sa ti nechce chodit, mozno ti staci aj toto, i ked su tam iba zaklady...

http://en.wikipedia.org/wiki/RGB#Television

Kazdy normalny tv prijimac ma zapojene priamo na scart vstupe rgb, staci sa pozriet do servisveho manualu...ale to je asi uz moc na teba...

Enjoy!

Nejsem odborník, ale už toho mám dost.. :-) http://en.wikipedia.org/wiki/Av_cables

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Uz som sa davno tak dobre napobavil. Tak sup-sup do nejakej kniznice, kde je aj nejaka odborna literatura, nie iba blaboly z internetu a nastuduj si to. A potom sa vrat a mudruj...

Mimochodom zakladom tv obrazu je rgb.... A ked sa ti nechce chodit, mozno ti staci aj toto, i ked su tam iba zaklady...

http://en.wikipedia.org/wiki/RGB#Television

Kazdy normalny tv prijimac ma zapojene priamo na scart vstupe rgb, staci sa pozriet do servisveho manualu...ale to je asi uz moc na teba...

Enjoy!

1) Ne to ty si nastuduj poradnou literaturu a ne blaboly z internetu. Vim, ze zaklad TV je RGB, ale taky vim, jak se tento signal prenasi (proc se se proboha mely prenaset vsechny 3 slozky, kdyz jedna jde vzdycky dopocitat)

Viz rovnice:

UY = 0,30 . UR + 0,59 . UG + 0,11 . UB

Pokud mas pristup na VUT doporucuji tento predmet http://www.urel.feec.vutbr.cz/web_documents/studium/bac/predmetyEST/BZTV.pdf

Viz. prvni prednaska, kde je to vysvetlene.

2) co sem porad motas SCART, tady se bavime o HDTV a ne o nejakm scartu - mizerna kvalita

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu