Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

XBOX 360 VS. E-on (odběr a spotřeba el.energie)


Umberto

Recommended Posts

Ahoj

Jaké máte z kušenosti s účten za el.enrgii ke konci roku v závislosti na tom jak často hrajete na xku??? mě teď přišel nedoplatek 4000kč , zajímalo by mě kolik taková konzole žere, a třeba když ji mám puštěnou 6 hodin denně, tak kolik ta el. za den pro tu konzoli stojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud vím, jasper má příkon okolo 175W (což mimochodem není málo, na konzoli je to sakra hodně). Do toho připočítej televizi, pokud LCD bez LED technologie, tak takových 130-150W, to máte dohromady v plném zatížení okolo 325W (což je skoro jak PC). Někde na internetu jsem našel, že cena jedné kWh je 4.27 Kč. Nedokážu posoudit, nakolik pravdivý je to údaj, ale počítejme s tím, že je to pravda.

Za jednu hodinu tedy spotřebujeme 0.325 kW, za což bychom měli zaplatit 1.39Kč. Šest hodin denně je 8.32Kč. Měsíc má 30 dnů, čili za měsíc 249.8Kč, což je za rok 2997.54Kč. Předpoklad je, že máte novější TV, se starší LCD TV se dostanete na žravost klidně 250W, což je dohromady 425W. Nevím, nakolik jsem se trefil za cenu jedné kWh, záleží také na tarifu, ale spočítat to těžké není. Takže ano, nedoplatek 4000 může být způsoben hraním na konzoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to je doplatek za rok :) my měli doplatek 12000:) dva xboxy v domácnosti puštěné i 12 hodin denně 2 lcd televize + dva ntb puštěné pořád :) to se tehdy krásně žilo:)

je to tak jak říka kolega nademnou zaleží kolik ti žerou spotřebiče jaký maš tarif a v jakem časovém pasmu hraješ... konzole kolem 175W podle toho co delas hrajes , koukas na filmy, atd,... lcd je okolo 160W pokud mas hodne starou tak kolem 220W

a pak už si to jen podle toho návodu zpočítáš .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu