Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

RGB scart


sichaque

Otázka

Zdravím, někde v nějakým tématu jsem se dočetl, že už se otázka ohledně RGB scartu řešila, ale za boha to nemůžu najít (navíc když dám do vyhledávače tady na fóru "RGB" nebo "RGB scart", tak to vyhodí nějakou chybu).

Chci se zeptat, mám ultratenkou 82cm CRT Samsung (hybrid), ale když na ní normálně připojím Xko, tak je obraz dost špatnej. Tím myslím horší, než na kterékoliv jiné, klidně i starší, horší a menší CRT (vypadá to, jak kdyby měl obraz úplně šaptný rozlišení a při jakýmkoliv pohybu obrazu se to divně táhne - nevím jak to popsat). Teď jsem se dočetl o RGB scartu, že obraz vylepší, ale nevím v čem a o kolik. Myslíte, že by mi mohl pomoct? Jinak v menu na TV mám přímo nastavení obrazu na RGB.

Jo a ještě mě napadlo, když jsem měl první Xko (který podlehlo RROD), tak mi šlo do té stejné TV zapojit přes 5 cinchů (jakoby HD) a obraz byl pak moc hezkej (i na rozl 480p), po zakoupení 2. Xka (novější, ale ne JASPER a nemá ani HDMI) mi to takhle zapojit nejde, nejde obraz.

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Pripojujes to Xko x SCART nebo Xko x cinche ?

Ja mam taky starsi CRT a kdyz jsem to pripojil normalne prs cinche tak obraz byl takovy neostry, rozmazany. Ale koipil jsem si original RGB SCART a obrez se tak o 30% vylepsil. Texty jsou lepe citelne a vubec je to cele takove ciste. Ale pochopitelne se to nevyrovna tomu kdyby jsi to pripojil na plasmu nebo na LCD... Me se treba FALLOUT 3 nebo dasli podobne hry (DEAD SPACE atd.) hraji spatne, protoze to pismo je cele takove mrnave a neni moc ostre, tak me za chvili boli oci... Casem budu onvestovat do lepsi televize.

Mam tady ten kabel :

RGB-SCART.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Myslím ten stejnej, o kterým píše crab2man.

No, nejde mi ani tak o to, že by byly šaptně čitelný texty, ale o to, že je ten obraz fakt divnej. Je neostrej a hlavně je fakt jak kdyby to rozlišení bylo na té 82cm tak 320 na 240. :) A když jsem to tenkrát dal na prvním Xku přes těch 5 cinchů, tak byl obraz jak pohádka (zapojil jsem to jakoby přes HD, ale s rozlišením 480p). Je mi záhadou, že na jednom Xku to takhle zapojit šlo a na druhým už ne.

Tak já nevím, asi ten RGB kabel zkusím koupit a uvidím, co se bude dít. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jakým kabelem to teď máš připojené : ale když na ní normálně připojím Xko nám nic neříká !

Jestli máš možnost propojit xko tak jako dříve komponentním kabelem ( 5xcinch ) ,tak tímto je obraz vždy lepší než RGB i scart . Lepší už je jen HDMI ( digitální vstup do TV ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mám to zapojený přes komponentní kabel a je jedno, jestli do TV strčím 5 cinchů nebo scart s třema cinchema. Obraz je pořád úplně stejnej.

Starý Xko se mi právě povedlo zapojit přes 5 cinchů a kabel přepnout na HD, pak byl ten obraz dobrej (i přes to, že v nastavení SYSTEM SETINGS jsem měl rozl. 480). Teď na té novější konzoli Xko přes 5 cinchů můžu taky zapojit, ale pokud přepnu na kabelu HD, tak se nic nezobrazí (obrazovka na TV nic neudělá, jenom se divně cuká).

Jinak díky za trpělivost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mám to zapojený přes komponentní kabel a je jedno, jestli do TV strčím 5 cinchů nebo scart s třema cinchema. Obraz je pořád úplně stejnej.

Starý Xko se mi právě povedlo zapojit přes 5 cinchů a kabel přepnout na HD, pak byl ten obraz dobrej (i přes to, že v nastavení SYSTEM SETINGS jsem měl rozl. 480). Teď na té novější konzoli Xko přes 5 cinchů můžu taky zapojit, ale pokud přepnu na kabelu HD, tak se nic nezobrazí (obrazovka na TV nic neudělá, jenom se divně cuká).

Jinak díky za trpělivost...

KOMPONENT - obrazová složka je z kabelů zelená, modrá, červená. Na kabelu přepni na HDTV a v nastaveni xka nastav rozlišení 1080i nebo 1080p, pak se nebudeš stačit divit. Komponent nebude nikdy stejný jako kompozit, samozřejmě musí být nastaveno rozlišení. Mezi komponentním zapojením a HDMI při nastavení stejného rozlišení nepoznáš rozdíl. Je to sice data vs analog, ale rozdíl na 1080p nepoznáš

červený a bílý kabel máš na audio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
KOMPONENT - obrazová složka je z kabelů zelená, modrá, červená. Na kabelu přepni na HDTV a v nastaveni xka nastav rozlišení 1080i nebo 1080p, pak se nebudeš stačit divit. Komponent nebude nikdy stejný jako kompozit, samozřejmě musí být nastaveno rozlišení. Mezi komponentním zapojením a HDMI při nastavení stejného rozlišení nepoznáš rozdíl. Je to sice data vs analog, ale rozdíl na 1080p nepoznáš

červený a bílý kabel máš na audio.

Díky za tip, ale jak to mám nastavit, když po přepnutí kabelu na HDTV na obrazovce nic nevidím?

Navíc ono se u TV sice udává, že má rozlišení HD 1080i, ale ta TV je CRT (hybrid) a co pamatuju, tak i když jsem tenkrát rozchodil na starším Xku ten obraz přes HDTV a rozl. 480, tak po přepnutí na rozl. 1080i se mi nic nezobrazilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Díky za tip, ale jak to mám nastavit, když po přepnutí kabelu na HDTV na obrazovce nic nevidím?

Navíc ono se u TV sice udává, že má rozlišení HD 1080i, ale ta TV je CRT (hybrid) a co pamatuju, tak i když jsem tenkrát rozchodil na starším Xku ten obraz přes HDTV a rozl. 480, tak po přepnutí na rozl. 1080i se mi nic nezobrazilo.

Máš zapojené kabely jak jsem ti popsal ? Do komponentního vstupu na monitoru (tv) ? Pokud ano a nejde ti 1080i, pak nemáš ani HD monitor. Nastav ještě 720p jestli se obraz rozjede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Máš zapojené kabely jak jsem ti popsal ? Do komponentního vstupu na monitoru (tv) ? Pokud ano a nejde ti 1080i, pak nemáš ani HD monitor. Nastav ještě 720p jestli se obraz rozjede
Mám to (měl jsem to) zapojený přesně jak píšeš. Říkám, HD by ta TV měla mít, ale bral bych to s rezervou, přece jen je to CRT. Někde jsem se dočetl, že ta TV sice HD zobrazit umí, ale stejně ho nějak převadí na něco svýho (ve finále by to mělo vypadat líp než na klasické CRT, ale pořád je to rozdělený na určitej svůj počet pixelů).

Jak už jsem psal, prostě mi akorát nejde do hlavy, že na 1. Xku mi to jelo podle představ a druhý Xko přes to nezapojím. A přitom jsou to stejný verze CORE (akorát u toho druhýho se tento rok měnila v Microsoftu deska po RROD).

Jinak ještě zpět k RGB kabelu. Kdybych ho koupil, bude obraz (aspoň o něco) lepší s RGB scartem než normálně přes scart z komponentního kabelu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mám to (měl jsem to) zapojený přesně jak píšeš. Říkám, HD by ta TV měla mít, ale bral bych to s rezervou, přece jen je to CRT. Někde jsem se dočetl, že ta TV sice HD zobrazit umí, ale stejně ho nějak převadí na něco svýho (ve finále by to mělo vypadat líp než na klasické CRT, ale pořád je to rozdělený na určitej svůj počet pixelů).

Jak už jsem psal, prostě mi akorát nejde do hlavy, že na 1. Xku mi to jelo podle představ a druhý Xko přes to nezapojím. A přitom jsou to stejný verze CORE (akorát u toho druhýho se tento rok měnila v Microsoftu deska po RROD).

Jinak ještě zpět k RGB kabelu. Kdybych ho koupil, bude obraz (aspoň o něco) lepší s RGB scartem než normálně přes scart z komponentního kabelu?

CRT a umí HD .......... už dlouho jsem se tak nezasmál. FAKT DOBRÉ PO RÁNU :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin:

Ty máš SCART komponentní ? No to bych chtěl vidět... ne, že se nepoužívá (třeba já ho mám na satelit, protože mi component vychází ze SCARTu) ale v tvojem případě to je spíše nevědomost. Motáš hrušky s jabkama, ale nevíš o tom nic, sorry nechci tě urazit, já jen, že by jsi to měl vzít od začátku :)

Ještě jednou ti píšu, že kompozit nemůže mít NIKDY lepší obraz než komponent, ale až to vemeš od začátku, tak to pochopíš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Promiň, ale není proč se smát. Jsou CRT i s HD, dokonce se to řešilo i tady na fóru...

http://console-forum.net/showthread.php?t=20579

Doufám, že Ti to jako důkaz postačí a že nemusím hledat v archivech výrobců...

A ok, moc všem těmto připojením nerozumím. Mám prostě ten klasickej kabel k Xku, 3 cinche píchnutý do scartu a ptám se, jestli bude obraz lepší, když koupím RGB scart.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Promiň, ale není proč se smát. Jsou CRT i s HD, dokonce se to řešilo i tady na fóru...

http://console-forum.net/showthread.php?t=20579

Doufám, že Ti to jako důkaz postačí a že nemusím hledat v archivech výrobců...

A ok, moc všem těmto připojením nerozumím. Mám prostě ten klasickej kabel k Xku, 3 cinche píchnutý do scartu a ptám se, jestli bude obraz lepší, když koupím RGB scart.

přesně o tom píšu, moc tomu nerozumíš, tak to vem od začátku, protože v tom budeš mít guláš pořád

Jinak to, to na co jsi poslal odkaz pořád nejsou CRT HD, nic takového neexistuje, jsou to kamokery :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin: směju se dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Promiň, ale není proč se smát. Jsou CRT i s HD, dokonce se to řešilo i tady na fóru...

http://console-forum.net/showthread.php?t=20579

Doufám, že Ti to jako důkaz postačí a že nemusím hledat v archivech výrobců...

A ok, moc všem těmto připojením nerozumím. Mám prostě ten klasickej kabel k Xku, 3 cinche píchnutý do scartu a ptám se, jestli bude obraz lepší, když koupím RGB scart.

OK...je pravda, ze nejake CRT boli na HD pripravene (aj HDMI vstup) napr. http://www.p4c.philips.com/files/3/32pw9551_12/32pw9551_12_pss_slk.pdf

ale teraz mas LCD za par drobnych, tak co spekulujes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kamokery? Co to? Pořád nevím, proč se smějes. Prostě se vyráběli i CRT TV, který přelousknou i HD, sice né v té kvalitě, ale zobrazí to. Navíc sám jsem psal, že to sice HD je, ale musí se brát s rezervou.

A asi bych tenhle topic locknul, protože se to tu začíná chýlit k nějaké hádce a urážkám. Chtěl jsem jen zjistit, jestli si pomůžu koupí RGB kabelu. Stačilo jen napsat "ne, RGB si nekupuj, lepší to nebude."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
OK...je pravda, ze nejake CRT boli na HD pripravene (aj HDMI vstup) napr. http://www.p4c.philips.com/files/3/32pw9551_12/32pw9551_12_pss_slk.pdf

ale teraz mas LCD za par drobnych, tak co spekulujes.

Díky! :)

Souhlasím, dneska už LCD ani plazma moc nestojí. Časem určitě do něčeho lepšího půjdu, do té doby jsem chtěl jen vylepšit to co mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Kamokery? Co to? Pořád nevím, proč se smějes. Prostě se vyráběli i CRT TV, který přelousknou i HD, sice né v té kvalitě, ale zobrazí to. Navíc sám jsem psal, že to sice HD je, ale musí se brát s rezervou.

A asi bych tenhle topic locknul, protože se to tu začíná chýlit k nějaké hádce a urážkám. Chtěl jsem jen zjistit, jestli si pomůžu koupí RGB kabelu. Stačilo jen napsat "ne, RGB si nekupuj, lepší to nebude."

Vela rad by si aj tak nedostal, pretoze uz malokto riesi nejake RGB Scarty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Promiň, ale není proč se smát. Jsou CRT i s HD, dokonce se to řešilo i tady na fóru...

http://console-forum.net/showthread.php?t=20579

Doufám, že Ti to jako důkaz postačí a že nemusím hledat v archivech výrobců...

A ok, moc všem těmto připojením nerozumím. Mám prostě ten klasickej kabel k Xku, 3 cinche píchnutý do scartu a ptám se, jestli bude obraz lepší, když koupím RGB scart.

Ahoj,

když si koupis ten RGB Scart tak budes mit obraz lepsi, tak o 20-30%. Jak uz jsem psal vise, pouzivam ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Kamokery? Co to? Pořád nevím, proč se smějes. Prostě se vyráběli i CRT TV, který přelousknou i HD, sice né v té kvalitě, ale zobrazí to. Navíc sám jsem psal, že to sice HD je, ale musí se brát s rezervou.

A asi bych tenhle topic locknul, protože se to tu začíná chýlit k nějaké hádce a urážkám. Chtěl jsem jen zjistit, jestli si pomůžu koupí RGB kabelu. Stačilo jen napsat "ne, RGB si nekupuj, lepší to nebude."

Jak rikam, kup si ten RGB scart, budes mit obraz lepsi. Mam to odzkousene.

Skoda ze ted nejedu do Brna, mohl jsem vzit ten kabel a odzkouset to. Nedavno jsem od tebe kupoval tu kytaru... (o:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jak rikam, kup si ten RGB scart, budes mit obraz lepsi. Mam to odzkousene.

Skoda ze ted nejedu do Brna, mohl jsem vzit ten kabel a odzkouset to. Nedavno jsem od tebe kupoval tu kytaru... (o:

Ok, tak já ho koupím a vyzkouším. S tou cestou do Brna je to škoda... Každopádně díky!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

A ok, moc všem těmto připojením nerozumím. Mám prostě ten klasickej kabel k Xku, 3 cinche píchnutý do scartu a ptám se, jestli bude obraz lepší, když koupím RGB scart.

Kdyz mas RGB scart,tak je opravdu lepsi obraz,nez klasicky scart

(video-zluty cinch a audio bily a cerveny cinche)

Mam ten kabel doma nevyuzitej(RGB scart +2x audio cinche)

Kdyz budes mit zajem,tak mi napis do PM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu