Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problem s vyctenim NAND


=Trolik=

Otázka

Mam problem, delam si UnbanHDD a mam problem s vyctenim NAND pameti do PC, zkousel jsem uz prehodit v biosu porty, zkratit dratky na co nejmin a pokazde mi to hodi chybu viz screen.

http://img697.imageshack.us/img697/3364/sdc11102.jpg

Tu chybu to pri kazdem vycteni vyhodi jinde, neni porad stejna. Nevite nekdo uz co s tim? Mam zkusit jiny PC? Jeste dodavam ze tam nemam na LPT 100ohmove odpory jelikoz je nemam, muze to delat ono?

To nikdo neporadi? Uz jsem dvakrat vycetl Nand a pokazde to hodi stejnou chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0
hej JINY PC! nejlip naka stara sunka.. ty novejsi maj problem.. pokud muzes starsi.. a nedelj to pres nakej prevodnik.. pokud nemas na desce integrovanej lpt.. tak nekde sezen nakej bazarovej kram

Ale houby, to nebude vůbec tím, ty novější PC mají problém s LPT portem, ne ze čtením.

Má starou verzi nandpro. Nainstaluj si nandpro20b. Pc-maniak: Ty vždycky radíš radíš, ale moc zkušeností s tím nemáš co ?

Trolik: Jestli ti to bude dělat i nové nandpro20b, tak máš špatné napájené kabely, např. studený spoj, nebo pokud to ještě nemáš, zkrať délku kabelu ! Optimální je tak 20 - 25 cm ! To je většinou kámen úrazu. Já mám 25 cm kabel a ze cca 100x read NAND všechny ÚSPĚŠNĚ vyčteny, a hlavně BEZ JEDINÉ CHYBY !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

aaa tady je to zajimavy. Souhlasim s PC.maniakem delali sme vycteni uz pred delsi dobou "prvni XELL" a je to tak jak rika PC-MANIAK mne to slo jen na jednom kompu ze 3. a u vsech sem mel stejne dlouhy kabel atd.. Takze proc by to na jednom slo a na dvouch ne ha ?? A paradox je ze ten na kterym to slo byl nejstarsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pouzivam ted Nandpro 20b, uz jsem nand vycetl asi 15x a pokazde je tam ta stejna chyba, vyzkousel jsem 2pc a stale to same. Na free60 pisou ze je to bezna vec, ze nand muze mit az 2 spatny bloky z vyroby a ze tento problem by nemel pri unbanu vadit. Kabliky jsem jeste vcera vecer znovu cele prepajel, dlouhe je mam cca 10cm, podotykam ze tam nemam 100ohmove odpory a ani tu diodu, mam jen ciste kabliky na lpt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Pouzivam ted Nandpro 20b, uz jsem nand vycetl asi 15x a pokazde je tam ta stejna chyba, vyzkousel jsem 2pc a stale to same. Na free60 pisou ze je to bezna vec, ze nand muze mit az 2 spatny bloky z vyroby a ze tento problem by nemel pri unbanu vadit. Kabliky jsem jeste vcera vecer znovu cele prepajel, dlouhe je mam cca 10cm, podotykam ze tam nemam 100ohmove odpory a ani tu diodu, mam jen ciste kabliky na lpt.

tak nam romiik utrel sopel =) jinak ted spatky k tobe hale ja ty odpory taky nemam.. ale nekomu to bezi bez nich nekomu snima.. ta dioda se pouziva jen pokud mas spatnej flash config.. a to ze sou naky bloky vadny z vyroby to je pravda jenze to bys je mel pokazdy na stejnym miste =) a na tech PC co mas nastaveny v biosu na LPT mod ? popripade mi pisni PM dam te ICQ a pak sem pisnes jen jak si to vyresil bude to lepsi chyb muze byt vic ale na 99% je to v PC a nastaveni biosu.. popripade to bude chtit starsi PC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tak nam romiik utrel sopel =) jinak ted spatky k tobe hale ja ty odpory taky nemam.. ale nekomu to bezi bez nich nekomu snima.. ta dioda se pouziva jen pokud mas spatnej flash config.. a to ze sou naky bloky vadny z vyroby to je pravda jenze to bys je mel pokazdy na stejnym miste =) a na tech PC co mas nastaveny v biosu na LPT mod ? popripade mi pisni PM dam te ICQ a pak sem pisnes jen jak si to vyresil bude to lepsi chyb muze byt vic ale na 99% je to v PC a nastaveni biosu.. popripade to bude chtit starsi PC

no nevím kdo tu utřel sopel, myslím, že ty se tady ztrapňuješ každý den :cheesygrin: já narozdíl od tebe píšu z vlastní zkušenosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
z vlastni skusenosti ? a proc mu to tedy nejde po tvych radach ?? :-)

ano z vlastní zkušenosti, chceš to ještě jednou písemně? proč mu to nejde? příčin může být více, hlavně nevím, co s tím vůbec provedl. snoopyk ty si hraješ na chytrého, ale ty jsi mu nějak pomohl ? co ?

trolik: kontroloval si kabely? jestli tam nemáš studený spoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dneska jsem 9x vycetl nand a z toho jen 2x stejny soucet, tak jsem se uz nastval a cele jsem to predelal, ted jsem zapnul prvni nacitani tak uvidim, uz to proste musi jit, jinak nevim cim to muze bejt. Tady jsou foto jak to mam udelany.

http://trooll.rajce.idnes.cz/Xbox360_JISP/

EDIT: jinak v pc je nastaveno v biosu LPT mod NORMAL a 378

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Dneska jsem 9x vycetl nand a z toho jen 2x stejny soucet, tak jsem se uz nastval a cele jsem to predelal, ted jsem zapnul prvni nacitani tak uvidim, uz to proste musi jit, jinak nevim cim to muze bejt. Tady jsou foto jak to mam udelany.

http://trooll.rajce.idnes.cz/Xbox360_JISP/

EDIT: jinak v pc je nastaveno v biosu LPT mod NORMAL a 378

tak jak jsi dopadl ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Vycitam po treti nand, kdyz jsem porovnal prvni a druhej tak nesedi soucet, zkusim jeste dva a pokud to nepujde tak pujdu na jiny pc, protoze to uz neni mozny, pripajeny je to dobre, jeste jsem pouzil stineny vodice, udelal jsem si to na konektory, lepsi nez tam porad pajet kdyz bude treba XBR pro 8xxxx ale tohle mi uz hlava fakt nebere proc mi nesedi soucty, delalo to to same i bez odporu a diody.

EDIT: a to jsem jeste schvalne zapojil obe GND z xka na pin 18 a propojil na LPT piny 18-25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Vycitam po treti nand, kdyz jsem porovnal prvni a druhej tak nesedi soucet, zkusim jeste dva a pokud to nepujde tak pujdu na jiny pc, protoze to uz neni mozny, pripajeny je to dobre, jeste jsem pouzil stineny vodice, udelal jsem si to na konektory, lepsi nez tam porad pajet kdyz bude treba XBR pro 8xxxx ale tohle mi uz hlava fakt nebere proc mi nesedi soucty, delalo to to same i bez odporu a diody.

EDIT: a to jsem jeste schvalne zapojil obe GND z xka na pin 18 a propojil na LPT piny 18-25

Chlape vzdyt sem ti to rikal nech si to od nekoho udelat to 5tikilo za to opravdu stoji o tom uz jsi se presvedcil ne :-)

TO ALL: Nehadejte se kazdy z Vas je urcite ve svem oboru dobry a muze prispet pro komunitu , tak spojme svoje sily a prestanme se hadat "If the kids are united then we'll never be divided" :-)

Poslouchej jak ti tu psali pokud se ti to seka na jednom miste tak je vada na danem offsetu pokud porad jinde tak to muze byt pouze zapojenim nebo PC postupuj logicky semanticky vylucovaci metodou. :-) Drzim palce ,ale jak jsem psal uz nekolikrat kdyby jsis to nechal udela na vyber mas tak by jsi usetril mnohem vice a nejen penez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Cus TrXI, tu chyba na offsetu uz neresim, tu jsem resil s par flasherama a rikaji ze jedna chyba typu 25x se neresi, nic to neznamena. Tu chybu mam pokazde stejnou ale o tu mi nejde. Jde mi o to ze mi nechteji sedet soucty.

To ti udela i jedna chyba na stejnem offsetu me se stalo ze to hazelo chybu na jednom miste vycital sem snad 100x a nekolikrat tam byla shoda a pokazde s jinym check sumem smir se stim ze to bud nejde nebo to posli nekomu kdo ma vic zkusenosti. Urcite bych nemodifikoval bez korektni zalohy tedy pokud nejsi kaskader.

BTW: NEJSEM TrXI ale TrXL :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A jak si to vyresil kdyz ti to hazelo tu chybu? sel udelat unban?

BTW: 500,- to uz mam dvoje baleni plynek na prcka ROFL

1. Nevyresil bylo to na miste kde to bylo dost riskantni byla to zadelavka na Ring Code takze bez unbanu...

2. papmers stojej 399 co kupujete Tesco pleny? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

2. Kupujeme Sleep and Play :-) teda zatim jsou ve skrini, az za mesic tu bude mimco kricet. To uz snad do te doby odbanuju xD

Na tom screenu v navodu jsi delal vycet 10x a z toho 6x stejnej, tak jeste mam 7 pokusu LOL pak to hodim z okna xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

2. Kupujeme Sleep and Play :-) teda zatim jsou ve skrini, az za mesic tu bude mimco kricet. To uz snad do te doby odbanuju xD

Na tom screenu v navodu jsi delal vycet 10x a z toho 6x stejnej, tak jeste mam 7 pokusu LOL pak to hodim z okna xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Cus TrXI, tu chyba na offsetu uz neresim, tu jsem resil s par flasherama a rikaji ze jedna chyba typu 25x se neresi, nic to neznamena. Tu chybu mam pokazde stejnou ale o tu mi nejde. Jde mi o to ze mi nechteji sedet soucty.

něco musí být špatně na zapojení, že ti nesedí součty nemůže být chyba pc

trolik: fakt pouvažuj jestli to někomu nepošleš, mě sedí součty na každém výpisu

pampers, kuci jo to mi něco říká :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ROMIIK:

No pokud sis nevsiml psal sem to same co PC-Maniak. mel sem podobny problem a vyresiloto az nejstarsi PC ze Tri co jsem mel k dispozici. a draty atd.. sem nemenil, a slo to az na tom nejstarsim PC co jsem mel a bez problemu tak proto rikam at to da na starsi PC. ale jak je videt skousi vse mozne, kdyby ty draty nechal jak mel a dal to na nejake jine PC klidne u kamose kterej ma nekde sunku 6let starou napriklad tak to jiste slo hned.

TO moje nejstarsi PC je nekde rok 2003 a jde to na nem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zkousim to uz na tretim PC

1. Nejaka stara deska na socket A Athlon 1900+ takze pomerne stara zalezitost (MSI,Via)

2. Novejsi deska s.754 Athlon 64 (Nforce)

3. Jeste novejsi AM2 Athlon x2 (AMD 690G)

Jeste premyslim ze tu mam naprostou sunku celera na 400mhz, ale nemam na nem xp, ten nandpro by mel jet klasicky i v dosu ne? Vcera do pulnoci jsem vycital nand, zatim ho mam 3x a nesedi ani jeden soucet, projdu si jeste znovu zapojeni ale tam nikde chyba uz snad bejt ani nemuze, uz to znam pomalu nazpamet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zkousim to uz na tretim PC

1. Nejaka stara deska na socket A Athlon 1900+ takze pomerne stara zalezitost (MSI,Via)

2. Novejsi deska s.754 Athlon 64 (Nforce)

3. Jeste novejsi AM2 Athlon x2 (AMD 690G)

Jeste premyslim ze tu mam naprostou sunku celera na 400mhz, ale nemam na nem xp, ten nandpro by mel jet klasicky i v dosu ne? Vcera do pulnoci jsem vycital nand, zatim ho mam 3x a nesedi ani jeden soucet, projdu si jeste znovu zapojeni ale tam nikde chyba uz snad bejt ani nemuze, uz to znam pomalu nazpamet.

PC-MANIAK: tak co, pořád mu budeš radit, že má změnit pc? nemá náhodou vykoupit celý bazar? :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin:

máš pravdu, nemá to cenu, ty seš zabitý případ :cheesygrin:

trolik: já to dělám na desce Microstar s čipovou sadou 865, procesor 3.0 intel pentium. Novinka to určitě není, ale přestárlá mrcha taky ne !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu