Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nový XBR a Jasper 6750


Pete1790

Recommended Posts

Kdo chce ať čte, ale zajímá názor odborníků. Co tenhle odstavec:

8955_3:

- Uses 6750 as the alternate CB to allow easy support for all hardware versions.

- No changes made to patches, exact same functionality as 8955_2.

XBReboot v0.05 8955_3 for all 16mb Motherboards *Update 8955_3a*

>> A new 'patch'-version of XBReboot has been released for all 16MB NAND motherboards solving the freezing/lagging issues and removing the need to patch XEX files (media check etc).

XBReboot is an image you can flash on your onboard NAND that will allow you to 'reboot' a JTAG-exploitable (~pre-mid-June MFR date, pre 8xxx kernel) 360 in a patched 8955 kernel which makes homebrew XDK (unsigned XEXs etc) possible.

*Update* There was an issue with the SMC code in the Zephyr and Falcon releases. 8955_3a has now been released for these 2 motherboard revisions with good SMC.

From readme/nfo:

* Who wrote this?

Talented members of XBH contributed in many ways. You know who they are. TeamXBR assembled the parts, coded the utilities, and glued it all together to make it work.

* How does it work?

Both XBR and Freeboot use a "patch engine" to apply patches to the bootloaders as the console reboots. For Freeboot, this is "freeboot.bin" or "freeboot-manual.bin"; For XBR, its "xbrfw.bin" Both of these binaries are based on xell type start up code, and are launched by the exploit. The code then applies patches contained at block 0x65+, and restarts the system.

* What went wrong?

Earlier versions of XBR used the same CB/CD pair to start the 8955 kernel as the exploit. Freeboot, using a dual nand setup, used the older bootloaders to start the exploit, than used the newer bootloaders on the alternate flash to start the kernel.

The problems were not related to the patches used by XBR, but rather the use of the older bootloaders. Please try to control yourselves if problems arise, they can always be fixed. Dont do anything crazy like start conspiracy theories, buy a cygnos, wire up a dual nand or xd card, rip out a big nand to swap in a smaller one etc, etc. Have a little patience, have a little faith :P

* So whats the fix?

1) Add a copy of the new bootloaders to flash.

2) Create patches to use the newer relocated bootloaders on reboot.

It was easier to re-use the freeboot.bin patch engine to accomplish this task.

The freeboot patches themselves are not used. XBR continues to use its own patches, however, the freeboot.bin patch engine will be used to apply them.

This also allows custom patches to be applied, in the format used by freeboot.

8955_3a:

- Zephyrs and Falcons now built with correct smc.

8955_3:

- Uses 6750 as the alternate CB to allow easy support for all hardware versions.

- No changes made to patches, exact same functionality as 8955_2.

8955_2:

- Add a copy of the new bootloaders to flash.

- Create patches to use the new relocated bootloaders on reboot.

- Translated existing XBR patches to use the freeboot.bin patch engine.

- Fixed build file to use CB/CD 1921 for all xenon.

- Eliminate media binding path checks, run xex from all media without patching.

* XBReboot Block Layout:

Ox00 - 0x2F Xell Boot firmware

0x30 - 0x3F Backup Xell

0x40 - 0x4F freeboot.bin or freeboot-manual.bin (patch engine core)

0x50 - 0x61 Alternate CG

0x62 - 0x64 Spare blocks

0x65 - 0x65 Patch.bin, patches for bootloaders and kernel

0x66 - 0x8F Alternate CB/CD/CE

0x90 - 0x?? Flash file system

* HowTo:

1) Extract KV and Config blocks from orig.bin

nandpro orig.bin: -r16 rawkv.bin 1 1

nandpro orig.bin: -r16 rawconfig.bin 3de 2

2) Inject those blocks into XBR.bin

nandpro XBR.bin: -w16 rawkv.bin 1 1

nandpro XBR.bin: -w16 rawconfig.bin 3de 2

3) Flash result

nandpro lpt: -w16 XBR.bin

* Notes:

There is no need to unpack and repack pirs files!

This is a limitation of freeboot. Not XBR.

Aside from that major difference, all functionality is the same.

Individual sections can be updated or extracted seperately using nandpro.

Official Site: n/a, by TeamXBR

Download: n/a (might be illegal under DMCA/EUCD)

Discuss this news item on our forums: forums.xbox-scene.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

lamiku on se ptá odborníků , né trubek který jen kopírujou cizí nápady :-)

áá opět se přihlasil šašek, aby tady zasíral diskuze.. jediná lama seš tady ty

...ty už na mě nereaguj, jsi tak tak natvrdlý, nebo kolikrát ti to mám ještě napsat?? ty jsi takový ruda, že to nepochopíš ani na počtvrté ?

a jestli máš mindrák, že máš malýho pindíka, tak to máš blbý.

pro moderátory: jak dlouho tady necháte toho namachrovaného smrada zasírat diskuze urážkami a offtopicem ?

=) lidi kdo chce XBR tak rychle koupit jasper =) nez bude zas nova deska a zaplni to kramy =) tedy pokud to na te 6750 pojede az budete mit nekdo moznost testnout dejte sem verdikt =)

testnu to dnes, nebo zítra a dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

áá opět se přihlasil šašek, aby tady zasíral diskuze.. jediná lama seš tady ty

...ty už na mě nereaguj, jsi tak tak natvrdlý, nebo kolikrát ti to mám ještě napsat?? ty jsi takový ruda, že to nepochopíš ani na počtvrté ?

a jestli máš mindrák, že máš malýho pindíka, tak to máš blbý.

pro moderátory: jak dlouho tady necháte toho namachrovaného smrada zasírat diskuze urážkami a offtopicem ?

testnu to dnes, nebo zítra a dám vědět

Na tvoje přihlouplé posty se prostě nedá nereagovat , už jen z toho důvodu , že vím o tobě jaká ve skutečnosti jsi lama a že neumíš ani polovinu z toho co nabízíš , no tak se pochlub svým zákošům , že za sebou nemáš ani jednu funkční instalaci XBR a Xellu a obnovy DVD key z desky no nemusíš mi děkovat za to že jsem ti sdělil že existuje jakýsi CPU key :-), ber to jako poučení , a smaž si prosímtě věty ze svýho inzerátu který si okopíroval ode mne ani se nedivím že se uchyluješ k vulgarismům , tvůj mozek s malou slovní zásobou si prostě při zátěži hned vyčerpá veškeré odborné termíny a uchýlí se k větám které často slyšíš doma, třeba cituji : Máš malého pindíka :-D

Poučení pro tebe je, že se nemáš snažit soupeřit s někým kdo udává moderní trendy zde na fóru a od koho jen bezhlavě kopíruješ ty metodo bez pájení s kanagonem a špejlemi :-) To je co jsem ti chtěl říct , doufám , že si z toho vezmeš to dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s odpustenim drzte huby... serete se tu do topicu a vetsinou resite sebe nez dane tema...

xbooster co vidim tebe reagujes na nej i kdyz se te ten topic netyka myslim ze by par lidi z fora ocenilo kdybys lidove "drzel chlebarnu" a resil to s nim pres PM... pokud se do nej furt nasiras v topicach... (jako ze jo..) tak je to ubohy..

chapu ze mate mezi sebou obe veci... /pokud s nim mas problem napis to k nemu do topicu a nepis to vsude mozne kde se ukazes..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvoje přihlouplé posty se prostě nedá nereagovat , už jen z toho důvodu , že vím o tobě jaká ve skutečnosti jsi lama a že neumíš ani polovinu z toho co nabízíš , no tak se pochlub svým zákošům , že za sebou nemáš ani jednu funkční instalaci XBR a Xellu a obnovy DVD key z desky no nemusíš mi děkovat za to že jsem ti sdělil že existuje jakýsi CPU key :-), ber to jako poučení , a smaž si prosímtě věty ze svýho inzerátu který si okopíroval ode mne ani se nedivím že se uchyluješ k vulgarismům , tvůj mozek s malou slovní zásobou si prostě při zátěži hned vyčerpá veškeré odborné termíny a uchýlí se k větám které často slyšíš doma, třeba cituji : Máš malého pindíka :-D

Poučení pro tebe je, že se nemáš snažit soupeřit s někým kdo udává moderní trendy zde na fóru a od koho jen bezhlavě kopíruješ ty metodo bez pájení s kanagonem a špejlemi :-) To je co jsem ti chtěl říct , doufám , že si z toho vezmeš to dobré.

LŽEŠ LŽEŠ A ZASE JEN LŽEŠ ! JE MI Z TEBE NA BLITÍ !!!!!!!!!!!!

ahá, takže o to tobě jde.... prostě jen závidíš, že ti nikdo nevolá na žádné služby :cheesygrin: TADY JE KÁMEN ÚRAZU !

co to tady zase bliješ ? však ty mě vůbec neznáš. Soupeřit ? LOL, já tě mám úplně na háku

jakým kanagonem a špejlemi ?

ten člověk je opravdu blázen. já se ho jen jednou zeptal, čím dělá metodu bez pájení, jestli vodivým lepidlem a on si tu začne takhle vymyšlet.

Jak říkám, zavist je svině :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin:

už to pochop, že si tímhle zákazníky nezískáš a to, že ti nikdo nevolá je jen tvoje neschopnost ;) ty modérní trende :cheesygrin:

Ty tu jako udáváš nějaké trendy ? :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin: no není ten chlapeček vtipný? :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin:

Pro všechny: vzdávám tuto debatu, protože mám určitě teď důležitější práci, než se hádat s tímto provokativním dementem. Jó za klávesnicí se to machruje..................... takže ať si píše jakékoliv výmysly jeho palice, já už na něj nereaguji.

s odpustenim drzte huby... serete se tu do topicu a vetsinou resite sebe nez dane tema...

xbooster co vidim tebe reagujes na nej i kdyz se te ten topic netyka myslim ze by par lidi z fora ocenilo kdybys lidove "drzel chlebarnu" a resil to s nim pres PM... pokud se do nej furt nasiras v topicach... (jako ze jo..) tak je to ubohy..

chapu ze mate mezi sebou obe veci... /pokud s nim mas problem napis to k nemu do topicu a nepis to vsude mozne kde se ukazes..

DĚKUJI ! Konečně mu to někdo napsal. Já se sním hádat určitě nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LŽEŠ LŽEŠ A ZASE JEN LŽEŠ ! JE MI Z TEBE NA BLITÍ !!!!!!!!!!!!

ahá, takže o to tobě jde.... prostě jen závidíš, že ti nikdo nevolá na žádné služby :cheesygrin: TADY JE KÁMEN ÚRAZU !

co to tady zase bliješ ? však ty mě vůbec neznáš. Soupeřit ? LOL, já tě mám úplně na háku

jakým kanagonem a špejlemi ?

ten člověk je opravdu blázen. já se ho jen jednou zeptal, čím dělá metodu bez pájení, jestli vodivým lepidlem a on si tu začne takhle vymyšlet.

Jak říkám, zavist je svině :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin:

už to pochop, že si tímhle zákazníky nezískáš a to, že ti nikdo nevolá je jen tvoje neschopnost ;) ty modérní trende :cheesygrin:

Ty tu jako udáváš nějaké trendy ? :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin: no není ten chlapeček vtipný? :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin:

Pro všechny: vzdávám tuto debatu, protože mám určitě teď důležitější práci, než se hádat s tímto provokativním dementem. Jó za klávesnicí se to machruje..................... takže ať si píše jakékoliv výmysly jeho palice, já už na něj nereaguji.

DĚKUJI ! Konečně mu to někdo napsal. Já se sním hádat určitě nechtěl.

Nechápu že neustále používáš vulgarismi typu dement atd. proč neustále měníš své příspěvky , snažíš se být zajímavý? Zajímavý se snaž být svou prací a ne slovi ostatně to u tebe pozná každý sám že nejsi moc šíkovný a dle tvých příspěvků ani chytrý. Můžeš zde dělat divadýlko pro všechny ale to z tebe inteligentního šikovného člověka neudělá. když mně máš úplně na háku tak proč na mé příspěvky reaguješ , počkej odpovím si sám protože mám pravdu a to tě nehorázně štve :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové mám desku Jasper 6750, proto jsem založil tuhle diskuzi. Pokud se nemáte rádi tak si udělejte téma s názvem Romiik vs. Xbooster a tam si to řešte, ale pokaždé, když se objeví, že je tady nový příspěvek, tak jsem zvědav kdo co objevil, ale místo toho se dozvím pár nových nadávek, pindíci!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EHM....takže už de hacknout nová základka? A jak je to teda s XBR? furt je potřeba starej dash?

Budem to zkoušet, každopádně na té desce co dnes budu zkoušet (CB 6750) mám neupdatovaný kernel (7371), takže co se týká dashe to asi neověřím, ale i ta CB verze 6750, pokud to na ní pofičí, to bude úspěch, protože ty desky jsou teď ve všech posledních xboxech, 6750 je zatím myslím poslední CB verze, která se vyrábí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu