Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Cena PC vs cena Xka


Exter999

Otázka

Recommended Posts

  • 0

Vy ste teda šoumeni. Za 15k má ten klučina komp, co zvládá graficky víceméně stejné hry a ani nemusí mít iCore procesor v sobě. Komp za 20 zvládne daleko hezčí grafiku, kór pokud má pořádné rozlišení (Xko NENÍ full HD konzole, má 1080i, ne 1080p, navíc většina her ani v tom rozlišení není).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Vy ste teda šoumeni. Za 15k má ten klučina komp, co zvládá graficky víceméně stejné hry a ani nemusí mít iCore procesor v sobě. Komp za 20 zvládne daleko hezčí grafiku, kór pokud má pořádné rozlišení (Xko NENÍ full HD konzole, má 1080i, ne 1080p, navíc většina her ani v tom rozlišení není).

X360 ma 1080p! Ale vacsinou to iba upscaluje na tych 1080p, pretoze ako pises vacsina hier ma v skutocnosti 720p (niektore aj nizsie).

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241

P.S. Asi mas TV HD Ready, ked si myslis, ze konzola nema 1080p :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

taky jsem se ho chtěl zeptat, zda-li to ví jistě, protože xko 1080p rozlišení umí, i když většina her nemá 1080p, ale jen 720p ;)

P.S. Asi mas TV HD Ready, ked si myslis, ze konzola nema 1080p :cheesygrin:

i HD ready umi 1080p. Já mám LG plasmu HD ready a umí to, jak 1080i, tak 1080p. jestli mi nevěříš, klidně ti pošlu screeny, i když teď mám dost práce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No grafiku Xko má hodně zastaralou, nějakou ATInu z R600 série myslim, Ramek má taky málo, nejvýkonější je asi to tříjádro v něm, ale dneska už čtyřjádra od AMD stojí 3k, takže tak komp za +/- 10k bude výkonnější.

10k??:-)To stoji lepsi komp do kancelare,ne??:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
to se neda rict...xbox zvladal nejlepsi hry i pred 2 rokama kdy nejakej pocitac stal i 40000kc...a tedka zvlada taky novy hry..a nic se nemuselo dokupovat..takze cena pocitace se tak vycislit neda...vzhledem k xboxu

presne tak, tenhle nazor je suprovej.. vem si, jak je xbox starej a porad je popularni a porad na nem jedes hry se skvelou grafikou a doufam ze jeste nejaky ten cas ty hry vydavat budou.............. je to skvela vec, ktery se pc nevyrovna................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Je pravda, že když je v PC dobrá grafika a procesor, tak jsou na něm některé hry lepší než na Xku, ale na konzole se vyrábí mnohem více next-gen a propracovanějších her. Další problém je v tom, že na PC vychází čím dál méně her, které patří k elitě (Gears of War 2, NHL 10, Uncharted 2,......) a to je hlavní důvod proč je Xbox lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
.....protože xko 1080p rozlišení umí, i když většina her nemá 1080p, ale jen 720p..... ;)

A když už jsme u toho, jak poznat u hry jestli je v 720p or v 1080p? Je to někde psané? Já mám Xbox napojený na FullHD Samsung 117cm LCD TV a ta to ukáže jen když zapnu Xbox360 a přepnu na TV zdroj signálu HDMI, tehdy mi ukáže že je to v zobrazení 1920*1080 ale pak už to neukazuje. Je to u těch her psané na obalech nebo kde o tom zjistit zmínku? ;)

A jestli jich je tak sporadicky málo, tak by klidně někdo mohl dát sem seznam her v 1080p, hm:)

SpeedX;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ahoj,napadlo me jen tak ze zvedavosti...:-)Kolik si myslite ze by dnes stal herni pocitac,ktery by se vykonem vyrovnal Xboxu??:-)

Několikanásobně víc než xbox :) (podle toho co za Xbox máte). .... Dejme tomu v mám případě jsem za Xbox se vším všudy (tj. i flash, další 3 ovladače atd atd) nacpal asi 10.000 - 10.500kč. ... Když jsem si kupoval PC na před 2 lety (duben 2008), tak jsem vysolil 35.000kč a to nijak extra herní mašina nebyla. Po nákupu Xka ale slouží už jenom na internet, email a 1080p filmy :) ... Dneska by výkonné PC asi bylo levnější, ale stejně myslím, že tak 2x víc by člověk za PC dal určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja po prázdninách kupoval novýho kompa Phenom 2 x3 720, radeon 4750 gs ddr5, 4gb ddr3 ram. Hdd a skříň sem vzal ze starýho a všlo to na +-12K, co sem na něm zatim pustil to mi utahl na full detaily mnohem lepší než na xku v 1280X1024 (mam eště starý lcd). Jinak xko mě stálo sice jen 6,5K ale plánuju k němu koupit tv za 22K takže xko i přez horší grafiku než na kompu mě příde dráž než pc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A když už jsme u toho, jak poznat u hry jestli je v 720p or v 1080p? Je to někde psané? Já mám Xbox napojený na FullHD Samsung 117cm LCD TV a ta to ukáže jen když zapnu Xbox360 a přepnu na TV zdroj signálu HDMI, tehdy mi ukáže že je to v zobrazení 1920*1080 ale pak už to neukazuje. Je to u těch her psané na obalech nebo kde o tom zjistit zmínku? ;)

A jestli jich je tak sporadicky málo, tak by klidně někdo mohl dát sem seznam her v 1080p, hm:)

SpeedX;)

No většinou je to na obalech her pro Xbox 360, na zadní straně příklad tady :

f8ta0cl0gmyunfpe57xt.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

realnej odhad... 12-15k a budes mit lepsi komp jak xko x)

btw > co sem meril moje sestava pc je cca stejne silna jako xko...

/ne ve vypocetnim vykonu ale ve hrach... /

amd x2 4200+ee

ati 3870

3gb ram... (to vam k vykonu staci xD )

vetsina her jede stredni az high... s tim ze dneska za 15k neni problem postavit mnohem lepsi pc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A když už jsme u toho, jak poznat u hry jestli je v 720p or v 1080p? Je to někde psané? Já mám Xbox napojený na FullHD Samsung 117cm LCD TV a ta to ukáže jen když zapnu Xbox360 a přepnu na TV zdroj signálu HDMI, tehdy mi ukáže že je to v zobrazení 1920*1080 ale pak už to neukazuje. Je to u těch her psané na obalech nebo kde o tom zjistit zmínku? ;)

A jestli jich je tak sporadicky málo, tak by klidně někdo mohl dát sem seznam her v 1080p, hm:)

SpeedX;)

Tak rozlišení, ve kterém hra jede, je třeba napsáno přímo na obalu každé hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Realná cena xka vs PC se odhadnout neda ... síla pc je v jeho hw který se rok od roku zlepšuje ale síla konzolí je v optimalizacích enginu a schopnosti vývojářů... vemte v potaz multiplatformní hry a kdy na to aby ste hru rozjely vám stačí komp za 10K ... ale hra nevypadá zcela tak dobře jak na xku ... mužete taky použít pc s high end vybavení kde grafika je lepší než na xku ale ne zas o tolik ...přeci jen engin hry vám z multiplatformovky nevykouzlí dvě rozdílné hry ...Všem je přeci jasné kde tkvý síla konzolí bez možnosti upgradu a síla pc ... tohle opravdu srovnávat nejde protože hw architektura xka a pc není totožná tudiž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Boli tu otazky ohladne skutocnych rozliseni hier...niektore mate aj tu (na spodku) PS3 aj X360:

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241

No jak tak koukám tak na xko tam je prachbídných 5her ve FullHD to není moc, na PS3 jsem jich tak rychle okem zahlédl mnohem více....

To že je vzadu na obalu je sice hezké ale takový NFS Shift co tady třeba postnul uživatel "warsmash" tak na obalu je napsané 720p/1080i/1080p a přitom na tom foru BEYOND3D je NFS Shift jen 1280x720 (4xAA). Tak to je potom pěkně zavádějící a stejnak to z toho obalu člověk nepozná. Protože na tom obalu to je asi myšleno že to jde spustit v režimu 720p/1080i/1080p ale nativně se o fullHD nedá tím pádem hovořit protože to je pak z těch 1280*720 upscaling-ované, jestli si myslím dobře;)

Tudíž údaj na zadním obalu stejnak nic neříká, nebo se pletu? :)

SpeedX ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No jak tak koukám tak na xko tam je prachbídných 5her ve FullHD to není moc, na PS3 jsem jich tak rychle okem zahlédl mnohem více....

To že je vzadu na obalu je sice hezké ale takový NFS Shift co tady třeba postnul uživatel "warsmash" tak na obalu je napsané 720p/1080i/1080p a přitom na tom foru BEYOND3D je NFS Shift jen 1280x720 (4xAA). Tak to je potom pěkně zavádějící a stejnak to z toho obalu člověk nepozná. Protože na tom obalu to je asi myšleno že to jde spustit v režimu 720p/1080i/1080p ale nativně se o fullHD nedá tím pádem hovořit protože to je pak z těch 1280*720 upscaling-ované, jestli si myslím dobře;)

Tudíž údaj na zadním obalu stejnak nic neříká, nebo se pletu? :)

SpeedX ;)

ne, nepleteš se, řekl jsi to přesně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Realná cena xka vs PC se odhadnout neda ... síla pc je v jeho hw který se rok od roku zlepšuje ale síla konzolí je v optimalizacích enginu a schopnosti vývojářů... vemte v potaz multiplatformní hry a kdy na to aby ste hru rozjely vám stačí komp za 10K ... ale hra nevypadá zcela tak dobře jak na xku ... mužete taky použít pc s high end vybavení kde grafika je lepší než na xku ale ne zas o tolik ...přeci jen engin hry vám z multiplatformovky nevykouzlí dvě rozdílné hry ...Všem je přeci jasné kde tkvý síla konzolí bez možnosti upgradu a síla pc ... tohle opravdu srovnávat nejde protože hw architektura xka a pc není totožná tudiž...

urcite mas pravdu ;) ale nesmis zapominat ze hry pro Xko a pc jsou taky "optimalizovany" (u pc teda obcas xD ) pro danou "vec" at je to ps3,xbox,pc...

takze realnou cenu beru to na cem ty hry vypadaj stejne cca.. ;)

stejnej engine ale je jinak optimalizovana hra na xko a na pc ( i kdyz v zakladu maj neco spolecnyho /nepocitaje jazyk pro ps3/ ) dal uz se to znacne lisi... je jasne ze na pc se mnohem hur optimalizuje protoze co pc to jina sestava.. (vetsinou x) ) ...

nicmene myslim ze cena se odhadnout da... - na cem ty hry vypadaj stejne jako na xku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu