Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

spadnutí CFW při vybití PSP


Michael99

Otázka

Zdravím Vás, měl bych skromný dotaz, mám PSP 3004, originál fw byl 5.02, provedl jsem flash na origo verzi 5.03 a následně instaloval MHUSPEED3 a CFW 5.03GEN-C. Obával jsem se toho, ale zatím mi všechny hry fungovali bez jediného zádrhelu. Řeším teď ale jeden problém,....když se mi psp vybije úplně (tedy tak, že nejde zapnout), tak po následném připojení k nabíječce a puštění psp mi CFW 5.03GEN-C nenaběhne. Je to normální?

Asi jsem lama, ale rád bych si ujasnil ještě jednu věc (možná díky ní se mi psp rychleji vybíjí). Když chci vypnout psp, posunu postranní tlačítko na několik sekund nahoru (dokud nepřestane blikat zelená dioda)? Když to ale udělám, psp se sice vypne, ale stačí posunout tlačítko krátce nahoru a opět se zapne a naskočí rovnou do menu....myslel jsem, že pokud bude úplně vyplé, nejprve naskočí tmavá obrazovka s nápisem sony entertainment (či co to tam píše)....a ne rovnou do menu....?...restart se provádí podržením tlačítka v horní poloze po dobu delší než 10s viďte?

Děkuju předem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

co tady řešite proste podrženim tlacitka dlouho se psp vypne a mas zase OF....a když podžiš jen chvili das ho do spanku a pri zapnuti mas furt GEN-c.... a rada použijte plugin ktery kdyz zmacknes kombinaci L+X tak se psp da samo do spanku a pak jen zapnete a je furt flash...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Znamená to tedy, že psp nesmím nikdy úplně vypnout, protože jak ho vypnu úplně, naskočí rovnou ofiko FW?

A v případě, že ho jen uspím krátkým podržením tlačítka nahoře, nežere to víc baterku než když je psp úplně vypnuté?

Díky za reakce.

A proč nepřejít natrvalo na CFW?

http://console-forum.net/showthread.php?t=79048

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A proč nepřejít natrvalo na CFW?

http://console-forum.net/showthread.php?t=79048

S timhle trvalo nepřejde na CFW, je to to samí jako to co tam má ted ... tenhle program to akorát nakopíruje na kartu

Integrované součásti tohoto balíku:

  • OFW 5.03
  • MhuSpeed v3
  • 5.03 Gen-C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
On psal že má 3004...

A co tím chtěl básník říct?

S timhle trvalo nepřejde na CFW' date=' je to to samí jako to co tam má ted ... tenhle program to akorát nakopíruje na kartu[/quote']

To jsem netušil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
S timhle trvalo nepřejde na CFW' date=' je to to samí jako to co tam má ted ... tenhle program to akorát nakopíruje na kartu[/quote']

Prosím Vás a to že použiju tuto variantu vyřeší nemožnost úplného vypnutí psp nebo to jen ulehčí nahrání CFW tím, že vše potřebné je v jednom balíčku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Prosím Vás a to že použiju tuto variantu vyřeší nemožnost úplného vypnutí psp nebo to jen ulehčí nahrání CFW tím, že vše potřebné je v jednom balíčku?

Tenhle program akorát nakopíruje na kartu 5.03 GEN-C, MHUSpeed a OFW 5.03.

Jedině mě napadá zkusit použít plugin s názvem SEDNA, ale jestli jsi stahoval balík odtud, tak tam je už integrovanej. Blokuje uplný vypnutí apod, ale pokud ti dojde baterie, tak se tomu neubráníš ...

Nebo zkus dát settings -> system settings -> restore default settings. A nebo to znova nakopírovat kartu (třeba přes ten program, jak psal huhla)

Jinak, trošku v tom máš zmatek ;)

Pokud držíš Power asi 10 sekund, tak se PSP uplně vypne (budeš muset zase nahazovat ChickHEN 5.03 GEN)

Pokud ho jenom posuneš nahoru a hned ho vrátíš zpět, tak PSP uložíš jen do spánku (ChickHEN a 5.03 GEN nebudeš muset nahazovat)

Tomu, že ho uplně vypneš a pak zase zapneš se dá říkat restart ...

Mimochodem, když máš PSP ve spánku, tak opravdu pořád žere i když mín, ale když ho necháš ve spánku několik hodin, tak je to znát ;)

//EDIT: huhlo, doufám, že mi to až napíšu někam do PS3 sekce nevosolíš :D

// Anonymous_: ^^ no ty si teda pis, ze ti to nevosoli. Ty jsi rekl pravdu - on dezinformoval, tak nevidim duvod, proc by Te za to mel nekde shazovat. Takhle to tu nefunguje ;)

//EDIT2: Teď mě napadá, jak nenaběhne? Jako, že ho musíš znova zapnout? Nebo nejde nahodit? To, že ho musíš nahazovat je normální:!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A proč nepřejít natrvalo na CFW?

http://console-forum.net/showthread.php?t=79048

Od Tebe bych teda cekal inteligentnejsi odpoved :roll: Samozrejme, ze s PSP 3k jinou sanci, nez HEN na 5.03 nema! Zadny trvaly CFW na TA-088v3 (tedy vsechna PSP 3k) NENI! Je jen a JEN tento zpusob. Vzdy po kazdem vypnuti musis znovu nahazovat. Jinak to nejde. Cely ten CFW (resp. jeho moduly) bezi v RAMce, neni mozne prehrat zadny soubor ve flash0, takze je logicke, ze vzdy po uplne vypnuti (smazani RAMky), je treba to znova nahodit.

huhla: tim ,,a co tim chtel basnik rici" jsi mne dostal.. Prosimte, vim, ze dost rozumis kompum atd. Jsi inteligentni clovek, ale ve svete PSP se jiz evidentne ztracis - tak prosim nereaguj nebo tu jeste nekdo bude mit, diky Tobe, trvaly brick - neber si to osobne, pouze mne vytaci rozumbradove (obecne), kteri se snazi nekoho setrit a pritom sami nemaji dostatek informaci a pouze dezinformuji. Aneb - kdyz neco nevis na 100%, tak to nerikej a rozhodne se nesnaz stirat... Vypada to pak blbe. :dozey:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Děkuju za rady.....vtipný na tom všem je, že doposud (psp mám od Vánoc) jsem nahrával MHUSPEED a CFW asi 10x......nevěděl jsem totiž, že CFW lze znovu nahodit,....zkoušel jsem sice soubor 5.03GEN-C v psp po jeho spadnutí znovu spustit, ale vždy to napsalo chybu a tak sem pokaždé dal psp do default nastavení, naformátoval kartu a dělal to celé od začátku.....takže se mi stalo, že jsem to dělal i 3x za den. Teprve dnes, celkem náhodou jsem zjistil, že při stisku "levého tlačítka" a současném stisknutí křížku se CFW 5.03GEN-C rozjede bez problému....no tak alespoň, že to jde takto, to mi pak vůbec nevadí že to budu muset pouštět, hlavně že to nebudu muset dělat komplet celý od začátku. Jinak kdyby to někoho zajímalo mám kartu Sony MS DUO 16GB a zatím jsem neměl s touto neměl jedinej problém (někde jsem četl, že ideální karta je 1-2GB)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Od Tebe bych teda cekal inteligentnejsi odpoved :roll: Samozrejme, ze s PSP 3k jinou sanci, nez HEN na 5.03 nema! Zadny trvaly CFW na TA-088v3 (tedy vsechna PSP 3k) NENI! Je jen a JEN tento zpusob. Vzdy po kazdem vypnuti musis znovu nahazovat. Jinak to nejde. Cely ten CFW (resp. jeho moduly) bezi v RAMce, neni mozne prehrat zadny soubor ve flash0, takze je logicke, ze vzdy po uplne vypnuti (smazani RAMky), je treba to znova nahodit.

huhla: tim ,,a co tim chtel basnik rici" jsi mne dostal.. Prosimte, vim, ze dost rozumis kompum atd. Jsi inteligentni clovek, ale ve svete PSP se jiz evidentne ztracis - tak prosim nereaguj nebo tu jeste nekdo bude mit, diky Tobe, trvaly brick - neber si to osobne, pouze mne vytaci rozumbradove (obecne), kteri se snazi nekoho setrit a pritom sami nemaji dostatek informaci a pouze dezinformuji. Aneb - kdyz neco nevis na 100%, tak to nerikej a rozhodne se nesnaz stirat... Vypada to pak blbe. :dozey:

Tak PSP beru opravdu okrajově, kdo se málo ptá málo se dozví, takže asi tak. Nemusím ti snad psát slohovou práci abych ospravedlnil svojí zvědavost. Pokud by jsi se podíval tak jsem se několikrát dotazoval proč nepřejít na CFW, nikdo neodpověděl :lol:

Jo a náhodou nemá PSP 3xxx desky TA-090 v2 jenž se samo také nedají flashnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Žádné psp s deskou TA-088 v3 a novější (tj. také PSP3k s TA-090 v2) nejdou flashnout v pravém slova smyslu. Jediné co lze, tak s FW 5.03 aktivovat dočasně emulován CFW (5.03GEN) a spouštět iso hry. Jak už říkal Anonymous vše běží jen načetlé v RAM paměti, která se při každém vypnutí PSP promazává, tudíž se bude znova a znova zpouštět OFW. Pouze v případě Sleep modu se RAM paměť zachová a jak vy říkáte "flash" (CFW) stále běží.

Jinak nevím co víc se řeší. Otázka tématu byla zodpovězena. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Žádné psp s deskou TA-088 v3 a novější (tj. také PSP3k s TA-090 v2) nejdou flashnout v pravém slova smyslu. Jediné co lze, tak s FW 5.03 aktivovat dočasně emulován CFW (5.03GEN) a spouštět iso hry. Jak už říkal Anonymous vše běží jen načetlé v RAM paměti, která se při každém vypnutí PSP promazává, tudíž se bude znova a znova zpouštět OFW. Pouze v případě Sleep modu se RAM paměť zachová a jak vy říkáte "flash" (CFW) stále běží.

Jinak nevím co víc se řeší. Otázka tématu byla zodpovězena. :)

Jak rika sensei proste ta deska nejde flashnout protoze to s ni vubec nepracuje jede to je na MS a pri kazdem uplnem vypnuti(vybyti) seti tam hodi z5 FW 5.03 a hlavne neupdatuj na vyssi OFW jestli si chces jeste zahrat, bud rad ze hrajes a hlidej si to vypinani PSP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu