Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Programator pro flasher


dronecz

Otázka

Zdravim,

tohle bude dotaz spise pro flashery nebo pro elektrotechniky.

Pokousel jsem se postavit programator abych si mohl naprogramovat svab na flasher pro JTAG ale nejak se mi nedari.

Studoval jsem to tady : http://www.xboxhacker.org/index.php?PHPSESSID=167b09e5d54db379c0a737a66fc06e68&topic=12306.0 a pokousel jsem se postavit ART2003 programator ale at delam co delam tak mi ho nechce pocitac najit na LPT portu abych ho mohl nahrat.

Pokousel se to tady nekdo postavit neco takoveho a jestli ano tak prosim o nejake info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Zdravim,

tohle bude dotaz spise pro flashery nebo pro elektrotechniky.

Pokousel jsem se postavit programator abych si mohl naprogramovat svab na flasher pro JTAG ale nejak se mi nedari.

Studoval jsem to tady : http://www.xboxhacker.org/index.php?PHPSESSID=167b09e5d54db379c0a737a66fc06e68&topic=12306.0 a pokousel jsem se postavit ART2003 programator ale at delam co delam tak mi ho nechce pocitac najit na LPT portu abych ho mohl nahrat.

Pokousel se to tady nekdo postavit neco takoveho a jestli ano tak prosim o nejake info.

No tady ti nikdo v takové odborné věci asi neporadí. Možná snoopyk. Xboxhacker je nejlepší zdroj informací v tomto směru.

Jinak jak ti ho počítač může najít na LPT portu ? Snad USB portu ne ? Takže jestli používáš nandpro, tak ho nebudeš hledat na LPT portu, ale na USB portu. DOS příkaz tedy nebude:

nandpro lpt: -r16 nand.bin

ale

nandpro usb: -r16 nand.bin

8)

EDIT: nebo jsi to myslel jinak ? teď nad tím uvažuju... ty jsi možná myslel nejprve přes LPT ho naprogramovat, aby ti potom fungoval na USB portu, ale s tím ti neporadím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

JJ myslel programator na LPT port pro ten PIC svab, aby mohl zapsat bootloader a posleze uz pres USB FLASH do Pic ale to je dalsi kapitola...

DRONECZ: Pokud ti ho LPT nenajde tak bud mas neco na programatoru blbe a nebo blbej LPT mne pomohlo az zmena modu v biosu. a jeste na jinem PC to slo na PC doma P4 na 3.06Ghz ani tuk na nejake stare desce K7S5A s AMDXP 2000+ u matky to detekovalo. A nebo vyhazej tech 8diod co delaj 5V z LPT do programatoru a prived 5V z USB....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no tak pokud ma programator dobre postavenej tak mu to musi jit v pohode.

Mne to maka OK a je rozdil cist/zapisovat pres LPT 16MB nand 40min a nebo pres USB 7min :-)

taky spolehlivost vyčtení bude u USB portu určitě vyšší než u LPT, tam si myslím že odpadá několikanásobné vyčítání NAND

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu