Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

xbox 360 připojen přes HDMI - jak vyřešit zvuk?


Zavorka

Recommended Posts

xbox připojen přes HDMI - jak vyřešit zvuk?

lg-monitor.jpg

1.) možnosti

a) napojeno HDMI to HDMI a repráky v monitoru/TV? tady není co řešit HDMI vede i zvuk

b) HDMI to DVI a repráky v monitoru? tady je třeba vyvést zvuk z xka AV kabelem (nejlevnější alternativa) do vstupu zvuku v monitoru

c) HDMI to DVI/HDMI repráky zvlášť s 3,5 jackem (at už samici či samce/díru nebo kolík) a s cinch vstupy červenej + bílej (at už samice nebo samce/díry nebo kolíky - pouze stereo)

d) HDMI to DVI/HDMI repráky zvlášť s optickým vstupem

1.1.) úprava AV kabelu který je potřebný proto abysme mohli vývést zvuk jinak než HDMI výstupem

Pro b) c) d)

- tato metoda je levnější než abysme zvuk nějak odělovali z hdmi výstupu

- takže prvně potřebujem Av kabel který má zvlášť vyveden zvuk (to má asi každý může to výt VGA kabel, komponentní, kompozitní atd.) hlavně aby měl 2x cinch stereo audio

takhe vypadají (v kolečku je to co je třeba)

Definition-Hd-Vga-Av-Cable-For-Xbox-360-Dolby-5.1.jpg

Xbox360_AV_Cable.jpg

XBOX-360-component-HD-AV-Cable.gif

- dále vezmeme si něco na rozlousknutí krytu AV konektoru (třeba nůž) protože se AV kabel nevleze vedle HDMI

IMG_0127.jpg

- Dále pokračujem podle obrázků

IMG_0128.jpg

IMG_0129.jpg

IMG_0130.jpg

- po rozlousknutí bude lepší konektor oblepit nějakou lepící páskou, lépe izolačkou

IMG_0131.jpg

- ted se nám Av kabel vedle HDMI už vleze ale to není vše

IMG_0132.jpg

- teoreticky by to šlo i s HD AV kabelem který mát v Av konektoru optický výstup ale tím jsem si nejsem jistej

2.) postupy

a.) není třeba zapojit HDMI snad umíte

b.) takže pokud máme HDMI to DVI kabel budeme potřebovat upravený kabel který jsme dělali u bodu 1.1

b1.) dále musíme vědět co má monitor za konektory pro vstup zvuku

buď to je 2x cinch samice(díry) červený a bílí (pokud je jen červený a nebo jen bílí tak to pude jen jako mono) jak je vidět na obrázku

IMG_0139.jpg

a nebo stereo 3.5 jack samici (díru) normální jack jak v mp3jce akorát neslouší jako výstup ale vstup viz obrázek

31YnTF1OqBL._SL500_AA280_.jpg

b1.1.) pokud máme monitor s 2x jack (R,L) červený a bíli tak není třeba dalších redukcí stačí jenom normálně zapojit - červená k červený bílá k bílé (pokud to přehodíte budete mít maximálně přehozený kanály (když se něco ozve ve hře vlevo vám se to ozve v pravo)

b1.2.) pokud máte monitor s 3.5 jackem tak je více způsobů jak to zapojit já vám tady jeden dám

je třeba redukce 2x cinch(samice) na 3.5 jack(samec) viz obr.

IMG_0134.jpg

pak už tohle celý stačí strčit do díry ve vašem monitoru xD ciz. obr.

IMG_0135.jpg

c) tady je zase třeba upravený av kabel který jsme upravovali v bodě 1.1

c1.) potřebujeme vědět co máme za vstup u repráků jestli 2x cinch samice či samce (díry nebo kolíky) a nebo 3.5 jack samici či samce (díru nebo kolík)

c1.1.) takže pokud máme v reprácích 2x cinch samice(díry) tak to nemůsíme nějak řešit stačí nomrálně zapojit červený k červenému bílí k bílému

pokud máme cinche samce budeme potřebovat redukce 2x cinch samice(díry) na 2x cinch samice(díry) nebo i jinak řečeno 2x cinch spojku viz obrázek

64618as.jpg

a nebo 2x tohle

64617as.jpg

pak už jenom zapojíme ty 2 cinchce z Av kabelu do té redukce a redukce do vstupu reráků červená k červené bílá k bíle

c1.2.) pokud mají repráky vstup 3.5 jack samice (díru) tak je třeba postup u možnosti b.) přesně to je bod b1.2.)

pokud je svtup repráků 3.5 jack samec (kolík) tak je akorát třeba přidat redukce 3.5 jack samice(díra) na 3.5 jack samice(díra) nebo-li jinak řečeno 3.5 jack spojka viz obrázek

nahled_1.jpeg

nebo

m_dhpa108.jpg

pak už jenom to stačí napojit vše do sebe viz obrázky (osobně mám doma spojku jako kabel)

IMG_0135.jpg

IMG_0136.jpg

IMG_0137.jpg

IMG_0138.jpg

d) jsou 2 způsoby jak toho dosáhnout jeden není jistej jestli funguje ale teoreticky by to mělo jít

d1.1) je potřeba zase upravit Av kabel podle bodu 1.1) ale je třeba HD AV kabel(má 6x cinch) který má v av konektoru optický výstup viz. obr.

131322-xbox_cable4_350.jpg

tady jde vidět kde má optický výstup

cableswitch5ia.jpg

stačí upravit a zapojit ;)

d1.2) další způsob je koupit originální av audio výstup od MS viz obrázek (dodává se společně s HDMI kabelem)

xbox-360-hdmi-av-cable.jpg

tady jdou vidět výstupy (má i 2x cinch samice(díry)

414MNYXnRBL._SL500_AA280_.jpg

ale cena bude vyšší než u možností které jsem tady popsal

podobný tutoriál tu zde jde (ohledně upravy av kabelu) ale už jsou dead obrázky a navíc nebyla ta uprava moc dobře popsána tak jsem udělal tento tutoš, doufám že to někomu pomůže

popřípadě mě upororňete na chyby děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku duplicita s tou úpravou ne?

"podobný tutoriál tu zde jde (ohledně upravy av kabelu) ale už jsou dead obrázky a navíc nebyla ta uprava moc dobře popsána tak jsem udělal tento tutoš, doufám že to někomu pomůže"

ale ted koukám nejsou dead ale byl vypadlej server ... nemáš dobře popsané mě soobně to třeba chvíli tralo vo co jde v tutoši

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

ten monitor má jen VGA tak naco lezeš do topicu o hdmi?

tudíš kupit AV VGA kabel :roll:

EDIT: přesně takovej http://s2.imgupload.cz/img/167473/lI5Wg/Definition-Hd-Vga-Av-Cable-For-Xbox-360-Dolby-5.1.jpg :roll:

ale co se týče zvuku je to to same

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
já jsem kabel VGA nerozebíral, jen trochu na brusce zbrousil ten plast zespodu kde to překáželo vstupu hdmi :) Nebojte kabely nenarušíte,zespodu jsou pod plastem chráněny kovovým plíškem.

To je lepší rozlousknout, protože pokud se to udělá opatrně, tak ten kabel zůstane neporušen a dá se vrátit do původního stavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Pls, udelal sem vše podle návodu 1.1,

Mam xko napojeny prez HDMI-TV.Upravil sem AV kabl zapojil do Xka+Hifi vež, na veži nastavil AUX

Zvuk funguje, ale strašne potichu nevíte co stim?

Zeby pridat Volume?

Z AV rozlusknuteho prepajas cerveny a biely cinch do veze do audio cinch IN, zlty nechas nepripojeny! Ci ako to robis???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tak ako to pises tak to presne robím.

Lenže zvuk ide hrozne potichu, aj ked dam volme na max to ide potichu.

Ale ked vytiahnem rozlusknutý z xka, a potom ho tam znovu pripojím tak xko sa restartuje a uz to ide OK. ale stale to pred každym spustením xka odpajat a pripajat (ten AV) aby sa to restartovalo sa mi nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusal som aj to,

problem je asi v tom, ze ten xbox nevie kam ma poslať zvuk, či do HDMI, alebo AV.

Ked zapnem xko zvuk ide cez HDMI do TV, ked odpojim AV z xka a pripojim do Xka, tak sa xko restartuje a zvuk ide z AV do veže.

Skusím ešte pokukať ten dashboard, ale inak ďakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau, me by zajimalo jestli jde vest 5.1 zvuk jinak nez pres optiku? mam totiz genius theater 5.1 repraky, ale nemam tam vstup na optiku a v monitoru taky ne, takze mam jen stereo zvuk..diky

Nejde to... Jediná cesta, jak dostat z XBOXu 5.1 je připojit je k sestavě s optickým vstupem a takova stoji zpravidla od 5.000,- výše. Neexistuje ani žádný "adaptér" nebo "krabička," která by ti z tý optiky udělala "5.1 pro kabely"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krabicka existuje a jemnuje se Creative® Decoder DDTS-100, ale uz se myslim nevyrabi. Sam jsem mel takhle xbox pripojeny na Geniusy 5+1. http://en.europe.creative.com/products/productarchive.asp?category=4&subcategory=136&product=9468&nav=

Měl jsem na mysli nějakou "jednoduchou" krabičku, která by splňovala tuto funkci a za ty peníze se vyplatila... Podobná zařízení samozřejmě existují, ale stojí tolik peněz, že kupovat je k tomuto účelu nemá smysl...

To už se víc vyplatí střelit ty levný 5.1 bedny a koupit jiné s optickým vstupem za 5-7 tis. protože tím získáš i mnohem kvalitnější samotnou reproduktorovou sestavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ahoj, ja mam jiny problem. Dnes mam novou konzoli s optickym vystupem integrovanym do desky v Xku. Ale nejak mi to nefunguje. S TV jsem propojeny pres HDMI a do domaciho kina pres optiku. Ale ani kdyz HDMI vytahnu, tak zvuk do domaciho kina nejde. Z jineho zarizeni to ale funguje.... Nevite v cem by mohl mit problem? V Xku mam nastavene DD 5.1. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu