Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Half Byte Loader [HBL]


KOSScz

Recommended Posts

  • Odpovědi 547
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Wololo na svém webu publikoval další článek, ve které se dozvídáme další informace o HBL na 6.30/6.31.

Poznámka: Wololovo PSP Go! běží na firmwaru 6.20, protože potřebuje testovat a updatovat HBL na 'Patapon 2 Demo' exploit, jelikož firmware 6.20 má více lidí než 6.30/6.31.

Pokusím se o volný amatérský překlad (berte ohled na věk ;)).

0K, přísahám - jsme blízko, ale buďte ještě trochu trpěliví. Half Byte Loader je nyní kompatibilní s US i EU verzí 'Hot Shots Golf Portable'. JJS pracoval na EU verzi, přičemž já byl zaměstnán US verzí. Nečekejte, že první vydání bude stejně dobře kompatibilní jako 'Patapon 2 Demo' exploit. Neustále se 'prokopáváme' hrou a pořád je zde hodně 'nestability', ale dostáváme se k cíli. Zhlédněte a užijte si následující video, první video ukazuje HBL běžící přes US verzi 'Hot Shots Golf Portable' a porovnejte jej s několik měsíců starým videem ukazujícím první vydání HBL běžící přes 'Patapon 2 Demo' exploit.

První verze HBL pro 6.30/6.31 běžící přes US verzi 'Hot Shots Golf Portable' (září 2010) ↓

První verze HBL pro 5.03-6.20 běžící přes 'Patapon 2 demo' exploit (duben 2010) ↓

Speciální dík patří 'npt' za PSN kupón, který mi umožnil otestovat tento exploit na PSP Go!, a taktéž děkuji psp-hacks.com za samotné PSP.

Mám pokračovat v překládání dalších článků?

Případně mě upozorněte na chyby v překladu, díky. :]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen co jsem doupravil poslední překlad, na wololově webu se objevil další článek. Směle do toho. :)

Opět platí, že překlad je volný + amatérský. 8)

Nuže, i když to bylo velice očekávané, jsme rádi, že můžeme oslavit 100. revizi Half-Byte Loaderu (HBL) s hlavním průlomem - možnost hrát homebrew hry i na PSP s oficiálním firmwarem (OFW) 6.30 a 6.31!

Před méně než 2-mi měsíci (po tom, co Sony vydalo OFW 6.31), vydal J416 svůj port našeho 'drahého' HBL, využívající exploit v japonské hře 'Minna No Golf Portable'. Dnes, méně než dva týdny od vydání J416-ho portu HBL, vydáváme HBL pro všechny verze této hry (EU, US, JP), s nadějí, že portování HBL na nové herní exploity bude mnohem snadnější.

Jak už jsem psal včera, pořád je zde hodně překážek, pro ty, co si chtějí užívat homebrew na OFW 6.30 a 6.31. Ačkoliv HBL udělalo obrovský skok v posledních měsících, přizpůsobování ho na nové exploity a firmwary vyžaduje hodně testování. Lidé, kteří zkusí HBL na 'Golf' exploitu zjistí, že není tak stabilní jako na 'Patapon 2 Demo' exploitu. Možná budete potřebovat více pokusů, než se menu zobrazí, některé emulátory nepoběží plnou rychlostí atd... ale jak už jsem říkal, porovnejte toto vydání s prvním vydáním HBL běžícím na 'Patapon 2 Demo' exploitu a buďte šťastní, že můžete spustit více než jen jednoduché textové homebrew. ;)

V tomto vydání je pár odlišných věcí: není v mých schopnostech otestovat všechny verze HBL, zaprvé protože nemám všechny hry, zadruhé protože nemám všechny firmwary (mimochodem, bez obav mi můžete věnovat PSP s OFW 6.31). Kdybych chtěl otestovat jen 5 homebrew na 5 minut, každou na 4 exploitech ve hrách a na 10-ti firmwarech kompatibilních s HBL, zabralo by mi to zhruba 80 hodin!

HBL R100 testoval jsem na PSP Go! s OFW 6.20 přes 'Patapon 2 Demo' exploit, tak i přes 'Hot Shots Golf' exploit a na PSP 1000 s OFW 5.50 přes 'Everybody's Golf' exploit. To je mnohem méně testování, než jsem očekával. Speciálně si všimněte, že jsem netestoval na PSP s OFW 6.30/6.31 a také jsem netestoval na žádné z japonských verzí her (JPN). Tudíž mějte na mysli, že pokud spouštíte HBL na svém PSP, nezdráhejte se oznamovat nám bugy (chyby) sem (pod článek) nebo na advancedpsp fóra.

Oh, také stojí za zmínku, že tato revize nepřináší nic nového pro 'Patapon 2 Demo' exploit, takže vy, co máte OFW 6.20 nebo nižší, opavdu nemáte důvod ke stáhnutí této revize. Ovšem kromě těch, kteří nám chtějí pomáhat hledat bugy, které jsem uvedl.

Užijte si tuto revizi, ke stažení jako obvykle zde a předem se omlouvám jestli jsem přehlédl nějaké hrozné bugy, ale jak určitě víte, časem se to zlepší. :)

Chtěl bych poděkovat lidem, kteří mi pomohli s touto revizí, speciálně JJS-ovi, Freddy-mu, J416-ovi, npt-ovi, psp-hacks.com a všem lidem, kteří byli tak laskaví a poskytli nám v posledních dnech jejich 'Memory dumps'.

Novinka: Vypadá to, že některým lidem s EU verzí dělá problém vrátit se z HBL do XMB (PSP menu). Možné řešení je udělat následující:

1) Přejmenovat složku 'hbl/libs_6xx' na 'hbl/libs'.

2) Přejmenovat soubor 'hbl/config/imports.config_6xx' na 'hbl/config/imports.config'.

3) Zkuste to znovu.

Některé pasáže mi dělaly problémy a proto jsou poněkud kostrbaté.

Pokud máte návrhy, co zlepšit, napište.

Děkuji, U_K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ultimited_Killer- stači když to nechaš projet google překladačem. ale jinak klidně pokračuj. a pokud možno skuz to dat do spoileru a mimo spoiler dej popisek o čem se tam mluvy ale jinak v poho

+ [Přidana aemu aplikace, a už mam psp tak tu budu uploadovat i ja.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hbllogosmaller.png

Half Byte Loader

Half Byte Loader [HBL] je open-source nstroj, kter vm umo~n spouatt homebrew aplikace a hry na PSP.

HBL je ur

eno ke spouatn na oficilnch Sony firmwarech (OFW).

[SPOILER="Pro jak PSP je HBL ur

eno?"]Je ur

eno pro PSP 2000 s novou zkladn deskou (TA-088v3), pro PSP 3000 a pro PSP Go!.

  • OtevYete kryt od baterky.

  • Vyndejte baterku.

  • Podvejte co mte napsno u 'Date Code'.

    • Pokud tam mte psmena 7X, 8A

      i 8B, mo~ete mt plnohodnotn flash a HBL je Vm k ni

      emu ! zhldnte 'Topic pro za

      te

      nky'.

    • Pokud tam mte 8C

      i 8D a mte PSP 2000/3000/Go!, pYe

      tte si dala kroky.

[/SPOILER]

V tom pYpad jeat mte to atst a mte mo~nost zahrt si ISO/CSO hry.

Vy HBL vyu~ijete, jeliko~ je to jedin mo~nost zahrt

i spustit 'nco sta~enho'.

  • Autor doporu

    uje update firmwaru na 6.20, proto~e na nj je HBL odladno.

Je to jednoduch.

  • Sthnte si tento soubor.

  • Vyextrahujte soubor EBOOT.PBP z archivu na Plochu.

  • Soubor vkoprujte do ms0:/PSP/GAME/UPDATE/ na Vaa kart.

  • Vjete do menu 'Game' a spusete 'UPDATE'.

  • Xite se pokyny.

  • Soubor vkoprujte do ms0:/PSP/GAME/UPDATE/ na Vaa kart.

  • Vjete do menu 'Settings', 'System update' a zvolte

    '[Update via Storage Media]'.

  • Xite se pokyny.

  • BHEM INSTALOVN NOVHO FIRMWARU NEVYTAHUJTE BATERKU

    A PSP NEVYPNEJTE!

    • Doalo by ke zni

      en PSP!

    • Pro jistotu mjte PSP celou dobu pYipojen k nabje

      ce.

  • Nyn si sthnte vci potYebn ke spuatn HBL !

    • 1)Patapon 2 Demo - pYes toto demo se exploit spouat
      • RAR rozbalte a slo~ku 'UCUS98734' vkoprujte do 'ms0/PSP/GAME/' na Vaa Pameov kart (u PSP Go! intern flash disk).

    • 2)Patapon 2 Demo SAVEGAME exploit - exploit umo~Hujc spuatn HBL

      • RAR rozbalte a slo~ku 'UCUS98732_DATA02' vkoprujte do 'ms0/PSP/SAVEDATA/' na Vaa Pameov kart (u PSP Go! intern flash disk).

    • 3) Half Byte Loader revize 99 - samotn aplikace

      • RAR rozbalte a soubor 'h.bin' i slo~ku 'hbl' vkoprujte pYmo na Vaai Pameovou kartu (u PSP Go! intern flash disk) - mezi slo~ky MUSIC, VIDEO, PSP atd.

  • Spusete 'Patapon 2 Demo' ze slo~ky 'Game' v PSP menu.

  • V prvnm vbru vyberte 'No' a v dalam 'Yes'.

  • V menu Patapon 2 Dema zvolte 'Continue'.

  • Dle stisknte 'X', Save se na

    te, pot jeat stisknte 'O'.

  • A~ se dostanete do hry, stisknte 'R'.

  • Mlo by nabhnout menu Half Byte Loaderu.

  • Koprujte je do slo~ky 'ms0/PSP/GAME' na Vaa Pameov kart (u PSP Go! intern flash disk).

  • Hry a aplikace koprovan do tto slo~ky nsledn najdete v HBL menu.

  • Ne vaechny homebrew aplikace a hry jsou funk

    n!

    • Seznam funk

      nch naleznete zde.

  • `ipkami si v menu vyberete homebrew aplikaci

    i hru a spustte ji stisknutm 'X'.

Doplnm brzy

By KOSScz, drobn pravy U_K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze koncim s Piratinou .. a uvazuji o tom protoze PSP go je mnohem skladnejsi a ten FusaGamepad chci pac mam jen jeden DualShock tak abych aspon zavody mohl hravat ve dvou ... a libi se mi tam to ze je tam BLuetooth pripojeni na net pomoci mobilu a hlavne pripojeni dualshocku pro hrani her.. proste se mi to hodi vic.. a hry chci kupovat a nechci kupovat UMD a nechci hry z PSN nosit na memory stickach ale spis aby byli na vnitrni pameti .. to bude tak secko .. jo ete de pres bluecko Headset....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo. ale sony je svině. no ale asi si mislý že na tom prodělaj. i když nevým co možna by i vydělali :D:D no ale jak jsem říkal. ten fuseGamepad se mi tam rozjel uvodni obrazovka vše co tam ma byt ale pak my to tam hodilo error. a jestli chceš skončít s pirátstvím tak si tam nechej jenom ten fusa gamepad :D:D:D a kde bydlíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch pár gramů navíc mě nezabije a navíc to má lepší uchopení a těžší je proto že není z plastu jako slim.A co se týče infra portu tak si uvědom že psp je už 5 let staré na mobilech před 5 lety taky frčel infra port a až potom přišel Bluetooth

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu