Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Xbox 360 + PS3


devmixil

Otázka

Zdravim,tak jsem prosel cele forum,podotykam od rana,uz mi z toho jebe,ale radeji vse projedu nez se rozhodnu,nicmene,mam preci jen dotaz. Chci si rozhodne poridit konzoli,predevsim na hry (o cenu nejde,je to uz stejne +- 1000-1500 ..

O co mi predevsim pujde,mam PC,slusny,nemam problem s novymi tituly,vse mi jede na plne,takze neni to z duvodu slabeho pc,proc si chci porizovat konz.,to jen na uvod. Mam propojen pc s tel (LED 82) obraz je super napriklad pri SBK10 a full grafice + max AA atd ...

Mam zajem hrat predevsim sportovni hry a závodni . Strategie,fps atd hraji na pc,proste mys je muj pritel v tomto smeru :) ..

Ocekavam od sportovnich her,to,co mi nemuze nabidnout pc,tzn daleko lepsi fyzika,next-gen .... jedna se mi o nhl,pes,fifa .. ze zavodnich jsem vice naklonen,pro ps3 (GT5) ... abych to upresnil, co se tyka PES,FIFA,NHL .. je snad nejaky rozdil v techto hrach na Xbox360 a PS3 ? Nebo je to naprosto totozne co se tyka hratelnosti? Dam jen priklad, "na xbox ma nhl lepe propracovane pohyby hracu nez na ps3 " ... myslim neco v tomto smyslu,nebo jsou si tituly rovny jak na ps3 tak xbox co se tyka propracovanosti ?

Prosim o radu od uzivatelu,kteri maji zkusenost s obema konz. .. dekuji za rady,snad jsem nepridal zbytecnou otazku,jak rikam,hledam o tom uz nejaky ten den ale odpoved na tuto otazku jsem nenasel ;)

Jde mi hlavne o hraní her(uvedene zanry),na filmy mam kino popripade HD tak PC,surfovani je PC. Od konzole chci jen zabavu.

Dekuji vsem :thumbup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0
http://www.eurogamer.net/videos/digitalfoundry-pro-evolution-soccer-2010-xbox-360-ps3-comparison Nevím, co z toho poznáš. Podle mne opět evergreen...xbox verze je dle mého detailnější, s lepšími texturami. Vyhlazování mi přijde taky lepší na xboxu, ale dle popisů rozlišení na netu jsou obě hry se stejným rozlišením i AA. Pouze u PS3 v cut scénách AA chybí. Hratelnost ať posoudí někdo jiný, ale nevím, kolik lidí je to schopno srovnat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pokud chceš konzoli čistě jen na hraní, tak bych šel do X360. PS3 je víc multimediální zařízení než konzole ... navíc X360 má lepší ovladač - to mi nikdo nevymluví. Ty multiplatformní tituly jsou většinou stejné, žádný větší rozdíl v nich neni. Abych se přiznal já sportovní hry moc na konzolích nehraju, takže si počkej v tomhle směru ještě na příspěvek někoho jinýho. GT5 vs. Forza 3 rozebírat nebudu, okolo GT5 je spoustu otazníků. Jestli si o tom chceš něco přečíst, skoč do threadů obou her.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kdyz ti nejde o penize tak bych si rozhodne koupil Ps3.Uz prece jenom xbox je stary a neni tak vykony.Ps3 ma blueRay mechaniku.

si to srovnej:

Playstation 3 procesor:

- Sony Toshiba IBM, Cell, založený na IBM PowerPC na 3,2 GHz

- 1 VMX vektorová jednotka na jádro

- 512KB L2 cache pro PPE

- 7 x SPE na 3.2GHz

- 7 x 128b 128 SIMD GPR

- 7 x 256KB SRAM pro SPE (1 jádro SPE rezervované, či vypnuté pro lepší výtěžnost?)

- výkon 218 GFLOPS

Xbox 360 procesor:

- 3 samostatná jádra, každé na 3,2 GHz

- 2 thready na jádro (2 větve programu)

- 6 hardwarových threadů celkem

- 1 VMX jednotka na jádro, 3 celkem

- 128 VMX-128 registry na thread

- 1 MB L2 cache

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jestli mas slusni PC tak urcite Xbox 360....Fifa a NHL je na tom stejny jak na PS3 muzes si dat flash a hrat paleny hry(pokud nebudes chtit hrat online....coz muzes na PC)

pripada me blbost kupovat PS3+ jeste kupovat na ni hry za penize kdyz mas teda dobry PC na hry....

a GT:5 VS Forza 3 je taky jedno....GT:5 ma lepsi grafiku Forza (podle me) zase lepsi zvuky aut u motoru....jinak je to podle me uplne to same....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ty multiplatformní tituly jsou většinou stejné' date=' žádný větší rozdíl v nich neni. [/quote']

Otázka je, co kdo považuje za větší rozdíl. Alespoň co do grafiky...u PS3 verze jsou vidět více kostrbaté hrany a méně detailnější loga. Z toho usuzuju, že textury jsou prostě na xboxu lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

devmixil, uz roky nehram na PC, ale sportove ako NHL, FIFA sa nedaju hrat na PC s gamepadom? Pises, ze ta ista hra ma na PC horsiu fyziku ako na konzolach? Ja neviem a ani som to nikde necital. Pises next-gen konzoly, ale musis si aj uvedomit, ze X360 a PS3 su hardwarovo stare uz 5 rokov :D Keby si rozmyslal nad konzolami po exkluzivitach, tak je to ina vec, ale po grafickych strankach nie. Ja som kupil X360 pred 3 rokmi kvoli tomu, aby som nemusel vrazat stale do PC. Ale uz by to chcelo vykonnejsi hardware s DirectX 11, ked to hrame na vacsich FullHD TV :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Kdyz ti nejde o penize tak bych si rozhodne koupil Ps3.Uz prece jenom xbox je stary a neni tak vykony.Ps3 ma blueRay mechaniku.

si to srovnej:

Playstation 3 procesor:

- Sony Toshiba IBM, Cell, založený na IBM PowerPC na 3,2 GHz

- 1 VMX vektorová jednotka na jádro

- 512KB L2 cache pro PPE

- 7 x SPE na 3.2GHz

- 7 x 128b 128 SIMD GPR

- 7 x 256KB SRAM pro SPE (1 jádro SPE rezervované, či vypnuté pro lepší výtěžnost?)

- výkon 218 GFLOPS

Xbox 360 procesor:

- 3 samostatná jádra, každé na 3,2 GHz

- 2 thready na jádro (2 větve programu)

- 6 hardwarových threadů celkem

- 1 VMX jednotka na jádro, 3 celkem

- 128 VMX-128 registry na thread

- 1 MB L2 cache

xbox je starý? ty seš o krok napřed ne? pokud si koupí fat nějakou edici z 250GB HDD tak je to OK a ten mám a doporučuji

ale xbox je starý? a když před necelým měsícem vyšel slim tak co mi na to řekneš? ps3 slim je spíš starý x360 slim je ted nový takže toto tady nezkoušej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
to trezzor: tazatel to myslel z pohledu hratelnosti. A tam je mezi konzolovými a PC verzemi u NHL a FIFA poměrně zásadní rozdíl. Pro PC k horšímu bohužel.

hlavne na PC NHL vypada uz nejmin 5 let porad stejne....na konzolich to ma hezkou grafiku a na PC je to fakt hnus :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
xbox je starý? ty seš o krok napřed ne? pokud si koupí fat nějakou edici z 250GB HDD tak je to OK a ten mám a doporučuji

ale xbox je starý? a když před necelým měsícem vyšel slim tak co mi na to řekneš? ps3 slim je spíš starý x360 slim je ted nový takže toto tady nezkoušej

Vsak to su hardwarovo porovnatelne konzoly, ktorych vyvoj bol pred takymi 6 rokmi...obidva su uz stare :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
xbox je starý? ty seš o krok napřed ne? pokud si koupí fat nějakou edici z 250GB HDD tak je to OK a ten mám a doporučuji

ale xbox je starý? a když před necelým měsícem vyšel slim tak co mi na to řekneš? ps3 slim je spíš starý x360 slim je ted nový takže toto tady nezkoušej

Staré jsou obě konzole, bohužel. On to myslel hlavně z pohledu HW. Ikdyž je to taky nesmysl. U sportovních her navíc ta zastaralost konzolí zatím není tak propastná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Co se tyka GT 5,cetl jsem to tady,je tady hodne spekulaci, .. napriklad ze zavodnich mam oblibene GTR ,Race 07,SBK10 ... ale GT5 jsem hodne zvedav,ale zase nechci jen kvuli jedne hre kupovat ps3(i kdyz to bude exkluzivka a grafika vypada naprosto bezvadne,ale co hratelnost,hold musi se pockat az to vyjde ;) ),co se tyka srovnani grafiky tak jsem se dival napriklad na fifu10 a rozdil hraje pro xbox,tedy podle me(nevidel jsem na zivo,jen videa)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tie videa...a v akom su rozliseni? :D Zajdi do vacsieho elektro centra, urcite ti to tam predvedu.

P.S. GT5, mozno super jazdne vlastnosti, ale bez demolacie su uz taketo hry skor na srandu, hlavne ked to "vyrabaju" 5 rokov :D

:lol: tjn 5roku a sranda z toho :lol: hele já bych šel do x360 ale je to jen na tobě

být tebou dám nahoru anketu a at každej hlasuje ted už každej ví co od čeho čekáš ,:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Téma je naprosto bezpředmětné... Zakladatel chce koupit konzoli kvůli lepší grafice, fyzice atp., než má na PC? Nekoupí... Obě konzole budou při úplně nejlepším stejné, co se fyziky týče, je na konzolích pouze zastaralý havok engine. Grafika na PC je lepší, než na konzolích. Rozdíl bude akorát v tom, že na konzolích to bude hrát daleko víc lidí, ale zaplatíš dejme tomu 4-5 tisíc jen za to, aby jsi mohl hrát s více lidmi? To, co potřebuješ je gamepad na PC, ne konzoli, pokud nechce hrát nic jiného, než sportovní hry. Doporučuju nějaký PS3, ten jde i k PC :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No takze za prve xbox360 je uz hodne zastaraly,ps3 sice taky ale jeste ne tak jako ten xbox.Sporty na konzolich a pc sou uplne jina trida.Hlavne jde-li o fotbal,hokej atd.Na konzolich je mnohem lepsi ovladani,mody,grafika i ta fyzika.Uz jenom podle recenzi na konzolich dostavaji 8-9 na ps 6-7.Ten kdo tvrdi ze to je na pc stejne nebo ze staci gamepad nemel moznost obe verze posoudit.Podle me pokud ti nejde o prachy bez do ps3 GT5 bude pecka jako kazdy minuly dil to je jasne takova forza na xku je taky urcite paradni hra ale me tohle nebavi.Navic na psku je jeste mnohem vic paradnich zavodnich her ktere by si nemel minout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Téma je naprosto bezpředmětné... Zakladatel chce koupit konzoli kvůli lepší grafice, fyzice atp., než má na PC? Nekoupí... Obě konzole budou při úplně nejlepším stejné, co se fyziky týče, je na konzolích pouze zastaralý havok engine. Grafika na PC je lepší, než na konzolích. Rozdíl bude akorát v tom, že na konzolích to bude hrát daleko víc lidí, ale zaplatíš dejme tomu 4-5 tisíc jen za to, aby jsi mohl hrát s více lidmi? To, co potřebuješ je gamepad na PC, ne konzoli, pokud nechce hrát nic jiného, než sportovní hry. Doporučuju nějaký PS3, ten jde i k PC :-)

Téma je bezpředmětné, protože málo lidí včetně tebe pochopilo oč tazateli jde. Přečti si recenze na PC verze např. NHL a pak si přečti na konzole a pak sem přijď znovu mudrovat. Nikdo tu neporovnává grafiku PC vs konzole. Toto je uzavřená věc. Konzole jsou graficky vs pc mimo hru už nějakej pátek, ikdyž u sportovních her to není tak zřejmé. Jde mu o hratelnost a zcela ZÁSADNÍ rozdíly ve verzích STEJNÉ hry pro PC a konzole. Kde to jasně mluví pro konzole, tam je opravdový next gen. Skutečně tedy nevyhodí 4 - 5 tisíc jen za to, že bude hrát s více lidmi. Ale že bude hrát úplně jinou kvalitativně (hlavně co do možností a hratelnosti) lepší hru než by mohl hrát na PC. Proto je tvé doporučení o gamepadu úplně mimo mísu. Notabene, když už jsme u toho...na PC tuším ani NHL 2010 nevyšlo a nevyjde ani NHL 2011.

A abych taky něco doporučil: kup si...........ehm....mno....konzoli. Věř, že je úplně jedno jakou. Ale pokud ti jde opravdu jen o část spektra her, tak bych vzal z ekonomického hlediska xbox. Arcade verze na alze za necelé 4k a koupil origoš. Je to sice šedej hnus, ale je to podle mne nejlepší volba. PS3 mi přijde, že dost podražila. A jen kvůli pár hrám.....mi přijde 7,5k už docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Přidávám se ke skupině, která doporučuje Xko. Už jen kvůli lepšímu joyi. Design joye PS3 je starej už tak 15 let (PS1 s mini rozdílama), pokud se nemejlim. A ještě k tomu mi PS3 přijde strašně zabržděný - mám k dispozici jak Xko, tak PS3 (aby zarytý péestrojkaři nenadávali) a prostě Xko mi přijde vymakanější.

Někdo tady zmínil výkony - Xbox = 1 TFlops, PS3 = 2 TFlops......kde je ten dvojnásobnej výkon znát ? NIKDE !!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

přesně a ještě gt bude pecka? ještě aby ne 5 let po tom co ji dělaj tu gamesku.forza je podle mě lepší.a co na ps3 výjde hodně titulů a co na x360?alan wake,forza,halo reach a další vyšli a ps3 nic :D takže co jako !!

a x360 je víc zastaralý? proč je teda více prodávanější?hm !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jestli mas slusni PC tak urcite Xbox 360....Fifa a NHL je na tom stejny jak na PS3 muzes si dat flash a hrat paleny hry(pokud nebudes chtit hrat online....coz muzes na PC)

pripada me blbost kupovat PS3+ jeste kupovat na ni hry za penize kdyz mas teda dobry PC na hry....

a GT:5 VS Forza 3 je taky jedno....GT:5 ma lepsi grafiku Forza (podle me) zase lepsi zvuky aut u motoru....jinak je to podle me uplne to same....

spíš naopak ne? však dost her co je na xbox je i na pc.. a jestli to rozjede na pc tak proč brát konzoli na který si je taky může zapařit :D

-navíc stejně bude nejspíš kupovat originálky at už se rozhodne pro xbox nebo psko protože určitě nebude chtít hrát sportovní hry OFFLINE..

devmixil: za mě ps3 ..

fspska si zapaříš na kompu.. sportovní hry na konzoli .. ps3kou získáš exkluzivní hry a multimediální mašinu..

každopádně věřim že jak jednou, dvakrát okusíš fpska s gamepadem v ruce tak už se k myši nebudeš chtít vrátit (:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
přesně a ještě gt bude pecka? ještě aby ne 5 let po tom co ji dělaj tu gamesku.forza je podle mě lepší.a co na ps3 výjde hodně titulů a co na x360?alan wake,forza,halo reach a další vyšli a ps3 nic :D takže co jako !!

a x360 je víc zastaralý? proč je teda více prodávanější?hm !

Protože se začalo prodávat o rok dřív než PS3 a PS3 už hodně rychle dohnalo je tam už velmi malý rozdíl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu