Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 jako vysavač nebo fén


Adam Bogocz

Otázka

Zdravím zdejší komunitu ;)

už několik dní jsem prolízal americká fóra kde lidi různě popisovali "hluk" PS4, bohužel to nikam nevedlo, pouze se tam dohadovali a nikdo to nijak neuzavřel. PS4 mám od 13. prosince v bundle Players Edition a už od začátku se mi zdála nadměrně hlučná. Ne vibracemi nebo tak, ale ten průvan vzuchu je drsný. KillZone raději nekomentuju, ale ani u takového Knacka si v pohodě nezahraju, protože PS4 slyším i přes sluchátka, domácí kino moc nahlas nemívám takže mě to taky ruší. A internet je plný lidí co říkají že jejich PS4 je mnohem tišší než PS3 a že ji vůbec neslyší a podobně. Můj kolega v práci ma PS4 dokonce ve stolku pod tv(takže prostor jen zepředu otevřený) a říkal mi že se mu to rozhodně nezahřívá a tím pádem ani nehlučí. Já mám kolem PS4 při hraní rozpálenou zónu, vše okolo je horké... a to je to položené na vrchu komody, 15 cm od zdi.

Jiné zdroje říkají že se PS4 extrémně zahřívá ve chíli kdy je zapojené PlayGo, tzn. že hraju např KillZone a on to na pozadí frká na HDD, což nějakou chvíli zabere. Ovšem tito uživatelé reportují, že jakmile byla hra kompletně přenesená tak se PS4 uklidnila.

No každopádně jsem to nevydržel a včera to poslal do Sony, protože na podpoře mi řekli že bych ten hluk vnímat neměl tak ať to pošlu. Navíc minulý měsíc jsem si v PS3 udělal údržbu(výměna teplovodivé pasty, čištění ventilátoru, namazání ložisek, čištěná zdroje a výměna baterky) o já o své PS3 Slim(né Superslim) absolutně nevím, včera jsem hrál do rána AC3 a paráda, kéž bych svou PS4 neslyšel až v ložnici :/

Máte podobné zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 396
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Poslal jsem to osobně do Sony servisu Praha, už jsem takhle posílal domací kino Sony a bylo to za týden doma, tak dofám že ta PS4 nebude vyjímkou, i kdyby to obratem vrátili zpět. Každopádně díky za reakci, vrtá mi v hlavě ten kolega, že mi říkal že tu PS4 prakticky neslyší... snad se taky někdo vyjádří.

Jo ještě jsem četl někde že Sony support někomu poradil udět v servisním menu kroky 5,6,7 a že to prý pomohlo..

Přitom ten vnitřní design PS4 je skvělý, i to jak je to otočené vzhůru nohama jenom prospěje lepšímu chlazení. Sranda je že jakmile se zastavím na místě nebo zmáčknu Options tak najednou je "klid", jen co skočím zpět zase plné otáčky.. ten chladič musí mít snad nějakou tepelnou setrvačnost, podle reakce otáček ventilátoru to je jako by tam chladič nebyl :wohow:

Například toto video z CoD Ghost je bruální, jako by ta PS4 nebyla ani zaplá

Upraveno uživatelem Adam Bogocz
Doplnění videa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já to kupoval v Ostravském Xzone, když jsem s tím požadavkem na reklamaci přišel, tak mě přesvědčovali že to je normalní(i když to neslyšeli) a že se prý japonské Sony oficiálně vyjádřilo že to není vada a že to je normální, když jem volal na PlayStation linku, tak mi řekli že to normální není a to samé pak v Servisním středisku Praha, ptal jsem se jich jestli slyšeli o tom že by japonské sony něco prohlásilo a řekli že o ničem neví, stejně tak internet :) Uvidíme jak dopadnu, fakt bych byl velice šťastný pokud by to byla vada, protože by to pak znamenalo že se Sony povedlo opravdu pořádný kus hardware a napoprvé. Od Sony mám vše(PS1-4), včetně mobilu a doposud jsem se nesetkal s něčím podobným :/

Jako je mi jasné že další modely budou vychytanější, navíc jakmile AMD vyrobí APU s menšími tranzistory tak se automatický sníží odběr a tím teplo(pokud nezmenší chladič) atd, stejně jako vylepšovali každý model PS... úpřímně mě namíchlo že z PS3 odstranili čtečku karet a processor z PS2 pro zpětnou kompatibilitu, nakonec ze strachu ořezali i SW a to tak že odebrali podporu instalace Linuxu, člověk aby pak dělal jailbreaky, ale to je už zase jiná story.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mám PS4 taky ve skříňce.... Boky a zadek plnej, vzadu čtyři ventilační otvory, předek sklo a u toho sestavu s pěkně topícím zesilovačem. XBOX 360 very hlučnej, PS3 míň hlučnej a PS4 naprosto v klidu, jen občas malinko sepne ventilátor. Když nechám přední skleněný dvířka otevřený , tak ani muk. Fakt jsem spokojenej.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ja bych ti doporucil to co sem udelal ja ,protoze ze zacatku kdyz sem to mel na jen stolku tak sem se taky obcas lekl :)bylo to teda jen kdyz sem hral a instaloval ale od doby kdyz sem pod to dal jen obycejnou kovovou podlozku ktera je puvodne na notes ,nevim jestli je ps zapla nebo ne

fotopost-29452-14687171630494_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Vidíš to je pěkné řešení, jen u notebooků to má větší smysl jelikož nasávají vzduch ze spodu, PS4 design je fikaný, co se týče otvorů pro sání vzduchu... Jako je fakt že skříňka pod PS4 hoří, ale věřím že se v mém případě jedná o jeden problém, něco tam nutí se PS4 přehřívat a tak pak chladí na 100% ... kruci, tento víkend Ubisoft vypsal možnost získat speciální set pušek do AC4 při vykradení skladu a já mám PS4 v servise :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To s tou podlozkou udělám taky xD dobrej nápad. A měl jste někdo už Ps4 rozdelany? Já jestli to není zevnitř nějak zapeceteny :P kvůli záruce. A jak je to s tím skladem? To myslíš normálně v kampani? Nebo multi? Jo a kde tydle infa beres? Ohledně toho bonusu o ac4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ta podlozka nevim nevim no, podle me mu to pomohlo protože se mu "doinstalovaly" hry na hdd a pak mu PS4 jednoduše stichla, každopádně to PS4 ale neuškodí že... Co se týče rozebrání PS4 mrkni se tady http://www.ifixit.com/Teardown/PlayStation+4+Teardown/19493 .. jde tam právě vidět že PS4 je "vzhůru nohama", takže PS4 saje spodem, kde se jednak nasaje studený vzduch přes prostřední průduchy ale taky hlavně se dole neudržuje teplý vzduch protože se přirozeně bude tlačit nahoru, naprosto geniální.. pečetě tam samozřejmě jsou, zezadu u výfuku ;) .. no ohledně AC4, na Facebooku jsem příhlášeny do ofic. AC komunity takže takové akce mi tak vyskakujou, pak se ještě vyplatí sledovat např evropský playstation blog. tady jsou detaily http://forums.ubi.com/showthread.php/828657-ON-NOW-Single-Player-Community-Event-%E2%80%93-White-Gold-Heist-(Jan-30-%E2%80%93-Feb-5) a je to na single player. Oni maji často takové akce, minulý vikend bylo 50% experince navíc v Multiplayeru. Mimochodem znáš AC initiates? Už jsem tam dostal speciální černé plachty(jako jsou na obalu) a jiné věcičky(obleky atd.) uplně za nic, vlastně za to že jsem hrál předchozí díly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

U initiates je jedno jesltli mas konzolovou verzi, podporovane jsou PC,PS3,PS4,Xbox One, Xbox 320 platformy... jsem aktualne 9 level, okolo 20 000 xp.. jsou tam "miihry kde se daji získat XP, a ty plachty potrebujes level 3. Zkus klinout na ty sipky vravo nahore pod svým profilem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu