Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Přidání titulků do .avi


Han3

Recommended Posts

1. Stáhněte si program AVIAddXSubs

2. Do stejné složky dejte soubor .avi a .srt (titulky) stejně pojmenované

3. Otevřete program AVIAddXSubs.exe a najeďte na Configuration, změňte konfiguraci podle screenshotu

f_1m_c811363.jpg

4. Klikněte na záložku Create DIvX with Subtitles a v prvním řádku vyberte soubor .avi který je ve stejné složce jako titulky, v druhý řádek nechte nezměněný (výsledný .avi soubor se přidá do složky s programem)

f_2m_1f66687.jpg

5. Klikněte na Create Subtitles DivX File a začnou se přidávat titulky do filmu, bude to trvat přibližně 1/2 minuty

6. Výsledný soubor přepište na koncovku .avi

7. Přeneste výsledný soubor do PS3 (VIDEO) a při přehrávání dejte možnost Subtitle Options a titulky se vám zobrazí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

a když nejsou k dispozici srt titulky v programu Subtitle ToolCZ stačí otevřít jiný formát dostupných titulků, detekovat z cílového video souboru správný počet snímků za sekundu (ten se u různých filmů může měnit a titule pak nesedí) a uložit je jako formát srt. Mám to vyzkoušené a funguje to 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky...jinak ja použivám program PocketDivXEncoder_0.3.60 podobnej postup vložiš video nejlepší si na titulky dat stejny meno protože se to pak samo zepta jestli chcete přidat titulky do videa umi to konvertovat do moc formátu pro různé přehrávače(PC,PDA,..) jediná chyba program neumí ž,š,ť ale to zas neni takovej problem takhle sem to měl cely 2 řady PB a v pohodě sem si to domýšlel

PS:titulky sou přimo ve videu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a když nejsou k dispozici srt titulky v programu Subtitle ToolCZ stačí otevřít jiný formát dostupných titulků, detekovat z cílového video souboru správný počet snímků za sekundu (ten se u různých filmů může měnit a titule pak nesedí) a uložit je jako formát srt. Mám to vyzkoušené a funguje to 100%

jj to vim, chtel jsem to tam pridat ale nebyl cas, pak to dodelam detailnejs :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Možná na upřesněnou pro ty, co to možná neví (znalci nechť si toho nevšímají): AVIAddXSubs funguje fakt bez problémů. Pozor ale, že přidává k videu tzv. XSUB titulky, což je specialita od tvůrců DivXu v podobě zvláštního video streamu s bitmapovým obrazem titulků, v podstatě podobná finta jako u DVD.

Má to spoustu výhod:

  • titulky nezprznít originální obrazovou stopu filmu
  • převod je rychlý (do 2 minut)
  • lze mít více titulkových stop u jednoho filmu
  • vyberete si písmo jaké chcete
  • ve výsledném DivX souboru lze titulky kdykoli vyměnit za jiné
  • soubor je přehratelný nejen v PS3 ale i ostatních HW přehrávačích podporujících DivX.

Jedinou nevýhodu vidím v tom, že na PC podporuje XSUB titulky asi jen orig. DivX player a možná pár jiných, mně neznámých. Windows Media Player přehraje video soubor bez titulků, taktéž VLC. Můžete ale nechat u filmu i SRT soubor s titulky a máte to nejuniverzálnější řešení, co můžete mít. Můj DVD přehrávač s HW podporou DivXu mi pak nabízí 2 titulkové stopy (jak tu streamovanou, tak ze SRT souboru). Jinak já osobně příponu divx na avi u souboru neměním, PS3 to nevadí.

Samozřejmě je dobré si titulky před vložením do DivXu zkontrolovat, zda jsou ok (já používám jako přehrávač v PC VLC player a pro eventuální úpravy Subtitle Workshop (osvědčila se mi verze 2.51).

Pozor, titulky si po spuštění přehrávání filmu v PS3 musíte (v Subtitle options) zapnout, samy se nezobrazí.

Občas využívám napojení PS3 na media server dostupný přes domácí WiFi a prohlížím z něho jak videa, tak fotky či hudbu. Daří se mi tak koukat i na XVidové filmy (včetně výše uvedeným způsobem s přibalenými titulky). Doporučuji TwonkyMedia 4.4. Testoval jsem i TVersity, který online klíčuje titulky do vysílaného streamu, což je pohodlné (nemusíte titulky přibalovat do DivXu) ale kvalita výsledného obrazu se mi nelíbila a TV obraze jsem i s titulky nedokázal zobrazit na celé fullHD obrazovce TV.Jednoznačně všem doporučuji na titulkování pro PS3 AddXSub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám problém...v 90% mi to hází tuhle chybu:

= MuxXSubs: fWrite: (RT) System Error Code 1784 - Line 113

neví někdo co s tím ?

neznáte jinej program na přidání XSUB do avi ? ;)

edit: jediný co jsme k týhle chybě našel na googlu je http://www.hd.club.tw/viewthread.php?tid=10316&page=2#pid113852 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám problém...v 90% mi to hází tuhle chybu:

neví někdo co s tím ?

neznáte jinej program na přidání XSUB do avi ? ;)

edit: jediný co jsme k týhle chybě našel na googlu je http://www.hd.club.tw/viewthread.php?tid=10316&page=2#pid113852 :D

Hmm to vypadá na nějakou nekompatibilitu se systémem... při zápisu do souboru... Tento soft se neinstaluje, ví bůh, jaké knihovny/služby od Winblowsů chce...

Já našel toto: http://simple-pc-help.com/support/error_1784.html, ale nevím, zda to není jen klamavá reklama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík zkusim a dám vědět jestli pomohlo..ale je divný, že třeba u 500MB souboru to titulky přidá normálně ale u 1,9 GB ( a větších...menší jsem nezkoušel) se mi na 90% udělá tahle chyba..možná nějaký problém s pamětí ...no uvidíme

edit: tak nic problém zůstává..no aspoň jsem to zkusil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík zkusim a dám vědět jestli pomohlo..ale je divný že třeba u 500MB souboru to titulky přidá normálně ale u 1,9 GB ( a větších...menší sjem nezkoušel) se mi na 90% udělá tahle chyba..možná nějaký problém s pamětí ...no uvidíme

Aha, že je to závislé na velikosti jsem nevěděl. Ale to by mohl být důvod. Já jsem zatím větší soubory než 1 GB nedělal, takže možná bych taky neuspěl :? Opravdu může záležet na tom, jak je ten program napsán a přes jaké služby/funkce zapisuje do souboru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

A po té, co proces přidání doběhne ani program nevypíše nějakou hlášku? To je fakt divný.

Ty titulky jsou (z hlediska SRT formátu, struktury, časování...) v pořádku? Zkontroloval (a případně opravil) bych je třeba přes SubtitleWorkshop 2.51 . Já jsem zatím fakt nenarazil na jediný problém a otitulkoval jsem už desítky AVIček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pc ti pojede upravené divx včetně titulků pro ps3 v originál divx playeru hned zjistíš jestli ti titule seděj či neseděj...když ne upravuju je v subtitle tool Titulky do divx přidáš v AVIAddXSub perfektní popis tohodle programu je tady (anglicky) Titulky do mkv přidáš v mkv2vob a mkv, které ps3 nepřehraje upravíš do mp4 v GOTSent24.

Divx player stáhni přímo z jejich stránky poklepáním na free download nejde nalinkovat přímé stažení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu