Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Jaký xbox koupit?


Majky101

Otázka

Ahojte, nikdy jsem nebyl zastánce konzol ,ale po delší době rozhodovaní mezi PS3 a Xbox jsem se konečně rozhodl si koupit xbox. Už mě nebavilo pořád vylepšovat pc aby se mi nové hry rozjeli, takže hlavní důvod je tento.

No a o co mi vůbec jde, v konzolích jse ani trošku nevyznám (zatím jen pročitam net) ,chtěl bych po vás jestli byste mi poradili jaký typ si koupit a hlavně proč.. Já přemýšlel nad verzí Elite nebo Premium System. Ale jak říkam jsem opravdu začátečník a vůbec se v tom nevyznám.

Od konzole očekávám ,že mi na ní půjdou "všechny" hry v té největší kvalitě (HD).

Možnost přehrávání filmu jak DvD tak pokud možno i jiných formátů..

Pevný disk..

atd.. (pořádně ani nevím co dál bych měl od teho očekávat..)

Dálě jsem se dočetl něco o existujcím tzv. kruhu smrti, rozsvítí se tři diody na hlavní tlačítu na konzoli - tzn. časté vypínání a zapínání konzole, upálení určitých součástek..

Jak mi tohle můžete vysvětlit.. A jak tomu předejít?

A jak je to vůbec s přehříváním konzole?

Jak asi vidíte opravdu se v tom nějak motám a proto prosím Vás abyste mi dali radu do čeho investovat..

Děkuji :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Já to četl ,ale i tak se ptám když chci xbox hlavně kvuli hrám ve vysoke kvalitě jaký si mám koupit, já jsem asi pro verzi Elite.. co myslíte?

Vsetky verzie X360 maju rovnaky graficky vykon...samozrejme ako by to bolo, keby nemali, ved je to vzdy Xbox 360 :D Kupujm verziu podla prislusenstva, ktore ti vyhovuje.

Co sa tyka hier vo vysoke kvalite (myslene graficky), tak necakaj zas tak od toho vela. X360 je 5 rokov stary HW. Vsetky hry maju skutocne nizsie rozlisenie, na fullHD to konzoly iba upscaluju a to nie je to iste, ako by uz hra bola skutocne vo fullHD. Toto dnesne konzoly neutiahnu, az dalsia generacia.

Tu mas skutocne rozlisenia hier na PS3 a X360: http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No já se v tom pořád nějak motám.. :-( Tak jestli tě neotravuju můžeš mi nějak laicky vysvětlit rozdil mezi NAPŘ. Slim a Elite? Jsem momentálně v USA a mám možnost koupit zde.. Není v tom žádný problem? Ikdyž co se týče záruky tak v tom by asi problem byl,že? Hry zakoupene v Čr na něm pujdou taky v poho,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Slim je úplně nový xbox a Elite je ještě ten starší model . Záruka sice není problém , ale xbox koupený v USA je NTSC a hry by jsi musel kupovat a nebo vypalovat jen V NTSC a nebo REGION FREE . PAL verze ti spustit nepůjdou . HDMI výstup už mají všechny prodávané xboxy . Na novém xbox S připojíš KINECT rovnou , na starším modelu musíš použít napájecí adapter . Dále má už ještě lepší technologii , ochranu proti přehřátí a menší spotřebu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No já chci hlavně se vstupem s HDMI a jinak je to skoro vše na jedno brdo.. asi si koupim tu verzi Elitem na tom novem Slim není nic extra lepšího,ne?

Jo jo Elite je asi best mam ho taky ma falcon motherboard a za tu dobu co ho mám tak jen 2xrrod a to mu dávám fest :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Slim je úplně nový xbox a Elite je ještě ten starší model . Záruka sice není problém , ale xbox koupený v USA je NTSC a hry by jsi musel kupovat a nebo vypalovat jen V NTSC a nebo REGION FREE . PAL verze ti spustit nepůjdou .

A musí si koupit EU power brick(evropskej zdroj ) jinak si ten US odpálí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takže ,když si koupim elite v USA, tak mi u nás nepujdou spustit pálené hry ,ale oreginal žádný problém.. A co to znamená vypalit v NTSC, jak se to děla? o KINECT zatím neuvažuji, takže tuhle problematiku zatím neřeším. A na zásuvku stačí jen redukce a ten s USA pojede v pohodě.

2xrrod? Jak se tohle odstraňuje? A záruka není problem, takže může reklamovat v případě problému kdekoliv v ČR?

Děkuju vám všem za pomoc, vážně se v tom nevyznám.. A chci se o tom co nejvíce dozvědět než si ho koupím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

RROD=Red ring of death=kruh smrti to je když se Xbox přehřeje a a rozpustí pajku na GPU=grafickej čip a spusobu opravy je nekolik když se RROD chceš zbavit nadobro

tak bych doporučil reflow,rebal ale to stojí třeba 3000Kč pak sou tu rapair kity na rrod který tě toho zbavý tak na 2-7 měsícu ale muže se to vysrat už po jednom dni taková loterie :D Zaruka ti platí i když ho koupíš v US i u nás

Jinak jestly máš konzoly s RROD a seš z prahy tak mi pošly PM :D

Edit:Redukce nestačí US Xko je mam pocit na 110Voltu bud potrebuješ trafo na snižení voltu nebo Evropskej power brick

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Majky, ked budes mat konzolu z USA, tak hry v PAL (bez Region Free) na nej nepustis. Budes musiet zhanat hry NTSC, alebo aj PAL, kde je aj region NTSC, ale to nemas na obaloch hier uvedene.

Nieco mas tu http://forum.xbox-sky.cc/xbox360_regional_compatibility_guide/

http://www.play-asia.com/paOS-00-3-xbox360_compatibility_guide-49-en.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jinak jestly máš konzoly s RROD a seš z prahy tak mi pošly PM

Proč ho strašíš s RRod , když nové xboxy už tímto problémem netrpí ? A proč nabízíš opravu , když ještě xbox nemá ? Teprve si ho chce kupovat ! Proč píšeš jestli je z Prahy , když píše , že je v USA ? Příště si raději vše dobře pročti , než budeš radit !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Dotyčný neumí ani psát.

Jinak NTSC a PAL jsou televizní normy, způsoby kódování.

http://cs.wikipedia.org/wiki/NTSC

http://cs.wikipedia.org/wiki/PAL

Koho "dotycneho", ze nevie ani pisat, si tym myslel?

EDIT: nevidel som, ze sa Majky 101 pytal, ze co je to NTSC, alebo PAL. Myslim si, ze ked je momentalne v USA, tak sa s TV normami uz "niekde stretol" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Proč ho strašíš s RRod , když nové xboxy už tímto problémem netrpí ? A proč nabízíš opravu , když ještě xbox nemá ? Teprve si ho chce kupovat ! Proč píšeš jestli je z Prahy , když píše , že je v USA ? Příště si raději vše dobře pročti , než budeš radit !!

moc proč :roll: stane se že zapomenu o cem už byla diskuze

P.S si to mohl napsat do PM a ne delat chytrého :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No já jsem právě v USA do konce dubna ,ale na svátky pojedu domů.. Mám možnost to koupit zde o nějakou korunu levnější... Mě jde teď hlavně o to ,jestli když si zakoupim oreginal hru u nás ,tak jestli pujde na xboxu z USA a jestli jsem to správně pochopil ,tak nemusí jit :? A tedy novej xbox tedy nemůže dostat RROD.. Co myslíte vy? má cenu kupovat o něco levnější v USA a nebo si ho mám koupit až v ČR.. A tedy podle vás je lepší si koupit ten Elite nebo Slim.. Jestli se mi nějak vyplatí si koupit o něco dražší ten Slim? Zajmají mě konkretně i Váš osobní nazor.. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ano - pochopil jsi to správně - hry jen v PAL ti nepůjdou spustit . Takže raději si koupit xbox tady . Nejnovější xbox slim nemůže dostat RROD z důvodu přehřátí , protože už má tepelnou ochranu , která xbox při přehřátí vypne . Vybavením je slim lepší - takže raději xbox slim s 250 GB HDD . Jeho dosavadní nevýhoda byla , že nešel flashnout . To už ale také brzy půjde .

TheNikdo : já alespoň vím proč - na rozdíl od tebe .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Koho "dotycneho", ze nevie ani pisat, si tym myslel?

Měl jsem namysli "TheNikdo", ale jak tak koukám, tak má víc problémů, než jen se psaním a čtením :)

K tomu Elite vs. Slim. Já bych jakožto "pirátský" uživatel do Slimka nešel, protože tolik výhod podle mně nepřináší (hlavně za tu cenu, že).

Pokud jde člověku o né nějaké hardcore hraní a bude hrát tedy převážně Single player hry, tak si vystačí s nějakým bazarovým kouskem Xboxu Arcade nebo Elite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem se rozhodl pro verzi Elite. A asi si ji koupim uz v USA preci jen cena za funglovku kolem 200dolarů i levnější ,musím to ještě pořádně omrknout. Jinak co jsou ty zkratky NTSC-J a NTSC-U, je to jedno ty hry prostě když ma to NTSC tak na konzole z USA spustím,ne? Nesmí byt jenom PAL. Flasnout si to můžu normálně i tak a hrát pálene hry,jo?

Tak teda všem dik 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu