Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Novy LT+ a AP25 - nejcastejsi otazky a odpovedi


seeker

Otázka

Jelikoz se mnozi neustale dokola stejne dotazy kolem noveho FW LT+ a ochrany AP25, pokusim se sepsat nejcastejsi otazky a odpovedi na ne.

Prosim moderatory aby tento topic hodily v dane sekci jako dulezity, aby jej kazdy snadno nalezl a nebyly zde stejne dotazy stale dokola.

Pokud jsem na neco zapomnel, rad prubezne doplnim.

0) Pro jake mechaniky je k dispozici novy FW LT+?

Odpoved: Novy FW LT+ je k dispozici pouze pro mechaniky Liteon (74850, 83850V1, 83850V2, 93450) a mechaniky BenQ. Pro mechaniky Samsung a Hitachi neni k dispozici. Brzy by se mel objevit FW i pro nove mechaniky pouzite v novejsi revizi xbox 360 slim.

1) Potrebuji pro hrani her s ochranou AP25 novy firmware LT+?

Odpoved: Zjednodusene - Ano. Objevil se sice postup jak rozchodit hry i bez noveho LT+ s beta verzi noveho dash boardu, ale pro bezpecne hrani Live a s oficialnim dash boardem je LT+ 100% potreba.

2) Mam LT+. Potrebuji provest jeste neco dalsiho nebo muzu spokojene hrat?

Odpoved: Samotny LT+ nestaci. Hry s ochranou AP25 je potreba zkontrolovat programe abgx360 ve verzi 1.0.4. Program si sam stahne z online databaze potrebny AP25 SS, ktery i aplikuje.

3) Kde program abgx360 sezenu?

Odpoved: Program lze stahnout ze stranek www.abgx360.net, sekce download. Primy odkaz http://hotfile.com/dl/84558168/724c1b6/abgx360_v1.0.4_setup.exe.html

4) Slysel jsem, ze je krome programu abgx360 treba pouzit jeste dalsi program pro patchovani, ktery se jmenuje PPF-O-Matic. Je to pravda?

Odpoved: Ne program PPF-O-Matic neni jiz treba pouzivat. Veskerou potrebnou cinnost provede program abgx360.net.

5) Na jinych internetovych strankach jsem ale nasel informaci, ze patchovani PPF-O-Matic je zapotrebi, tak kde je pravda?

Odpoved: Rucni patchovani pomoci PPF-O-Matic bylo treba provadet pouze prvni den vydani noveho FW LT+, jelikoz jeste nebyl vydan program abgx360 ve verzi 1.0.4. Nyni skutecne staci pouze abgx.

6) Je v programu abgx360 treba provadet nejake specialni nastaveni?

Odpoved: Ano. V programu abgx360 je treba na zalozce "AutoFix" vybrat AutoFix Treshold Level 3. Toto nastaveni je casto zminovano v souvislosti s novym LT+ a AP25. Pokud jste ale v pouzivani programu abgx novacci, doporucuji projit si celkove nastaveni programu dle prilozeneho souboru abgx-nastaveni.pdf.

http://www.uloz.to/6682613/abgx-nastaveni-pdf

Poznamka: Nejsem autorem obrazku pouzitych v prilozenem PDF. Pouze jsem je sesbiral dohromady do jednoho PDF z jednoho nejmenovaneho zahranicniho fora.

7) Co se stane pokud mam novy dash board, nemam novy LT+ a pokusim se spustit hru s ochranou AP25?

Odpoved: Hra se nespusti a tva herni konzole bude oznacena pro BAN.

8) Co se stane pokud mam LT+, ale hra nebude spravne osetrena pomoci programu abgx360?

Odpoved: Hra se nespusti, ale novy FW LT+ vas ochrani pred oznacenim pro BAN.

9) Slysel jsem, ze s novym LT+ jiz nelze pouzit tzv. spoofovanou mechaniku. Spoof = vymena mechaniky za mechaniku jine znacky. Napr. mel jsem v konzoli orig. mechaniku Liteon, ale mam ji vymenenou za BenQ.

Odpoved: Spoofnout mechaniku s novym LT+ lze, ale neni to doporucovano. Protoze takto vymenena mechanika je detekovatelna.

10) Mam spoofnutou mechaniku. Puvodne jsem mel mechaniku Liteon, ale tu jiz nemam. Co ted? Musi se nahradni mechanika presne shodovat s mou originalni?

Staci sehnat nahradni mechaniku Liteon a do ni naflashovat LT+ FW se spravnym DVD klicem. Nemusi se jednat o presne stejny typ jaky jste meli. Jednotlive verze mechanik liteon lze mezi sebou zamenovat. Napr. puvodne jste meli v konzoli verzi 74850 a sezenete verzi 83850, tak ji muzete pouzit.

11) Existuje jednoduchy zpusob jak si mohu novy FW nahrat doma sam?

Odpoved: Aplikace noveho FW LT+ se nicim nelisi od flashovani predchozich verzi. Pokud jste si tedy drivejsi verzi flashe aplikovali sami, zvladnete i LT+. Pokud jste si konzoli nechavali flashovat, doporucuji se opet obrati na sveho oblibeneho flashera. Neexistuje zadny zpusob, jak jednoduse FW aplikovat z USB flasky a podobne nesmysly.

12) Mam kontrolovat i hry, ktere nemaji AP25? Pripadne mam kontrolovat hry i kdyz jsem je rozchodil pres beta verzi dashboardu a nemam LT+?

Odpoved: Kratce - Ano. Program abgx360 tu byl daleko drive nez AP25 a novy FW LT+. Slouzi k obecne kontrole imagu her zda je vsechno v poradku. A kontroluje daleko vice veci nez jen samotne AP25. Pokud si tedy do ted abgx360 nepouzival, rozhodne jej doporucuji pouzivat na vsechny hry. Nic tim nezkazis. Pokud bude image hry potrebovat jakoukoliv modifikaci, tak ji provede. Pokud bude OK, tak s imagem hry samozrejme nic delat nebude. Jeste doplnim, ze pokud hra nebude obsahovat spravny AP25 SS, tak se s FW LT+ nespusti - proto i kdyz ted tento FW nemas, rozhodne doporucuji vse spravne aplikovat i ted.

13) Jak poznam ze hra obsahuje AP25?

Odpoved: Zkontroluj hru pres program abgx360 a pokud hra obsahuje AP25, tak bude vy vypisu zluty text "AntiPiracy 25 Media".

14) Jak dlouho mi budou fungovat nove hry s AP25 pres figl s beta verzi dash boardu?

Odpoved: Bude to fungovat do te doby, nez hra bude vyzadovat update na jinou novejsi verzi dash boardu. Takze se jedna pouze o docasne reseni a rozhodne doporucuji upgrade na LT+.

15) Je nejaky zpusob, jak overit, jestli ma milovana konzole byla oflagovana(oznacena) pro BAN?

Odpoved: Ano je. Ke kontrole, zda ma clovek oflagovanou konzoli pro BAN uz delsi dobu slouzi program XVal. Do ktereho zadas pouze vyrobni cislo tve konzole a "X" hodnotu se systemovych informaci konzole (Console settings-system information-spodni cast obrazovky X: hodnota). A program ti vypise vysledek. V pripade, ze by tva konzole byla oflagovana z duvodu AP25, tak ti to zobrazi "Failed AP25 Challenge".

Jinak program XVal obecne doporucuji cas od casu pouzit. Vyborny zpusob, jak si overit zda je konzole oflagovana pro BAN bez nutnosti brutalniho vyzkouseni prostym pripojenim na live a cekani na treba i smutny vysledek.

Program XVal je ke stazeni zde: http://dwl.xbox-scene.com/xbox360pc/nandtools/XVal_v2.0.zip

16) Zjistil jsem, ze jsem oflagovany pro BAN. Budu moci po nahrani noveho FW LT+ opet bez problemu pouzivat sluzbu Xbox Live?

Odpoved: Bohuzel ne. Samotny FW LT+ flag pro BAN vubec neresi a jeho nahranim se tedy neodstrani. Pouze umozni, ze nove hry s ochranou AP25, ktere ti nyni nejdou, budes zase moci hrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 218
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Jen tak mimochodem, nedela se na zadnym patcheru. Pro hry ktere ted nejdou budou pouze vytvorena spravna AP25 data a umistena do databaze, kterou pouziva program abgx360. Pres ktery se hra pote zkontroluje a sama opatchuje stejne jako v pripada NFS, Fable atd..

Jinak neprijemne je, ze Microsoft muze nyni s kazdym novym updatem dashe doplnit kontrolu AP25 pro dalsi starsi hry (tyka se her cca od druhe poloviny roku 2009). Coz v praxi znamena uz vypalenou hru ulozit znovu na disk do image, opatchovat pres abgx360 a znovu vypalit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takovej menší dotaz, je možné, že už se na to tady někdo ptal, ale už se tady v tom ztrácím :)

Mám LT+ všechno funguje jak má. Jen by mě zajímalo, jestli můžu libovolně beze strachu updatovat dash na ten nejnovejsi, aby jsem tím nic nepokazil...

Dále by mě zajímalo jestli s tím LT+ můžu s pálenýma hrama na Live a hrát. A tím se napojím na mou první otázku, protože při připojení na live mi to hned bude chtít updatovat dash. Teď tam mám tuším .416 na konci...

Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Můžeš klidně updatovat na 12625 - bez něj se stejně na live nedostaneš . Nic tím nepokazíš - jediná nevýhoda je , že ti nepůjdou spustit neošetřené hry COD BO , COD MW 2 a HALO REACH ( po update na 12625 se i u nich objevila ochrana AP25 ). FW LT + je bezpečný i k hraní na live s pálenkami , které jsou v pořádku zkontrolované s ABGX ( samozřejmě nehrát před datem vydání hry a pod. ) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Můžeš klidně updatovat na 12625 - bez něj se stejně na live nedostaneš . Nic tím nepokazíš - jediná nevýhoda je , že ti nepůjdou spustit neošetřené hry COD BO , COD MW 2 a HALO REACH ( po update na 12625 se i u nich objevila ochrana AP25 ). FW LT + je bezpečný i k hraní na live s pálenkami , které jsou v pořádku zkontrolované s ABGX ( samozřejmě nehrát před datem vydání hry a pod. ) .

tím neošetřené, myslíš neprojeté ABGX360? díky moc za odpověď, pomohla...jdu zkusit svou premiéru na Live...dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tím neošetřené, myslíš neprojeté ABGX360? díky moc za odpověď, pomohla...jdu zkusit svou premiéru na Live...dík

Tím neošetřené myslím to že v době kdy jsem si vypálil tyto tři hry , tak ještě nebyla verze ABGX 1.0.5. , která by ochranu v těchto hrách odhalila a opatchovala . Takže tyto hry mám nyní jako neošetřené ( neopatchované ) a pokud bych je chtěl na LT + s DB 12625 hrát , tak se nespustí . Jedině pomocí ImgBurnu vytvořit iso , to opatchovat v ABGX a znova vypálit .

K tomu hraní na live : Pokud na konzoli nebyly vyčerpané celkem tři měsíční GOLD účty na různé profily , tak to ještě kdykoli lze využít .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hej s tím LIVE tu nechoď :-) Tento topic je vytvořený kvůli AP 25 a ještě určitě microsoft bude něco na nás zkoušet.Když se tu začnou motat další věci které s tím nemají vlastně nic společného jako je poslední totaz: jak rozchodím hru přes live.... tak topic přestane být přehledný. Chtělo by to tu nechat jen: -novy-lt-a-ap25-nejcastejsi-otazky-a-odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Hej s tím LIVE tu nechoď :-) Tento topic je vytvořený kvůli AP 25 a ještě určitě microsoft bude něco na nás zkoušet.Když se tu začnou motat další věci které s tím nemají vlastně nic společného jako je poslední totaz: jak rozchodím hru přes live.... tak topic přestane být přehledný. Chtělo by to tu nechat jen: -novy-lt-a-ap25-nejcastejsi-otazky-a-odpovedi

Souhlasím, omlouvám se....Myslel sem tím, jestli by mi neposlal soukromou zprávu s radou ohledně Live, ale špatně jsem se vyjádřil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu