Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Prehrivani GPU u notebooku


Rychlahuba

Otázka

Ahoj, nedavno jsem cistil notebook a zjistil jsem ze ta pasta co tam je uz je vyschla a tak jsem ji dnes menil, jenze po vymeneni zadny vysledek... tak si rikam ze treba pri hrani her to bude znat... zapnu NFS underground 2 a po minute grafika mela 90 stupnu!!! Nikdy predtim to nedelalo... tak jsem si rekl ze jsem tam dal blbe pastu... zkoukl jsem ruzne tutorialy na YT a nanesl jsem pastu znova (neakou tupkovaci metodou...) CPU se rapidne schladilo.. 32 stupnu v iddle ale grafika ma 60 ( driv mivala 40-50) takze se ani nepokousim zapnout neakou hru. Prosim radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Zadny prach nikde neni... vetrak je tam jen jeden ... a teplo se do nej vede pres headsingy nebo jak se tomu nadava... navic, kdyby tam byl prach tak by to delalo uz predtim... a ne po tom co jsem vymenil pastu. Asi zkusim 3. pokus... uz ale nevim jak jinak bych tam tu pastu nanesl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

bacha at ty pasty nenaneses hodne (jako ze by vytejkala kolem), to ma potom ten samy vyznam jak kdyby tam nebyla...

jinak s tim prachem... ty si mel chladic venku? hodne casto se stava ,ze je na chladici u vetraku koberec z prachu a pak to pada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pasty tam mam ... myslim akorad rekneme takhle

ale mozna o trochu min... a jeste jednou rikam vetrak neni od prachu... mel jsem to vse venku... u meho notebooku se bohuzel k procesoru jinak nedostanu :D navic jsem vse projel stlacenym vzduchem.¨

Edit: ted se mi stala takova divna vec... nanesl jsem pastu po 4. a teploty jsou ok... presneji od kdyz je pc v klidu... jakmile zapnu hru tak to jde zase nahoru ale uz ne tolik... ale porad to je vic nez predtim, jeste me zarazilo ze vetracek nad 60-70 stupnu zacne hrozne hucet... (to je normalni) ale kdyz teploty klesnou zas pod 50 a niz tak stejne porad huci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No, tak co ti asi mame poradit. Tohle je u vetsiny notesu normalni, ze jakmile se dostane nad nejakou kritickou hranici, tak pak uz vetrak neutihne.. To s tim nanasenim pasty je extrem - to mas nejakyho Acera nebo co, ze tohle musis delat? Ja mam notes 10 let starej, zadnou pastu jsem tam nikdy nepatlal a zadny rapidni rust teploty se nekonna. Zadny prehrivani. Jako tim, ze tam tu pastu budes matlat stale znova a znova si nijak nepomuzes. Pastu u ntb jsem jeste nikdy nemenil (a u normalnich notesu tohle ani neni bezna praxe delat.. bezne i 4-5 let starej notes normalne chladi a vymenu pasty nepotrebuje)..

Jako pokud si myslis, ze je vadnej a nic neni ucpanyho a teplo se prenasi dobre, tak ho proste hod do servisu, kdyz ti to tak zere srdce.. Nebo kup novej nebo je teplota 90°C normalni (u nekterych HP a u jistych MacBooku jsou podobne teploty normalni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak si mi ty teploty podarily trosku sundat... kdyz jsem pustil zatezovy test CPU + Funmark tak asi po 7 minutach bylo oboji na 70-75 stupnu a dalsich 10 minut zustala teplota stejna, pak uz jsem to musel vypnout... u grafiky bych se stim spokojil ale z procesoru... kdyby to nebyl intel tak chapu ale neni 70+ stupnu hodne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak si mi ty teploty podarily trosku sundat... kdyz jsem pustil zatezovy test CPU + Funmark tak asi po 7 minutach bylo oboji na 70-75 stupnu a dalsich 10 minut zustala teplota stejna, pak uz jsem to musel vypnout... u grafiky bych se stim spokojil ale z procesoru... kdyby to nebyl intel tak chapu ale neni 70+ stupnu hodne? Premyslel jsem koupit teplovodivou gumu... da se nekde koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To jsem udelal ... u grafiky to pomohlo... ta ma ted krasnejch 60-70 podle hry... a to je na nvidii docela dobry... ale u procesoru to udelalo jeste vetsi bordel nez ted... ten se dostal az na 80 stupnu timhle zpusobem... Ono ty teploty jsou nahoru do tech 70 a pak se pusti vetrak naplno a uz to vetsinou vejs nejde... jen me to proste stve ze mi to zkracuje zivotnost ntb...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu