Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 a 5.1 zvuk pres optiku - levne reseni


MaweR1cK

Recommended Posts

Dost dlouho jsem hledal co nejlevnejsi reseni jak dostat 5.1 zvuk z PS3.

Na diskuzich a forech mi kazdy radil receiver + levne 5.1 kino, ale po proskoumani cen jsem zjistil ze se investici kolem 10-15.000,- nevyhnu.

Ale nakonec jsem nasel o HODNE levnejsi reseni, dovolim si rici kvalitou na stejne urovni.

Jeste predem upozornuji ze nejsem, ani tento clanek neni urcen pro audio/video profiky, spis pro ty kdo hledaji levne a kvalitni zvukove reseni.

Creative-Sound-Blaster-Extigy-0.jpg

Zvukova externi karta SOUND BLASTER EXTIGY, novou bohuzel uz asi nekoupite, ale na Aukro.cz se vyskytuje pomerne casto. Osobne jsem ji tam koupil ve vybornem stavu za 800,-.

Dale budete pochopitelne potrebovat OPTICKY KABEL, to je investice kolem 200,- max.

No a v neposledni rade reprosoustavu. Osobne si myslim ze pro tohle reseni je vice nez vhodna Genius SW-HF 5005, vzhledem rozhodne neurazi a ma solidni zvuk za vybornou cenu. (napr Alza.cz 1800-2200 - podle barvy)

240409011115SW-HF5.15005Grey1.jpg

Nebo postaci jakakoliv jina 5.1 repro soustava.

Toto Audio reseni ma mnoho vyhod..

- opravdu levne reseni

- jednoduche - zvladne zapojit kazdy

- ovladani hlasitosti na panelu zvukovky i na subwooferu (+ dalkove ovladace)

- v noci jednoduse zapojite do SB EXTIGY klasicke sluchatka s 3.5 jack a nikoho nerusite

:!:Dalsi co musite udelat (ja na to prisel nedavno) je v nastaveni PS3 deaktivovat zvuk DTS5.1 a nechat aktivni pouze Dolby Digital 5.1. Jinak vam nepojede zvuk ve vsech hrach. Me nesel napr v Killzone 2 a BF:Bad Company

No doufam ze jsem nekomu pomohl s audio resenim pro hra/filmy na Playstation 3.

Kdyby nekdo chtel radu ohledne pripojeni ke konzoli nebo repro, rad se podelim o zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Dík za dobrý tip. Bohužel těch SB Extigy v bazarech opravdu moc není :-(. Řešil jsem to také a narazil jsem tady na zamklé téma a tam odkaz na SHARKOON Sound Control Unit http://www.netfox.cz/sharkoon-sound-control-unit-_d132710.html. Sice to je dražší a asi i míň univerzální, ale zas je to nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže sehnat to extigi.Každopádně fakt se takhle dá udělat za par kolun zvuk už na slušný urovni.

Já vím ještě o mnohem lepšim a levnějším řešeni a asi pudu ke svejm creative reprakam davat - AXAGO : http://www.axago.cz/cz/produkty/usb-adaptery/ADA-X5.html cena skoro zadara.A koukněte i ostatní věci fakt parádní co se hoděj a nebo http://www.svethardware.cz/art_doc-C59B8FF7E04EDE03C12575E9006C8D06.html

Ještě je jedno levnější řešení než domací kino a to koupit nejdražší PC 5.1 který maji v sobě dobrej zesilovač a procesor co umí už i optickej vstup a rozložit si to,ale nevěřil bych tomu moc,nějakej logitech za 7000,- to si to rači takhle poskládám.

Ty Genius SW-HF 5005 jsou dobrý,neurazej,měli sme je i ve škole a spousta kamošu je ma doma ,ty taky doporučuju,za tu cenu dostanete maximum.Pokud chcete uplně nejlevněc tak by možná šli - doporučuju -Creative inspire 5.1 ,ty mám doma a jsou celkem přijemny,použivam to k notebooku jako 5.1

Muj nazor je že todle to řešení >5000 překoná uplně v pohodě ty kina co sou na alze ,třeba od samsungu a maj optickej vstup,nebo prostě se to vyrovná všme tem levnejm kinum,tomudle jedinymu věřim,soundblaster je dobrá zvukova karta.JInak pak jedině tu sestavu nad 12 třeba pioneer,kvalitní zvuk neni levný vyrobit.

K vanocum tu externí sounblaster snad budu mit tak napišu jak to fuguje a nafotim třeba i.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

,tak dobře,já se domnívám že jsem pochpil jak to funguje,jen asi nejsem nejchytřejší na světě - to sem nějak přehlídl předpokládal jsem že když je to nastupce a v podobny ceně tak to tam bude.Ta karta co tu on napsal je prakticky nedostupná.

Takže jaká jiná možnost?Ty ostatní by to měli dokázat když mají optický vstup nebo ne ?Každopadně muj favorit je českej Axago,tam by to snad mělo jít když umí vstup.Ještě to nastuduju a uvidime asi do něj pudu jestli bude k sehnaní.Moc peněz se mi do toho davat nechce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, nastupce Extigy, opticky vstup opravdu nema (je to pochopitelne - vyzdyt je primarne urcena pro NTB a Netbooky).

S dostupnusti SB Extigy je to opravdu problem, ani oficialni podpory se uz nedostane. Jedine bazar, a to taky neni vzdy jistota, ale napriklad ja mel to stesti a narazil jsem na ni, dokonce i prodejce byl rozumny a karta navic ve 100% stavu se vsim prislusenstvim. Chce to hledat no, v pripade ze na bazar neverite tak jedine, jak psal holub AXAGO, nebo Sweex 7.1.

Ale po precteni PC for na ne moc chvaly neni...

Optimalni (bez ohledu na $$$) je http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29680 - maji otpircky vstup, ale zde si dovolim zapochybovat o pomeru cena/uzitecna hodnota (3x drazi jak reseni v 1. prispevku). Nepopiram kvality tohodle systemu (THX certifikace napr), znamy tyto repra ma k PC, a co do zvukove reprodukce je rozdil minimalni.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

Pozor, po precteni recenzi jsem se dozvedel ze Sweex 7.1 nejde pouzit pro PS3/X360.

Jednoduche vysvetleni:

- napajeni z USB portu

- k fungovani potrebuje aby nekde bezely drivery (pod Win XP/Vista/W7) - takze musite mit zaple PC a PS3 pro tohle reseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Optimalni (bez ohledu na $$$) je http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29680 - maji otpircky vstup, ale zde si dovolim zapochybovat o pomeru cena/uzitecna hodnota (3x drazi jak reseni v 1. prispevku). Nepopiram kvality tohodle systemu (THX certifikace napr), znamy tyto repra ma k PC, a co do zvukove reprodukce je rozdil minimalni. ......

Hmm tak přesně todle jsem se domníval po zkušenostech s jinejma drahejma pc značkama a pro to jsem k tomu napsal taky ",ale nevěřil bych tomu moc,nějakej logitech za 7000,- to si to rači takhle poskládám."

Zpět k věci,chci to takhle sestavit jako je v prvnim přispěvku,ví teda někdo o nějaky alternativě k nesehnatelný SB extigy ? Když jak píšete teda novější creative zvukovky prostě optickej vstup a na druhý straně analog 5.1 nemaji ? Když skusím tu českou Axago (a podaří se mi ji nahodou sehnat porotže ji nemaj skladem) ta by to měla dokázat co ? Je na ní docela kladná odezva co jsem kde četl v diskuzíc a kvalitu zvuku zase tolik nehrotím a asi ani nepoznám protože mám repro creative inspire cenově asi za 1500,- a bude minimálně urovní stejná jak to zakladní v pc - realtek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neslo... Je to "pouze" interni PC zvukovka s externim ovladacim (+ vice konektoru) panelem. Bez PC nepouzitelne, se zaplym PC vedle konzole ANO.

Hmm tak přesně todle jsem se domníval po zkušenostech s jinejma drahejma pc značkama a pro to jsem k tomu napsal taky ",ale nevěřil bych tomu moc,nějakej logitech za 7000,- to si to rači takhle poskládám."

Zpět k věci,chci to takhle sestavit jako je v prvnim přispěvku,ví teda někdo o nějaky alternativě k nesehnatelný SB extigy ? Když jak píšete teda novější creative zvukovky prostě optickej vstup a na druhý straně analog 5.1 nemaji ? Když skusím tu českou Axago (a podaří se mi ji nahodou sehnat porotže ji nemaj skladem) ta by to měla dokázat co ? Je na ní docela kladná odezva co jsem kde četl v diskuzíc a kvalitu zvuku zase tolik nehrotím a asi ani nepoznám protože mám repro creative inspire cenově asi za 1500,- a bude minimálně urovní stejná jak to zakladní v pc - realtek

Asi dalsi zprava co te nepotesi...

Ta zvukovka na PS3 na 99% (nejsem si 100% jisty) nepujde! Opet jedine ve spojeni se zaplym PC vedle konzole...

:!:Jedine alternativni reseni k SB Extigy je drazsi, mene konektory vybaveny, ale zvukove na srovnatelne urovni (neni to Sound Blaster, takze necekat zazraky) je tato zvukova karta: http://www.netfox.cz/sharkoon-sound-control-unit-_d132710.html

ostatne, jak psal Aula.

Tato karta ma ale obrovskou vyhodu, a to ze je stale v prodeji (= support ze strany vyrobce) a taky oficialni podpora PS3 a X360.

Compatibility:

• Xbox® / Xbox® 360: optical input

• PS2® / PS3®: optical input / USB microphone connection

• PC / MAC: optical input / USB microphone input

• DVD / other sources: optical input

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak diky no,to je ono,jsem rad že se tu objevil někdo kdo má přehled,akorát čím víc skoumám internet a možnosti tak vidím že s cenou nad 1500 už to vzhledem k možnostem a vybavě stojí za uvažení jestli to vážně má cenu davat k pc chrlatum za par korun a neni opravdu lepší vydržet s tim stereo (který je podle mě taky na dobry urovni) než mít chabou 5.1 a rači našetřit na aspon jetej AV reciever nebo prostě domací kino.

Každopadně tamto co jsi poslal je asi nejrozumější řešení a nejjistější prostě pokud šetřit,jinak prostě s konzole 5.1 nepude.Já jsem jinou vhodnější externí zvukovku nenašel ale hodně si to rozmyslím ted dovanoc to hrotit nebudu,čím víc to zkoumám tím více zjištuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No byt tebou, tak prubezne monitoruju aukro v sekci Pocitace/Zvuk/zvukove karty SB

Obcas se tam nejaka ta Extigy objevi... Po vanocich myslim ze jich tam par bude. (ale to jen v pripade ze ti pouzite zbozi nevadi).

V pripade noveho to opravdu neni nic slavneho no... Skratka se asi pocita ze kdo si muze dovolit PS3 tak si muze dovolit i receiver a 5.1 kino :cheesygrin::cheesygrin:

Za sebe muzu rici ze to tak opravdu neni :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedine alternativni reseni k SB Extigy je drazsi, mene konektory vybaveny, ale zvukove na srovnatelne urovni (neni to Sound Blaster, takze necekat zazraky) je tato zvukova karta:http://www.netfox.cz/sharkoon-sound-control-unit-_d132710.html
Takhle, já si nemyslím, že po zvukové stránce bude mezi zmíněnými (SB Extigy, Sharkoon) rozdíl. Oboje zařízení přijme digitální signál a z DACu pak vyleze stejně dekódovaný analogový signál - ten DAC to u SB Extigy prostě líp dekódovat nemůže - je to daný algoritmus. Klidně bych se i vsadil, že by to mohlo mít i stejný čip. Dále se tu vzpomíná méně konektorů - ano, ale v případě využití s PS3 (a o to tady jde) zůstanou stejně nevyužité.

Jinak souhlasím, že podpora od výrobce + aktuálnost prodeje = velké plus. Pro mě to např. znamená, že by mnou sháněná Extigy musela stát aspoň půlku, aby vyvážila zmíněné.

Ohledně těch dvou zvukovek, co zmiňuje holub výše - ani u jednoho si nejsem jistej, jestli splní daný účel - ostatně, jak už zmínil MaweR1cK...

Zatím tedy lze udělat tento závěr. Pro toho kde chce mít pravý 5.1 DD, má jen tyto tři možnosti:

- Sharkoon

- bazarová Extigy

- Reciever s podporou 5.1 DD (to má prakticky každej)

Pozor, pokud jsme nároční a chceme víc 6.1 (7.1) (Dolby Digital plus, DD True HD - pro BR filmy - zvuk bez komprese), tak máte pouze jedinou možnost:

- Reciever s podporou zmíněných formátů, žádné jiné z výše zmíněných zařízení vám zde nepomůže

U této možnosti ale předpokládám, že daný uživatel je na tolik fundovaný, ví co chce, proč to chce a co k tomu potřebuje. Ještě dodám, že her pro víc než 5.1 kanálů moc není. Teď mi napadá např Dirt2.

Ještě závěrem malá úvaha nad potřebou prostorového zvuku. I klasické stereo reproduktory umí navodit pocit prostorového zvuku. Nikdy to ale u člověka nevyvodí stejný vjem jako nejlevnější 5.1 soustava. Ta bude z hlediska prostorovosti hrát vždy lépe pochopitelně. Nicméně zvukové podání, co se týká věrnosti může být horší -pokud např srovnáváme stereo za 5 litrů a 5.1 za 2. Pro mě osobně je ten pocit prostorového zvuku 5.1 důležitější než samotné stereo, byť by mělo lepší zvukové parametry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Možná trochu pozdě, ale přidám svůj poznatek, ikdyž u mě jde pouze o dočasné řešení (vybírám receiver a repro) : mám ty repro genius z prvního příspěvku a signál do nich ženu z výstupu televize a naprosto bez problémů.... Nemusím teda řešit zvukovou externí kartu atd. Jasně, nemůžu např. poslouchat mp3 přes PS bez zapnutý TV, ale to že by mi trhalo žíly.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná trochu pozdě, ale přidám svůj poznatek, ikdyž u mě jde pouze o dočasné řešení (vybírám receiver a repro) : mám ty repro genius z prvního příspěvku a signál do nich ženu z výstupu televize a naprosto bez problémů.... Nemusím teda řešit zvukovou externí kartu atd. Jasně, nemůžu např. poslouchat mp3 přes PS bez zapnutý TV, ale to že by mi trhalo žíly.... ;)

Dobre, ale repro mas zapojene pomoci kablu 3,5jack-to-2cinch, ne?

Jestli to chapu tak do TV ti vede HDMI a z TV jsi vyvedl zvuk do Subwooferu pomoci tohoto kabelu.

Ale v tomhle pripade rozhodne nedostanes 5.1 zvuk.

To uz je vyhodnejsi zapojit TV pres HDMI a do konzole zapojit jeste AV kabel, do subwooferu zapojis 2 cinche z AV kabelu (bily a cerveny - zluty je VIDEO) a v konzoli zvolis Audio pres AV kabel a Video pres HDMI.

Jednoduche, levne... ALE mas jen stereo (sice z 5.1 reprosoustavy, ale porad je to stereo.)

Taky jsem to takhle dost dlouho mel... A vyhoda? Muzes poslouchat MP3 s vyplou TV :cheesygrin:

Ikdyz pouzivat PS3 jako MP3 player je trochu mimo :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre, ale repro mas zapojene pomoci kablu 3,5jack-to-2cinch, ne?

Jestli to chapu tak do TV ti vede HDMI a z TV jsi vyvedl zvuk do Subwooferu pomoci tohoto kabelu.

Ale v tomhle pripade rozhodne nedostanes 5.1 zvuk.

To uz je vyhodnejsi zapojit TV pres HDMI a do konzole zapojit jeste AV kabel, do subwooferu zapojis 2 cinche z AV kabelu (bily a cerveny - zluty je VIDEO) a v konzoli zvolis Audio pres AV kabel a Video pres HDMI.

Jednoduche, levne... ALE mas jen stereo (sice z 5.1 reprosoustavy, ale porad je to stereo.)

Taky jsem to takhle dost dlouho mel... A vyhoda? Muzes poslouchat MP3 s vyplou TV :cheesygrin:

Ikdyz pouzivat PS3 jako MP3 player je trochu mimo :wohow:

Moje zapojení chápeš přesně. U předchozí TV jsem měl v televizi přímo audio výstup 2x cinch, teď jsem koupil LEDku a musím mít jak píšeš redukci z 3,5 jacku na 2cinhc...

Jasně že je to stereo, ale ikdyž to udělám jak píšeš, tak přece mi po dvou kabelech nepůjde 6 kanálů zvuku? Stejně to bude ve stereu a ten zesilovač jenom rozvede to stereo do 6 kanálů, ne? (stejně jako mi to dělá teď) Tím vlastně získám jenom jak říkáš ty - PS3 jako zbytečně-moc-žeroucí-MP3ku :-D To se nehádám, jenom můj názor (poznatek)...:-)

btw. omlouvám se za menší OT...;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zapojení chápeš přesně. U předchozí TV jsem měl v televizi přímo audio výstup 2x cinch, teď jsem koupil LEDku a musím mít jak píšeš redukci z 3,5 jacku na 2cinhc...

Jasně že je to stereo, ale ikdyž to udělám jak píšeš, tak přece mi po dvou kabelech nepůjde 6 kanálů zvuku? Stejně to bude ve stereu a ten zesilovač jenom rozvede to stereo do 6 kanálů, ne? (stejně jako mi to dělá teď) Tím vlastně získám jenom jak říkáš ty - PS3 jako zbytečně-moc-žeroucí-MP3ku :-D To se nehádám, jenom můj názor (poznatek)...:-)

btw. omlouvám se za menší OT...;-)

Ted presne nevim co myslis...

Pres ten AV kabel to bude jen stereo, to je fakt.

Ale jestli myslis s vyuzitim SB Extigy (prvni prispevek) tak to bude opravdu plnohodnotne 5.1 reseni. SB Extigy je takovy "low endovy receiver" by se dalo rici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted presne nevim co myslis...

Pres ten AV kabel to bude jen stereo, to je fakt.

Ale jestli myslis s vyuzitim SB Extigy (prvni prispevek) tak to bude opravdu plnohodnotne 5.1 reseni. SB Extigy je takovy "low endovy receiver" by se dalo rici...

ooou, omlouvám se a sypu si popel na hlavu... ;-)

Musel jsem si to přečíst víckrát, aby mi došlo co jsi psal předtím. Pochopil jsem to napoprvý tak, že jsi myslel, že při propojení AV kabelem z toho bude 5.1 zvuk. Při použití Extigy samozřejmě ano, při použití jako mám já (HDMI do TV a z TV 2x cinch do wooferu) a jak jsi psal že jsi měl ty (HDMI jako video výstup, AV kabel z PS3 jako audio výstup) bude pořád jenom stereo, který si ten zesilovač ve wooferu rozdělí pro těch 6 reproduktorů podle toho jak si tam natočíš knoflíkama, ale pořád STEREO zvuk.:cheesygrin:

Takže jsme se vlastně shodli, jenom já jsem asi nějakej přepracovanej...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to řešil chlapy a nakonec jsem dospěl k nazoru že dělat něco složitě je zbytečné , na netu seženete za 2800 krasne domaci kino SAMSUNG s optickým vstupem a do neho napojite PS3 HOTOVO. Ja jsem si priplatil a koupil Samsung HTC453, predni sloupove bedny více pasme. Vetsi vykon a kvaliuta je naprosto famozní. Nekdo me doporucoval Logitech Z5500 ,ale pouzite sezenete za 5tis za ty penize jsme mel zminovane Kino navíc s vestavenym radiem krasnym desingem v klavirově černé barvě a sloupama.....Takže přidávám svuj postřeh :))

4KAKIM : Nesrovnavej Analog zvuk s Digitalem, to je jako trabant a mercedes:) Pokud chces vyuzit Dolby Digital 5.1 musis zvuk vest digitalně a to jedinym možnym spusobem z PS3 kterym je optický kabel !!!!! Takze HDMI do TV je OK ,ale z TV jedine Optikou do zminovaneho zesilovace Digital 5.1

4AULA : Přesně tak ,jen s tím že 7.1 je myslim zbytečné ,ono neni Surround jako Digital, jak si mnozí myslí.....je to uplne rozdilné ozvučení. Takže pokud zapojite 5.1 Digitalně PS3 garantuju Vam ze vam z toho pujde mraz po zadech ,teda aspon me sel:))) Oproti napojeni klasickym analogem to je nebe a dudy :))))Je fakt ze jsem 7.1 neslysel......a to je asi dobre, to bych asi zase mel na co setřit:) Ale jak píšeš hry na to ani nejsou stavěné

Mějte se krásně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

nejlepší řešení by bylo sehnat audio decoder od creative, jmenuje se ddts 100 ale už se taky blbě schání jeho prodej byl už ukončenej a nebo je tu ještě řešení, jedna německá firma vyrábí externí audio decodery do 4000,- je to Teufel Decoder station 5 mají všechny funkce které s ps3 využijete, jako optický vstup s převodem na analog 5.1,7.1 z dts,dpl II,dd atd.. ale i nižší decoderstationy byly výborny ale co sem viděl už se prodává jen tahle pětka...což je škoda protože decoderstation 3 ladil perfektně k ps3 jak jménem tak i černým designem.Akorát je problém je sehnat v česku museli by se objednávat z německa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu