Jump to content

Hraní her z interního HDD

Recommended Posts

Zdravím všechny,potřeboval bych poradit.Mám PS2 Fat s instalovaným čipem,momentálně čekám až mi z Aliexpesu příjde sata adaptér na HDD.

Nevím přesně jak to rozchodit.Pročítal jsem tady snad všecha vlákna zabívající se touto problematikou ale nikde se nepíše o kombinaci čipu a interního disku.

Předem všem děkuji za odpověď a prosím o polopatickej postup pro lamu.

• 4 weeks later...

Ahoj, já přesně nevím jak funguje čip, ale cesty máš principiálně dvě:

1) instalace hdd přímo v PS2 přes HDLoader - HDLoader je program, který lze spustit přes FMCB - jak si nainstalovat FMCB, když máš čiplou ps2 je snadné najít jak tady na fóru, tak na netu a youtube. HDLoader na ps2 dále umožňuje instalovat hry přímo z DVD na HDD aniž bys musel hdd vyjmout a připojit k PC (ten adpatér co ti teď přijde už totiž nebude originál se síťovým adaptérem (ty byly jen na IDE a i teď stojí přes 1500) ale čínská kopie pouze s hdd adaptérem

2) instalace FHDB (obdoba FMCB, ale je to přímo na HDD místo na paměťové kartě) na HDD přes PC - to má výhodu, že nepotřebuješ FMCB ani čip - postup lze též nalézt na internetu

O víkendu budu doma, tak ti budu moct poslat nějaké odkazy - je fakt že těch návodů je na netu spousty a hodně jich je zastaralých. Ještě je dobré se podívat jestli je tvůj disk kompaktibilní (opět, mohu poslat odkaz na stránky s databází kompaktibilních hdd, nebo lze ozkoušet přes PC v programu "winhiip" - ten slouží k nahrávání her a formátování na ps2 hdd přes PC a pokud budeš chtít hry stahovat z netu a pak valit na disk, tak je tento program nezbytnost)