Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

GBA hry na Supercard Mini SD


Maxmark

Další téma Gameboy?  

3 hlasy

  1. 1. Další téma Gameboy?

    • NE
      1
    • Čistění, oprava
      0
    • Jak koupit?
      0
    • Historie a verze gameboyů
      0
    • Modding, Upgrade
      2
    • Hry a hraní
      0

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Zdravim všechny retro nadšence a milovníky Gameboyů. Dostala se ke mě poměrně levná RealTime Save cartridge na microSD kartu, která dokáže přehrávat převedené .GBA soubory. Cartridge funguje na všechny handheld konzole podporující gba hry, tedy Advace, SP, micro, DS a DS lite. Největším plusem je především cena - oproti konkurenčně lepšímu EverDrivu (100 $ ) je cena o dost menší. Pohybuje se od 15 do 40 dollarů - na internetu ji každou chvilkou prodává někdo jiný a proto jsou ceny různé. Já sám jsem ji objednal na Aliexpressu, kde mě stála 18 $  a po pár dnech byla nabídka smazána. Krabice však přišla a za tu cenu jsem vážně spokojen.

karta.thumb.jpg.afdf28c40c9a3164f787d262b66d6059.jpg

Kde sehnat cartridge?
aktuálně (9.8.2018)

Aliexpress - NEJLEPŠÍ NABÍDKA
nebo gůgluj: Supercard Mini SD

Jakou přesně micro SD kartu?
karta s maximální velikostí 2GB a je potřeba ji předem formátovat v počítači na souborový systém FAT - POZOR NE FAT32! - proto nejdou vyšší velikosti karet.


Kde sehnat hry?
emuparadise
jedna hra má okolo 2-4 mb


Mám cartridge, micro SD kartu a hry, co teď?

  1. Stáhni aktuální Firmware + Software na převedení .GBA souborů - ODKAZ  --- MIRROR
    1.thumb.PNG.2ec9517ffc51a89d3d791fd7e64ee645.PNG
  2. Extrahuj .bin soubor z firmware zipu na root formátované karty na FAT
  3. Kartu dej do cartridge, tu do konzole a spusť. Hned se ti objeví stejný soubor, který spustíš tlačítkem A. Ukáže se jakou verzi FW máš a pokud je tato vyšší, naistaluj ji.
  4. Kartu vytáhni z konzole, zapoj zpět do PC a nainstaluj Software Super Card mini SD a spusť ho
  5. Klikni na Add a vyber  .GBA soubor/y pro nahraní
    2.thumb.PNG.2f0e8e2dcbfe36e71adc5c9735d305a9.PNG
     
  6. Dále klik na Options a v možnosti Out path dej cestu na root své micro SD karty
    3.thumb.PNG.dc45b0c99956344d4f1befa4d7478e6e.PNG4.thumb.PNG.3fa57760804d8e714bf3425af47c76c4.PNG
     
  7. Nakonec kliknout na Out a počkat si
    5.thumb.PNG.2e2b6b2b36ebe2476f37f2d278bd00fb.PNG


Jak cartridge ukládá savy her?
Všechny hry uložíté tak, že kliknete na Save Game ve hře a poté zmáčknete kombinaci tlačítek L+R+A+SELECT a potvrdíte SAVE stisknutím A. Při budoucím načtení hry vám hra zobrazí upozornění o baterii v cartridge, která se zdá být vybitá, to však je jen menší nedokonalost, hra se hned poté načte, tam kde jste si ji uložili.

A co nahraní vlastních savů?
Lze k jednotlivé hře také přidat svůj vlastní save. Stačí v programu pravé tlačítko na hru, properties a změnit složku z import saver from.
 

Další funkce:
Reset do hlavního menu - L+R+SELECT+START
RealTime Save - L+R+SELECT+B

Plusy: Cena, materiál, zábava jako v dětství, spustitelné na všech dostupných konzolích
Mínusy: dostupnost, uložení přes zkratku, micro SD karta s 2gb v dnešní době - k nesehnání

Závěr:

Cartridge doporučuji každému, kdo by si chtěl připomenout své zážitky z dětství a zahrát si jakoukoliv hru, která byla vydaná na tak skvělé konzole. Nepochybuji ani o tom, že to může být skvělý dárek pro každého hráče her, ať už je jakéhokoliv věku. Tyhle hry prostě nikdy neomrzí.. :rolleyes:

Pište otázky, rád odpovim -- Maxmark

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu