Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Konec mého PSP


Pit-Bull

Recommended Posts

Ahoj, tohle téma mě donutilo založit si tu účet.

To co tu někteří píšou jsou naprosté hlouposti. Za prvé - vyhrožovat mlácením/mlátit někoho ti nepomůže, nelekne se toho téměř určitě + může mít silnější kamarády než ty + může tě někdo vidět a pak by jsi měl s policií paradoxně problémy ty a ne on.

Za druhé - to, že psp do školy nepatří není argument. Školní řád, ať už je jakýkoliv nestojí nad zákony ČR, na pozemku školy ti bylo něco odcizeno, škola za to odpovídá a MUSÍ to řešit.

To, že to nemá cenu 5 tis. neznamená, že to policie nebude řešit. Znamená to, že je to jen přestupek a ne trestný čin, takže to policie předá přestupkové komisi, která si předvolá zúčastněné.

Něco podobného se mi stalo před pár lety na střední taky. Ukradli mi věc cca za 1 000 Kč, škola se distancovala, nic neřešili, dělali, že se jich to netýká. Věděl jsem kdo to byl, zavolal jsem jim, poté jsem mluvil i s jejich rodiči, kteří argumentovali tím, že nemám tak drahou věc sebou nosit když nechci aby mi ji někdo ukradl (??). Nezájem školy a arogance a drzost těch co mi to odcizili, mě naštvala natolik, že jsem nečekal, co na to škola, a šel jsem na policii sám. Ti se divili, proč to neřeší škola, hodili pár obličejů, já jim vysvětlil, že škola nejeví zájem, podal jsem výpověď a bylo to. Policie přišla do školy, věc vyšetřila, předala přestupkové komisi, proběhlo řízení a ja dostal zpět peníze v hodnotě odcizené věci. Bylo kolem toho běhání, trvalo to celkem dlouho a normálně by to za tu tisícovku nestálo, ale jak říkám, ti zloději a škola mě vytočili natolik, že jsem se rozhodl do toho svůj čas vrazit a vrátit jim to. Samozřejmě dotyčné čekal i poté postih ve škole, což pokud je ten člověk, jak říkáš v prváku, by mohlo být taky bráno jako účinná páka. Nečekej, že věc bue vyřešená za pár dní, trvá to týdny - čtvrt roku, psp už možná ned.ostaneš, ale stojí to za to nahlásit a nenechat sebou zametat. Nebo ti přijde normální, že ti ukradnou tak drahou věc a ty sklopíš uši a půjdeš pryč? :)

edit: Teď mě napadá - škola to taky musí řešit, protože se to stalo na jejím pozemku - ručí ti za to a museli by to platit oni pokud by se prokázala něčí vina - proto to škola řeší, donutí zloděje aby věc vrátil / zaplatil přímo on tobě a ne škola tobě a poté zloděj škole, ale tím si nejsem jistý. Je to to samo jako když si v těláku zlomíš nohu - škola má v tu chvíli za tebe zodpovědnost, tak je ti z její pojistky vyplaceno "bolestné".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem moc a moc děkuju ale PSP je už stejně ztracené :( ale stejnak se pomalu rozpadalo a jak už tu bylo několikrát zmíněno, tak PSP pomalu upadá takže je mi to v celku jedno až na tu novou 16Gb kartu co v tom byla.. :D

... takže teď už jen jak se zbavit těch věcí co mi po PSP zbylo a pak jen čekat na nové PSP2 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu