Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Ramka na netbooku (2GB)


Martox

Recommended Posts

Ahoj

Mám netbook asus 1005px (win7 ultimate) a koupil jsem si na něj 2GB ram (667mhz, CL5, 200pin, Kingston) vyměnil jsem jí podle návodu, zapnul jsem netbook (zapínání bylo rychlejší) podívám se systému a tem mi to ukáže že mám jen 1GB :( nevím jestli ta ramky využívá jen 1GB ale to se mi zdá že to je kravina.. Poraďte proč se mi tam zobrazuje jen 1GB, ptám se proto protože nevím jestli to vůbec 2GB ram je, na ramce to bylo napsané, tak nevím...Prosím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podivej se do BIOSu, tam mas jistotu. Kde to na te ramce bylo napsane?

Nejsem žádnej expert takže nevim kde to v tom biosu je :D , možná vím jen že když se zapíná tak musim delete + F8 ? :) .. bylo to napsaný na jako na té 1GB, no prostě na ní... :D :) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při zapinani budeš držet F2(pouze),někdy to bývá jinak,ale u notebooku,netbooku to bývá F2

pak by tam mělo byt par založek,nevim všude to bývá jiné,ale někde na to přijdeš,bude tam RAM,HDD,CPU,...

To jsem tam nenašel ty záložky Ram,HDD,CPU , byl tam nouzový režim atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F8 je vzdy nabidka nouzoveho spusteni u win

Do biosu se leze ruzne F2 nebo dost casto taky delete, ale uz jsem zazil snad i F12 a i zminovane F8.. proste sleduj, co mas pri startu napsane. V BIOSu to bude nekde hned na hlavni "summary" strance. Kde jsi ty RAMky kupoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F8 je vzdy nabidka nouzoveho spusteni u win

Do biosu se leze ruzne F2 nebo dost casto taky delete, ale uz jsem zazil snad i F12 a i zminovane F8.. proste sleduj, co mas pri startu napsane. V BIOSu to bude nekde hned na hlavni "summary" strance. Kde jsi ty RAMky kupoval?

Na Alze....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhl jsem si EVERST Ultimate Edition a pokud je tohle RAMka tak tam asi 2GB jsou ..

[ATTACH=CONFIG]11637[/ATTACH]

Hm, jenze ta pamet celkem je pamet i se strankovacim souborem, ktery zrovna u tebe 1GB ma (viz. polozka na screenu), takze i Everest rozpoznal dost mozna jen 1 GB... Ty potrebujes vedet fyzickou pamet, kterou tam nemas videt, protoze mas Trial verzi. Stahni si free verzi normalne a tam to uvidis...

Nechapu, proc kazdej za kazdou cenu musi mit vse Ultimate, Premium, Professional atd.. :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, jenze ta pamet celkem je pamet i se strankovacim souborem, ktery zrovna u tebe 1GB ma (viz. polozka na screenu), takze i Everest rozpoznal dost mozna jen 1 GB... Ty potrebujes vedet fyzickou pamet, kterou tam nemas videt, protoze mas Trial verzi. Stahni si free verzi normalne a tam to uvidis...

Nechapu, proc kazdej za kazdou cenu musi mit vse Ultimate, Premium, Professional atd.. :roll:

Našel jsem tohle jestli to pomůže (obrazek) .. ;)

post-32321-1468715665253_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhl jsem si EVERST Ultimate Edition a pokud je tohle RAMka tak tam asi 2GB jsou ..

[ATTACH=CONFIG]11637[/ATTACH]

stahni si plnou verzi a tam to bude mit napsany....nahore kolik mas RAM...je to ale divny...mas ji tam dobre napsanou....ale u toho celkoveho ti to ukazuje jen 2GB...a jak rikal anonym je to i spolu se strankovacim sracem :D takze by jsi tam mel mit vic...ja mam na notasku 4GB RAM a u toho celkovyho mam 8GB.....co je to za znacku RAMky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě je to problém v tom že Asus EEE používá "quick boot" a nerozpozná nový hardware... stačí při startu mačkat F2(to co už radili přede mnou) a jak budeš v BIOSU zmáčknout F10 pro uložení změn. POkud se tě to zeptá tak dej Save.

fungovalo to tak u starších modelů, tak snad i tady.

Ještě přidávám-mačkej F2 hnedka jak nastartuješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stahni si plnou verzi a tam to bude mit napsany....nahore kolik mas RAM...je to ale divny...mas ji tam dobre napsanou....ale u toho celkoveho ti to ukazuje jen 2GB...a jak rikal anonym je to i spolu se strankovacim sracem :D takze by jsi tam mel mit vic...ja mam na notasku 4GB RAM a u toho celkovyho mam 8GB.....co je to za znacku RAMky?

Kingston ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě je to problém v tom že Asus EEE používá "quick boot" a nerozpozná nový hardware... stačí při startu mačkat F2(to co už radili přede mnou) a jak v něm budeš zmáčknout F10 pro uložení změn. POkud se tě to zeptá tak dej Save.

fungovalo to tak u starších modelů, tak snad i tady.

Ještě přidávám-mačkej F2 hnedka jak nastartuješ...

Díky, zkusím to ;) .. Jo je to tam!! už to tam je to v systému vidět že mám 2GB ram .. Díky moc .. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu