Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Shořelá pasta na CPU


Lentilek2

Recommended Posts

http://leteckaposta.cz/523435588

Dneska jsem mamce rozebral notebook(už je zpátky složený),a když jsem odšrouboval chladič všimnul jsem si nějake lepkave hmoty,vlevo na BIOSu je celá,ale napravo na CPU je celá shořelá,bude stačit když ji strhnu,a přemažu pastou?Která pasta je nejlepší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdrvim tu pastu chce celou odstranit, lihobenzin z lekarny vetsinou postaci pripadne specialni cistici prostredky na bazi hexanu a podobne. Hlavne to nesmi poskodit desku takze lihobenzin a spousta papirovych uterek, pastu chce vimenit ja pouzivam specilani termovodivou pastu s koeficientem prostup 3kW * m3 * K-1, ale spatne se shani. Hodne dobra pasta je tohele Coollaboratory Liquid Pro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj . Jsi odborník na HW komponenty ? Podle mě docela jsi , protože jsem nějaké tvé příspěvky četl a přišlo mi to hodně srozumitelné a tak . Výš toho docela dost . Tak , když rozebereš svůj notebook a přerušíš tím nějakou plombu nebo roztrhneš nějakou postranní nálepku . Tak pravděpodobně se už na to v obchodě budou tvářit jako tvoje opovážlivost a porušení obchodních podmínek . Ale , záleží jaké obchodní podmínky obchod má a jestli je přístroj v záruce . Napiš jim třeba email a zeptej se .

A měl jsem podobný problém . Sháněl jsem narychlo teplo vodivou pastu a koupil jsem si nakonec na doporučení prodavače pastu od colermasteru . Processor funguje a nezahřívá se . Pasta je tedy bílá .

[url]http://www.alza.cz/coolermaster-pasta-pod-chladic-d49992.htm[/url]

:arrow:

[url]http://www.alza.cz/akasa-ak-mx004-tim-d120159.htm[/url]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusim zajit do nějakeho PC obchodu,čim vyšší teplovodivost tim lepší,kdyžtak objednam tu,co jsi mi doporučil,díky,takže pokud se mi to ted přehřiva na 80°C,tak pak by to mohlo byt lepší?o kolik stupnu tak?

:D nespletl jsi se jo? :D 80 je ranec i u notebooku...a to jako ze uz fakt hodne....je pravda ze ta pasta uz byla hodne spatna......staci nejaka celkem normalni pasta...lepsi by byla stribrna(kvuli vodivosti)ale bacha nesmi se ti dostat jinam nez na CPU...prece jen je to kov :)...ono zase na paste extra nezalezi....nesmi ji tam bejt hlavne 3 kila...staci malinko....nejlepsi prenos je kov na kov...a ta pasta tam je aby vyrovnala nerovnosti......

aspon tak jest u Desktopu :D verim ze na notebooku to bude podobny....jinak mas to dobre odvetrany?co je to za CPU?koukal jsem 2.16ghz?1MB cache?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a o koli stupnu se to tak snižilo?mám taky ještě vyhlidnutou nějakou noctua nt-h1 pry je dobra,a podle grafu je bud srovnatelna nebo lepší

třeba tady:

http://www.overclockersclub.com/reviews/noctua_nt_h1/5.htm

jinak dik,ještě budu přemyšlet,kterou(rozdil je v ceně),ale nejlepší by bylo kdyby jsem nějakou viděl v obchodě,nechce se mi platit za dopravu

EDIT:ne CPU mám AMD m300 2ghz(dual core,mamka ma intela)

větrany myslím,že to mam dobře,mám to na skleněnem povrchu,a pod tim ještě logitech cooling pad n100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D nespletl jsi se jo? :D 80 je ranec i u notebooku...a to jako ze uz fakt hodne....je pravda ze ta pasta uz byla hodne spatna......staci nejaka celkem normalni pasta...lepsi by byla stribrna(kvuli vodivosti)ale bacha nesmi se ti dostat jinam nez na CPU...prece jen je to kov :)...ono zase na paste extra nezalezi....nesmi ji tam bejt hlavne 3 kila...staci malinko....nejlepsi prenos je kov na kov...a ta pasta tam je aby vyrovnala nerovnosti......

aspon tak jest u Desktopu :D verim ze na notebooku to bude podobny....jinak mas to dobre odvetrany?co je to za CPU?koukal jsem 2.16ghz?1MB cache?

80 je naprosto normální teplota v zátěži(nová hra apod.) u notebooku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj mě je jedno kolik se to přehřiva,ale jde mi o to jak dlouho to tak vydrži?(jak životnost toho bude?)

nakonec pokud mi to někdy vyhoři,a bude to do dvou let,tak si zajdu na reklamaci,a pokud později,tak si budu skládat PC

PS:byl jsem u dneska u tety,má HP DV6000(nebo tak nějak),má ho 4 roky,a říkala,že ji už 3 roky strašně hučí,stahnul jsem ji,program na zjištovani teplot(2 pro jistotu,abych to potvrdil),a v iddle mode bylo 85°C,zatěžovat jsem to nechtěl,a to už měla vypnute AERO,měla vzhled z windows 95,a tolik stupnu,jestli ji to tak drži 3 roky,tak mi to snad taky vydrži ty 3 roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

tak notebook jsem už po druhe rozebiral,a ted jsem to dotahnul už do konce :) předtim jsem míval při idle 63°C(s chladici podložkou),a ted bez ni 52°C,takže super

u GPU jsem se stim piplal víc,a proto je tam ten skok vyšší,ted lituju toho,že jsem se s tim nepiplal u CPU jak u GPU,protože GPU se nepřehřiva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu