Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Reklamace v Datartu


SEMRY

Otázka

Dostal jsem se to zapeklité situace. Mám PSP koupené z druhé ruky. Objevili jse vadné pixely. Sel jsem reklamovat, mám záručák kde je razítko Datard černý most a podpis a taky datum 12.2.2006. V datartu (na chodově) mi řekli at si skočim do sony servisu. Tam chtěli učtenku. řekl jsem že učtenka není nutná a že jí nemám. Jen záručák. V sony potvrdili že je to neopravitekné. Vrátil jsem se zpět do datartu. Prodejce hledal učtenku v počítači. nenašel. Prej se mám vrátit do datartu na černém mostě, kde to bylo kupováno. tam učtenku taky nenašel a řekl že v únoru neprodali jediné PSP. Argumentoval tím že nemám kompletní záručák a že bez učtenky nic nemůže. ani vrátit peníze ani nový kus. A tak se ptám když mám razítko podpis datum, Cislo na PSP souhlasí s krabicí. Nemám nárok bez uctenky? Mě nezajímá jejich učetnictví. Mám prostě jasně razítko a podpis. Už vážně nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Dostal jsem se to zapeklité situace. Mám PSP koupené z druhé ruky. Objevili jse vadné pixely. Sel jsem reklamovat, mám záručák kde je razítko Datard černý most a podpis a taky datum 12.2.2006. V datartu (na chodově) mi řekli at si skočim do sony servisu. Tam chtěli učtenku. řekl jsem že učtenka není nutná a že jí nemám. Jen záručák. V sony potvrdili že je to neopravitekné. Vrátil jsem se zpět do datartu. Prodejce hledal učtenku v počítači. nenašel. Prej se mám vrátit do datartu na černém mostě, kde to bylo kupováno. tam učtenku taky nenašel a řekl že v únoru neprodali jediné PSP. Argumentoval tím že nemám kompletní záručák a že bez učtenky nic nemůže. ani vrátit peníze ani nový kus. A tak se ptám když mám razítko podpis datum, Cislo na PSP souhlasí s krabicí. Nemám nárok bez uctenky? Mě nezajímá jejich učetnictví. Mám prostě jasně razítko a podpis. Už vážně nevim.

No vystihls to naprosto přesně - tomu tedy říkám zapeklitá situace. K záruční opravě v autorizovaném servisu není samozřejmě účtenka zapotřebí, pokud chceš ovšem reklamovat u prodejce nebo nedej bože vrátit peníze, tak to je jiná... V každém případě ani bez účtenky Tvůj nárok nezaniká - prodejce je povinen účetní případy vést v evidenci nejméně pět let, takže:

1) PSP nebyla zakoupena v Datartu a razítko v záručním listě si někdo pořídil pokoutně

2) Prodavač hledal špatně. Pokud byla PSP zakoupena v únoru v Datartu, pak o tom musí mít v účetnictví záznamy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Dostal jsem se to zapeklité situace. Mám PSP koupené z druhé ruky. Objevili jse vadné pixely. Sel jsem reklamovat, mám záručák kde je razítko Datard černý most a podpis a taky datum 12.2.2006. V datartu (na chodově) mi řekli at si skočim do sony servisu. Tam chtěli učtenku. řekl jsem že učtenka není nutná a že jí nemám. Jen záručák. V sony potvrdili že je to neopravitekné. Vrátil jsem se zpět do datartu. Prodejce hledal učtenku v počítači. nenašel. Prej se mám vrátit do datartu na černém mostě, kde to bylo kupováno. tam učtenku taky nenašel a řekl že v únoru neprodali jediné PSP. Argumentoval tím že nemám kompletní záručák a že bez učtenky nic nemůže. ani vrátit peníze ani nový kus. A tak se ptám když mám razítko podpis datum, Cislo na PSP souhlasí s krabicí. Nemám nárok bez uctenky? Mě nezajímá jejich učetnictví. Mám prostě jasně razítko a podpis. Už vážně nevim.

No vystihls to naprosto přesně - tomu tedy říkám zapeklitá situace. K záruční opravě v autorizovaném servisu není samozřejmě účtenka zapotřebí, pokud chceš ovšem reklamovat u prodejce nebo nedej bože vrátit peníze, tak to je jiná... V každém případě ani bez účtenky Tvůj nárok nezaniká - prodejce je povinen účetní případy vést v evidenci nejméně pět let, takže:

1) PSP nebyla zakoupena v Datartu a razítko v záručním listě si někdo pořídil pokoutně

2) Prodavač hledal špatně. Pokud byla PSP zakoupena v únoru v Datartu, pak o tom musí mít v účetnictví záznamy.

Razítko s podpisem a datumem na orig záručáku sony jen tak nepořídíš. To bych musel narazit vážně na profíka. Datard může mít v účetnictví chyby. To mě ale nezajímá. Můžu jim vytknout že prodávají PSP bokem a poškodit jim tak tady a všude jinde pověst. Nebo s eještě zkusit obrátit na čoi. Jiank už fakt nevim. Stačil by novej kus. V sony servise nic nevyřešej asi. Musí to bejt přes datard nebo vážně nevím. Budu muset běhat a obhajovat. Ach jo :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Razítko s podpisem a datumem na orig záručáku sony jen tak nepořídíš.

To by ses divil, stačí, aby tam prodával kamarád toho vykuka, cos to od něj koupil.

Datard může mít v účetnictví chyby.

Nemůže. Tam hrozí veliké pokuty a zvlášť větši obchody si na to dávají setsakra pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Doporucuji hadat se v Datartu co to jde ,pripadne zadat nejakeho odpovedneho vedouciho nebo managera.

Firma je ze zakona povinna vest zaznamy o ucetnictvi 10let.

Musi byt schopni to dohledat.Navic jejich kasa by mela mit nejen el. ukladani ,ale i tisknout kontrolni blok (cast dostava zakaznik ,druha cast zustava prodejci) a ty museji mit ulozene nejmene 10let.

Je pakarna v tom hledat (tudiz se tomu asi budou branit) ,ale meli by byt schopni podle toho dohledat kazdou transakci ,kterou provedli.

V nejhorsim na COIKU...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takovy ten "Ja, SEMRY prohlasuji, ze dne xx.xx.xxxx sem koupil v datartu cerny most herni konzolu psp atd." Vzor jiste najdes na netu, ale kdyz si to nekoupil ty tak v podstate lzes a nevim jestli by se to nemohlo obratit proti tobe, ja tomu moc nerozumim, ale drzim palce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Takovy ten "Ja, SEMRY prohlasuji, ze dne xx.xx.xxxx sem koupil v datartu cerny most herni konzolu psp atd." Vzor jiste najdes na netu, ale kdyz si to nekoupil ty tak v podstate lzes a nevim jestli by se to nemohlo obratit proti tobe, ja tomu moc nerozumim, ale drzim palce...

jj když to nevyjde tak hodl budu doma muset měnit display. :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Díky za pomoc, už jsem to s Datartem vyřešil. Peníze mám. Poprvé jsem poze narazil na neschponého prodavače. Tenhle se podíval co všechno šlo ze skladu a našel to. Takže sháním další PSP.

Kdyby ostatní měli steněj problém: Nenechat se odbýt, učtenka nemusí bejt. akdyby ani to nepomohlo tak si od nich nechte napúsat papír s tim že vám peníze nevrátěj. A to už zabere. A pak s papírem na ČOI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu