Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PC se začal sekat při hraní - POMOC !


merkurer

Recommended Posts

Zdravím ! K narozeninám jsem dostal joystick k PC a proto jsem si řekl, že po delší době zapařím nfs shift. Vše jsem ponastavoval, popřipojoval a pařil jsem. Čeho jsem si ale všiml je, že se hra neobvykle trhala (v mém případě to není obvykle, má sestava: http://console-forum.net/tema/87583-herni-sestava-premio-pilot-aa ) - cca půl rok na to, se tuším vůbec nesekala... Restartoval jsem hru a pořád to samé. Tudíž jsem hru reinstaloval, projel bordel a registry ccleanerem, defregmentoval hdd, zkontroloval chyby hdd při bootu, projel pc antivirem. Všechny výsledky nasvědčovaly tomu, že nic není v nepořádku - kromě nfs - pořád se trhalo, pomalu načítalo, atp... Tak jsem začal bádat po internetu a dočetl se, že je dobré projet pc furmarkem. Mé výsledky jsou takovéhle : http://img718.imageshack.us/i/furmarka.jpg/

Zdálo se mi, že teplota grafiky je z těchto výsledků vysoká, proto jsem povrchově a všemožnými průduchy provysával pc a začal hledat drivery pro mou grafiku ati radeon hd 5700 series. Na officiálních stránkách amd jsem se dopátral pouze k ,,pc suite´´ zahrnujícímu ovladač o jméně tuším catalyst. Když jsem však spusti hru, opět se sekala. Už nevím co s tím - ostatní hry momentálně nemám nainstalované a jsem lenivý je instalovat + stejně mi jde momentálně o ty nfs shift... Přes everest se mi čidla zdála v klidu - na každém jádře okolo 35 - 40 stupňů. Nevíte co s tím ? Díky předem ;) !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o teplotu při plné zátěži, tak 78 stupňů je ještě v pořádku. Kdy přesně ti to začalo blbnout?

Každopádně to GK být může, zrovna teď reklamuji GTX460 s podobným problémem, výkon super, ale obraz se trhá jak hovado.

Jestli máš možnost, zkus kartu u kamarádů a tak.. případně si půjčit jejich kartu a zkusit, zda se to bude trhat stále, tak nejjednodušeji najdeš závadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni se do procesu...jestli ti tam nejakej proc nezere hodne....mel jsem problem s tim ze Bios porad dokola testoval mys a to zralo hned po startu 50% CPU...tak se tam koukni...jinak teploty jsou OK....btw nehrajes nahodou to nahodou na FULL HD a nejvyssi AA? vim ze na tohle nastaveni ma hra problemy....a seka se strasne...chvili jede pak se seka...tak zkus vypnout AA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tady stojíme u problému - vlastně se ani nemůžu podívat, jak to vypadá uvnitř, páč pc mám koupený jako celek a mám ještě rok záruku. Jinak ohledně procesů : využití procesoru mám momentálně 1 procento a fyzické paměti cca 37 procent... tudíž tím by to snad být nemělo, ne ? Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být ,,stárnoucím´´ systémem (cca rok jsem nereinstaloval), poněvadž hra se neseká pouze při hraní, ale už i ukazatel při načítání. Detaily kromě textur (ty auto na high) mám na střední a co jsi myslel tím aa ? Promiň za mou neznalost :D Reinstalovat se mi systém nechce, páč mám hodně dat a nechce se mi vše zálohovat, instalovat znovu :( Sekat se to začalo teď, po asi 2 měsících nehraní...

EDIT: Už vím co je aa... :D Mám je i bez měnění nastavení vypnuté... Mám je zkusit zapnout ? Když tak na jakou hodnotu ? A mám dát textury taky na střední ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tady stojíme u problému - vlastně se ani nemůžu podívat, jak to vypadá uvnitř, páč pc mám koupený jako celek a mám ještě rok záruku. Jinak ohledně procesů : využití procesoru mám momentálně 1 procento a fyzické paměti cca 37 procent... tudíž tím by to snad být nemělo, ne ? Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být ,,stárnoucím´´ systémem (cca rok jsem nereinstaloval), poněvadž hra se neseká pouze při hraní, ale už i ukazatel při načítání. Detaily kromě textur (ty auto na high) mám na střední a co jsi myslel tím aa ? Promiň za mou neznalost :D Reinstalovat se mi systém nechce, páč mám hodně dat a nechce se mi vše zálohovat, instalovat znovu :( Sekat se to začalo teď, po asi 2 měsících nehraní...

EDIT: Už vím co je aa... :D Mám je i bez měnění nastavení vypnuté... Mám je zkusit zapnout ? Když tak na jakou hodnotu ? A mám dát textury taky na střední ?

Ne to by melo bejt v pohode...no asi mas W7 ne?rok nepreinstalovany je celkem dlouho....sam kazdej vi jak moc toho dokaze zasekanej OS...zkus treba jinou hru a uvidis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dejme tomu, že bych se přiklonil k přehrání systému. Chci se však zeptat - nemaji win7 32bit home premium nějakou možnost přehrání s tím, že by zanechaly, když už ne programy, aspoň osobní data ? mám přes 400gb dat, o které bych nerad přišel, tak proto se ptám, pač bych to zálohoval tak měsíc, nehledě na finanční náročnost (nemám ext. hdd, tudíž snad jen dvd :D)... Popř. jak se na takovou operaci do budoucna alespoň z části vyzbrojit ? Typuji image disku, ale přes jaký program ? Jak ho potom obnovit s tím, že nechci vypujovat hdd ? Napadá mě snad ještě, že bych mohl rozdělit hdd na více partition a naházet na něj data, ale nepřišel bych tím o záruku ? Jaký program by jste použili a jak by jste ho naformátovali ? Omlouvám se, za mnoho všetečných otázek, ale už nemám tolik času být u pc a pár věcí bych si rád v hlavě ,,zaktualizoval´´ a upřesnil se - lepší se poptat, než pak plakat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nn, není moc starý (cca 1rok), ovladače by měly být aktuální, ale stále se kouše. Jinou hru když tak zkusím zítra a dám vědět ... Jinak chci se zeptat - opravdu W7 nenabízejí možnost reinstallu pouze systému bez formátu hdd ? Vždyť to uměly tuším i staré xp :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo,je,ale nic to nepomuže(myslim),mě taky GTA iV jelo na 15FPS,protože jsem měl na HDD bordel,měl jsem ho rozdělene,linux tam byl,prostě obnova Win,defragmentace,atd.nic nepomohlo,jen reinstall s formatem mi přidal nějakych 20FPS,tak už si konečně mužu zahrat,snad to pomuže i tobě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si nastavit hardwarovou akceleraci.

Nemám W7 a nevím přesně jak se k ovládacímu panelu dostaneš, ale u WXP je to tak.

Klikneš na plochu pravím tlačítkem a spustíš vlastnosti. Potom nastavení a upřesnit. Záložka poradce při potížích.

Teď odebrat "fajfku" z "povolit kombinování zápisu" a stáhnout posuvník "hardwarová akcelerace" o jednu, nebo dvě dolů.

Vyzkoušej obě možnosti, nebo si s tím pohraj a uvidíš.

Screenshot-2011-03-16_02-43-38.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lentilek : No, já myslím, že by snad mohlo i pomoci pouze přehrát win, však rozesratej systém toho udělá hodně, ne ? A počítám, že windows se komplet obnoví a vše co je tam teď hodí do jedný složky, ne ? :D second : Díky za tip, určitě zkusím ;) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Zdravím ;) ! Vím, že to tady už je mrtvé, ale přeci jen mi to nedalo :D Tehdá jsem se na přehrávání a všechno vykašlal, protože stejně nebyl na hraní moc čas... Ale asi týden tomu jsem si nainstaloval crysis 2 a ten mi jede na full bez sebemenšího trhnutí, takže chyba byla asi někde ve hře, i když si neumím vysvětlit kde, když jsem ji reinstaloval, čistil registry a vše s tím spojené a pořád se škubala... Nevíte tedy aspoň o nějaké jiné dobré závodní hře s podporou volantu a joysticku ? Díky předem ;) P.S. vím, že se nepíšou dva příspěvky pod sebou, ale chtěl jsem to oživit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu