Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS2 a Externí HDD


Chico

Recommended Posts

Na filmy je tam Simple Media System (SMS) a ten umí přehrávat z interního i externího harddisku, flashdisků, dokonce i z připojený čtečky karet mi to fungovalo a taky ze sítě (nasdílený složky ve windows). Ten externí disk musí bejt naformátovanej na souborovej systém FAT, jinak ho to neumí přečíst. A pak je tu ještě drobnej problém s rychlostí toho usb, filmy s většim rozlišenim a v lepší kvalitě se mi už sekali, ale na takový ty běžný dvd-ripy kde má celej dvouhodinovej film 700MB to stačí. Těch pár filmů co se mi přes usb sekalo, tak mi šly v pohodě přes síť nebo vypálený na dvd. Pro český titulky se pak musí v nastavení sms přepnout znaková sada na winlatin2 jinak nejdou písmena s háčkama a soubor s titulkama se musí jmenovat přesně stejně jako soubor s filmem jinak se nenačtou. Všechno sem se to naučil z tohohle návodu: http://members.casema.nl/eugene_plotnikov/en/index.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, FATku PC přečte, ale má to zase svý omezení, třeba tam nejde uložit větší soubor než 4 GB. Jedinej důvod, proč se ještě dneska používá je, že spousta zařízení jako mp3, dvd a divx přehrávače, autorádia nebo foťáky s ničim jinym neumí pracovat. Pak by ještě bylo možný ten disk rozdělit na dva oddíly (třeba v programu gparted) a jeden mít naformátovanej na FAT a mít tam jen věci pro playstation a ten druhej na NTFS a mít tam to ostatní. Mě se ale víc osvědčilo mít všechny soubory v pc a z playstationu k nim přistupovat přes síť (pro tlustou verzi playstationu se musí síťová karta koupit zvlášť, slim verze jí ma zabudovanou z výroby), je to rychlejší a nemusel sem kupovat externí disk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poslední verzi Free McBootu nahradili HDLoader za Open PS2 Loader a ten umí spoustět hry i z externího disku (stačí nahrát na disk iso soubor s hrou). V menu Free McBootu je to jako OPL. Když to spustíš poprvý, tak tě to hodí na obrazovku s nastavenim, tam je dobrý minimálně povolit usb (buď na auto nebo na manual) a uložit to. Pak když to spustíš podruhý, tak už tam uvidíš tu nabídku kde se myslim směrovýma šipkama doleva a doprava vybírá zdroj (síť/disk/usb) a start nebo select tě hodí zase do toho nastavení. Když si pak najedeš na to usb tak by tam ty hry měli bejt vidět. Zkoušel sem to jenom s diskem kterej mam vevnitř a na kterej sem ty hry nahrál přes HDLoader, ale podle návodu to z usb taky funguje. Jenom sem pak v nějakym fóru ještě čet, že ta hra musí bejt defragmentovaná jinak nemusí správně fungovat, ale to sem moc nepochopil. Podle mýho neni důvod aby to na to mělo vliv. Originální návod na OPL je tady: http://opl.psx-scene.com/8/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, dá se to nahrát na kartu i dodatečně (já si tam zase vracel ten HDLoader, protože je mnohem jednodušší a sem na něj zvyklej). Stačí si stáhnout nejnovější instalační balíček FMCB a buď to přeinstalovat a nebo si z toho vytáhnout jenom OPL.ELF a zkopírovat si ho do složky BOOT na paměťovce a pak si ho ve FREE MCBOOT CONFIGURATORu přidat do nabídky, kvůli snadnějšímu spouštění. Ten instalátor je ke stažení na oficiálních stránkách tady: http://freemcboot.psx-scene.com/downloads/Noobie_Package.rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Je my nejaka dobra duse schopna napsat presny navod jak nastavit fmcb , abych pomoci openps2loaderu spustil ps2hry z externiho hd?Uz nad tim bloumam sesty den ,precetl jsem vselijaka cz fora a eng fora a fakt sem bezradny a navody co jsem nasel na netu nejsou moc podrobne rozepsany na spusteni ps2 her z exteraku ci usb flash,predem dekuji za prehledny a presny navod :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ps2 hry upravuji pomoci usb extreme a to co my vznikne ,obvikle je to ul.cislo.SLUS-cislo.cislo.cislo treba petkrat a soubor ul.cfg tak to vse jen pretahnu do vytvorenych slozek bud DVD ci CD zalezi co to je na externim disku.A externi disk mam formatovany na FAT32 mam starou tlustou ps2 verzy.

Upraveno uživatelem Snektekk23CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu