Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak hrát hry přes externí HDD 2.


Chico

Recommended Posts

Návod na převod PS2 her do USB.

1) Najdeme si program ,,USBExtreme'' *Ke stažení níže*, který spustíme

2) U ,,CD/DVD Rom Drive'' označíme mechaniku v které máme hru (Jestliže máte hru staženou a ve formátu iso, bin atd.. tak použijte DaemonTools)

3) U ,,Media Type'' zvolíme formát hry buď CD (do 700mb) nebo DVD (nad 700mb)

4) U ,,Hard Drive'' označíme kam má být výsledek uložen.

5) U ,,Game Name'' napíšete jak se má hrat jmenovat.

6) Pokud je nastaveno klikneme na ,,Start'' a poté vyskočí okno a dáme ,,Ano''

7) Program poté začne vytvářet svůj specifický soubor pro spuštění hry z USB.

8) Po dokončení dáme ,,OK''

9) Najdeme soubory, které se vytvořily pomocí programu USBExtreme (standart: C/)

10) Označíme si vytvořené soubory a vložíme na USB Flashku, doporučuji naformátovat USB v USBExtreme

Spouštění USB her:

1) Zapneme konzoli (Playstation 2) a v hlavní menu najdeme program ,,USBAdvance'' *Ke stažení níže* který spustíme

2) Po načtení programu se spustí menu

3) Na levé straně bychom měly vidět název hry a na pravé straně pak dáme start hry.

Sám doporučuji tento návod je jednoduší než ten první a instalace Usbadvance.elf je podobná jako v 1. návodu u OPL.elf.

Ke stažení:

USBExtreme: http://www.uloz.to/8451372/usbextreme-exe

USB Advance: http://www.uloz.to/8451493/usb-advance-elf

by Chico

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Ne všechny hry s USB Advance fungujou (dají se dohledat na netu seznamy vyzkoušenejch her, který fungujou). Ale že by nešla z těch pěti žádná, to se mi nezdá. Někde bude chyba, ale chtělo by to abys to víc rozepsal, takhle z toho víme jen že to nejde. Aspoň napiš jaký hry to byly a jak si postupoval (jaký programy si použil, jakej flashdisk, jestli si ho měl naformátovanej správně, jestli byly hry defragmentovaný). Pak se snad dostaneme dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://opl.psx-scene.com/8/usb_install.html

Tyhle návody sou sice pro OPL, ale ty poslední dva odstavce se hodí i pro USB Advance - sou tam jednak programy na přípravu her pro nahrání na flashdisk (můžete zkusit usb util nebo usb insane místo usb extreme, třeba to pomůže) a pak se tam ještě píše o tom jak je potřeba mít ty hry na flashdisku defragmentovaný, jinak se můžou sekat a tak. Já sice přes usb nehraju, ale pokusim se pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Ne, když už to tam máš tak ne. To ti stačí tenhle. A když už máš FMCB a potřebuješ tam doinstalovat program (třeba usb advance, kterej tam normálně nebejvá a musí se přidávat) tak na to se hodí zase tenhle návod: http://console-forum.net/tema/117870-spousteni-her-z-externiho-hdd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Ahoj,prosím musim převést hru v tom USBExtreme i když je ve formátu iso a sfv.Nějak mi to nejede,když se to pokouším spustit přes uLanuchELF dám složku mass:/ a tam mám tyto 2 soubory co mám na flešce s koncofkami iso a sfv a když na ně kliknu tak to jen napíše this file isnt an elf.Už nevím co stím spoušel jsem to spustit i přes open ps2 loader a tam naskočí jen nějaký nastvovací menu ale tam vubec nevím jak to spustit.Dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

Ahoj! Teda to by mě zajímalo, protože můj PS2 už evidentně dodělává, ostatně má na to věk i nárok - stovky společně odehraných hodin. Laser už asi nemůže, hry které jsem dřív běžně hrál už mi nyní nejdou načíst, dělá to takovej divnej zvuk a nashle! Některé hry jsem znovu vypálil a pomohlo to tak 50:50. Připojení HDD by mi pomohlo, ale podle toho, co jsem si o tom zjišťoval musíš mít speciální SONY konektor, jelikož když sundám zadní kryt, je tam takový plochý konektor a nikdy jsem žádnej takovej kabel ani neviděl a že mám kabelů hromadu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

čaute mám ext. harddisk 120GB naformátoval som ho cez USBExtrebe, potom som na neho dal crasha.. to išlo v pohode tak som si stiahol dalšie hry mafiu, godfather a burnout.. a ked tam dám tým istým sposobom tieto hry tak ani jedna z nich nejde všetko sa zapne ako má vyberiem si hru začne sa to načítavať ale ostane iba čierna obrazovka... neviete mi prosím poradit ako vyriešiť tento problém? rozmýšlal som v prečo to može byť.. a zistil som že crash má pod 1GB tak usb extreme z neho urobí len jeden súbor.. ale tie dalšie hry majú viac tak sa z nich urobí viac napríklad 2 alebo 3 súbory maximálne po 1GB.. tak či nemože byt nejaký problém s tým že je tá hra tak rozdelená neviete či sa to dá dat do toho formátu aký je treba v nejakom inom programe? by som skúsil či to robí tiež viac malých súborov alebo jeden velký

Upraveno uživatelem špekulant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu