Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Řešení BLACKSCREEN - ebootFIX / Direct boot hry z XMB pro interní HDD - mM01.16.13


varinek

Recommended Posts

multiMAN multiMAN 01.16.13 (ebootMOD, ebootFIX, lastGAME, ps3SERV)

multiMAN 01.16.13 (ebootMOD, ebootFIX, lastGAME, ps3SERV) - stahujte ZDE)

-obsahuje pkg a programy pro PC (ebootFIX, ebootMOD)

Dean, vytvořil ebootFIX (PC program), který vytváří dvě výstupní složky pro mM a ebootMOD, který umí dešifrovat a podepsat soubor s kompatibilitou i s nížším fimwarem.DĚKUJI Deanoj a jiným.

ebootFIX vytvoří dvě samostatné složky:

1. je [NPDRM] - pro použití jako PSN styl přímo v XMB meni a k direct boot hry z XMB ( v použítí v kombinaci s multiMAN stínové kopie )

Ta 2. je [RETAIL] - zde bude vygenerovana plná struktura složek a všechny soubory.(original hry)

[NPDRM] - PKG souboru, který použijete při vytváření stínová kopie pro mM

[RETAIL] - soubory, které mohou přímo nahradit soubory v původní hře (backup)

ebootFIX:

"Drag and Drop" PS3 složku na ebootFIX.exe.

Př. "Drag and Drop" složku BLES00455 na ebootFIX.exe

Proběhne proces a ve složce, kde máte ebootFIX se vytvoří dvě složky (podle mého příkladu : [[bLES00455] [NPDRM] Burnout Paradise The Ultimate Box (HDD)] a [[bLES00455] [RETAIL] Burnout Paradise The Ultimate Box]

ebootMOD:

"Drag & drop" (EBOOT.BIN, .self nebo .sprx) na ebootMOD.exe.Decryptuje a

podepíše soubory tak, že podporují i nižší fimware. Vygenerovaný soubor

bude uložen do stejné složky s originálem s předponou “MODIFIED_”.

Přidaní direct boot hry do XMB menu (stínová kopie) pro interní HDD:

1.Nainstalujeme mM 01.16.11 - testovaci vere ze staženého balíčku

2.Projedeme požadovanou hru přez ebooFIX

3.V složce [idhry] [NPDRM]Název vaší hry (HDD)] (muj pr.[[bLES00455] [NPDRM] Burnout Paradise The Ultimate Box (HDD)] nam vzniknou dvě pkg pro cfw 3.55 a pro 3.41 nižší

4.Podle fimware zkopírujeme příslušné pkg na flash

POZNÁMKA: pkg určené pro 3.55 mi nefungovalo ale pkg pro 3.41 ano (kmeaw 3.55)

5.V PS3 naistalujeme pkg

6.Zapneme mM a přepneme se do FileManager ( START + SELECT )

7.Najdem požadovanou hru otevřeme ji a na označené složce PS3_GAME zmáčkněte [R3]

POZNÁMKA: poprvé mi R3 neragovalo najeďte na složku PS3_GAME znova a [R3]

dsc00059a.jpg

8.Do you want to create a shadow copy of selected folder - vytvořeni stínové kopie

9.Potvrdíme Yes

10.Vyskoči hláškaDestination already contains with the same name!

11.Potvrdíme Yes

12.Vypneme mM

13.Z XMB spustíme pkg, které jsme nainstalovali v bodě 4

14.Enjoy ;)

dsc00060om.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj slozku blessxxxxx sem pretahl na ikonu ebootfix.exe, tak 2 minuty se to předělávalo a pak se oběvili dvě složky jak píšeš v návodu, a v jedné znich byly pkg nazev hry s v závorce označení (HDD) a pak 3.55....obě pkg asi tak kolem 50mb sem hodil na root flashky...a nainstaloval oba...v menu XMB sem pak spustil hru...hned načetla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj slozku blessxxxxx sem pretahl na ikonu ebootfix.exe, tak 2 minuty se to předělávalo a pak se oběvili dvě složky jak píšeš v návodu, a v jedné znich byly pkg nazev hry s v závorce označení (HDD) a pak 3.55....obě pkg asi tak kolem 50mb sem hodil na root flashky...a nainstaloval oba...v menu XMB sem pak spustil hru...hned načetla...

Pouzival jsi, i prepsani tech souboru? nebo jen jsi to nainstalovat pres pkg?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj slozku blessxxxxx sem pretahl na ikonu ebootfix.exe, tak 2 minuty se to předělávalo a pak se oběvili dvě složky jak píšeš v návodu, a v jedné znich byly pkg nazev hry s v závorce označení (HDD) a pak 3.55....obě pkg asi tak kolem 50mb sem hodil na root flashky...a nainstaloval oba...v menu XMB sem pak spustil hru...hned načetla...

ok dik za info ja jsem testoval direct boot u funkcnich her burnout mi sel rovnou z XMB ale ne z mM, mafia z xmb i z mM napsala ze mam spatne game data asi to na neco funguje ale neni to uplne 100% ale podle toho co pises tak se zda, ze na hry z black screen je to funkcni napis jeste jestli i ti hry funguji i prez mM nebo jen z xmb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja to prepisoval na pc original slozku souborama ze slozky [bCESxxxxx] [RETAIL] , pote jsem to nakopiroval na ps3 a spustil pres backup manager ale porad mam black screen.

nn...hru pretahni na ebootfix.exe..nech to predelat pak ze slozky vytáhny dvě pkg s koncovkou (Hdd) a 3.55...v menu z flasky nainstaluj obě pkg...a v multimanu kde je hra nakopirovana u mě v GAMES tak na slozce PS3_GAME zmackni R3 jak uvádí Varinek v návodu dej Yes že přepsat hru...pak spust hru z menu XMB tam kde máš třeba dema či jiné stažené hry z PSN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok dik za info ja jsem testoval direct boot u funkcnich her burnout mi sel rovnou z XMB ale ne z mM, mafia z xmb i z mM napsala ze mam spatne game data asi to na neco funguje ale neni to uplne 100% ale podle toho co pises tak se zda, ze na hry z black screen je to funkcni napis jeste jestli i ti hry funguji i prez mM nebo jen z xmb.

no u pár her sem to zkoušel ale většinou přes multiMan pořád černo ale přes XMB šlapou...no to už mě až tak netrápí že to nejede přes multiMan...hlavní je že to jede...a ještě z pár her co mě zajímaj něco vytěžím...on už jinak ps3 strašně slábne s grafikou o proti třeba pc a crysis 2 je masáž ta grafika...na ps3 mě už zajímá tak uncharted 3 až bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no u pár her sem to zkoušel ale většinou přes multiMan pořád černo ale přes XMB šlapou...no to už mě až tak netrápí že to nejede přes multiMan...hlavní je že to jede...a ještě z pár her co mě zajímaj něco vytěžím...on už jinak ps3 strašně slábne s grafikou o proti třeba pc a crysis 2 je masáž ta grafika...na ps3 mě už zajímá tak uncharted 3 až bude

Jn slabne ...ale hodne taky dela jak se vytvori engine pro ps3.tak napr uncharted 2, heavy rain, gow3 vypadaj na ps3 suprove ale treba cryssis a mafia, gta 4 nejde skoro s pc verzi srovnat. :D

tak ci tak dekuji za tve info udelam z toho navod na hry s black screen na mem foru ps3haxcz.com

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neexistuje nejaky zoznam suborov, ktore preraba ebootfix, niektore hry maju skoro 20 giga a kopiroval som ich do ps3 niekolko hodin, nechce sa mi to zase vsetko extrahovat do pc fixnut a zase par hodin naspät...

dělej kopírování přes externí disk...hra kolem 20 giga tam je za 15-20 minut...návod jak zprovoznit ext. disk ve formatu NTFS aby ho viděl multiMAN najdeš tady na foru...a znovu si nastuduj postup ebootfix...hru natáhneš do ps3 pak hru necháš jen v pc projet pres ebootfix..trva 2 minuty a pak co ti ebootfix vyhodí za pkg kolem většinou jen do 100mb tak ty nainstaluješ v menu ps3 jako třeba demo stažené z PSN...a v multiMANU zmáčkneš R3 pro vytvoření shadowcopy jak uvádí varinek v tutoriálu...to celé a hraješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vsetko viem, aj som tak mensie hry v pohode rozchodil, islo mi konkretne len jednu hru, need for speed, ktora ma skoro 20 giga a velmi vela malych suborov, kopirovanie do ps3 trvalo z externeho fat32 disku takmer 5 hodin a obavam sa, ze spätne kopirovanie na ten externy disk bude trvat rovnako... mozem to vsak skusit cez ten ntfs format, ale pochybujem, ze by sa nejako diametralne casovo lisilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vsetko viem, aj som tak mensie hry v pohode rozchodil, islo mi konkretne len jednu hru, need for speed, ktora ma skoro 20 giga a velmi vela malych suborov, kopirovanie do ps3 trvalo z externeho fat32 disku takmer 5 hodin a obavam sa, ze spätne kopirovanie na ten externy disk bude trvat rovnako... mozem to vsak skusit cez ten ntfs format, ale pochybujem, ze by sa nejako diametralne casovo lisilo...

no zkus přes multiMana s podporou NTFS kopírovat ty hry..mě to mrská pěkně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

njn, ja som napriklad nerozchodil nijakym sposobom mysims sky heroes, ini uzivatelia ale pisali, ze im to islo aj bez fixu... takze asi nic nie je 100%...

okrem toho, néviem konkretne o jaku hru sa jedna tebe (nepoznam ju), ale niektore najnovsie hry, ktore vyzaduju fw 3.60 zatial nejdu spojazdnit nijakym sposobom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

No asi jsem lama, ale trápím se s tím už třetí den a furt h***o. Konkrétně hra Brunswick Pro Bowling (CFW 3.55 Waninkoko, mM 1.16). Napište kterou složku mám nakopírovat na HDD0. Ty dva pkg. soubory jsem nenašel, kde se schovaly?? (samozřejmě po projetí Ebootfixem). Dík moc za jakoukoli radu od někoho, komu se nějaká hra tímto způsobem povedla rozjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Páni mohli by ste mi poradiť. Pokúšam sa spojazdniť originálku Heroes Move. Vyžaduje systém s firmware 3.56 a ja mám CFW 3.55. Celú hru som skopíroval do PC, prebehol cez ebootFix, vytvorilo tie dve zložky, pkg 3.55 som nainštaloval do PS3, súbor EBOOT.BIN som prebehol cez ebootMod.exe a celú zložku PS_GAME s upraveným eboot.bin súborm som vrátil do ps3.

Používam mM 2.09 kde tlačidlo R3 nahradila gulička. Vytvorí sa tieňová kopia hry a mM zatvorím. Pokiaľ hru z mM spustím, tak v XMB chýba ikona disku hry Heroes Move. Pokiaľ spustím samotnú ikonu hry priamo v XMB menu(vytvorila sa po nainštalovaní pkg súboru) chvíľu pracuje, objavujú sa obrázky move a ako to zapojiť, ale potom to skončí a skočí to späť do XMB menu. Nič sa nedeje.

Skúšam to už tretí deň. Strašne dlho mi to kopírovalo hru do PC a ešte dlhšie som hru po úpravách inštaloval späť do ps3. Celkom 15 hodín času bolo fuč pre nič za nič.

Niečo je zle a niekde v postupe robím chybu. Môžete ma niekto nakopnúť.

PS: mám nejaké otázky. Zložka Retail je čo? Treba ju tiež celú vrátiť alebo stačí iba úprava eboot súboru? Potrebujem vedieť čo mám robiť z tými dvomi zložkami!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu