Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problém s nastavením AP pro NDS (se screenshoty)


Beholder1468624749

Otázka

Zdravím,

do nedávna jsem doma používal jako AP pro svoje NDS USB klíčenku, která mi pod Win XP šlapala bez problémů. Po přechodu na Win 7, kde mi klíčenka nešla jako AP pro NDS použít, jsem musel pokaždé bootovat do XP a zase zpět, takže jsem se začal poohlížet po alternativě a když mi předchozí klíčenka, která se již neprodává, vypověděla službu, rozhodl jsem se pro koupi samostatného AP zařízení.

Můj problém leží v tom, že jsem vyzkoušel prakticky všechna nastavení AP a s NDS se zkrátka nedokážu připojit, proto se obracím na vás s prosbou o pomoc. Byl bych šťastný jak za kompletní řešení nastavení AP i připojení samotného DS, tak i za jakékoliv drobnější tipy.

AP (Edimax EW-7206APg) mám připojené do switche, kam je zapojený kabelový modem a dvě stolní PC. Přikládám screenshoty nastavení (nevycházejte z konkrétního nastavení co tam vidíte, nejspíš jsem ho od té doby změnil):

31ebbba1c16cffcbca79e68b3e3de379.PNG

50603a94eff58fd7f67aaa10dbbdd378.PNG

6204563897fe526cd9c3ed8d9c03b329.PNG

67fc151747b5c8db72619c6294b9bc79.PNG

e0764643a784d8a10caf819e45295d85.PNG

32a53f9612a6c8a553541024353b8a57.PNG

Předem děkuji za jakoukoliv formu nápovědy nebo pomoci.

Edit: Chybějící screen + typ AP, pro úplnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Zapni DHCP server (pokud ti v siti nebezi jiny), hod wifi na nizsi kanal a nastav wifi na 2.4 GHz B (ne 2.4 GHz B+G, jako to mas nyni). A pokud nemas modem ve WAN portu, tak spravne nastav Default gateway IP a Name server IP. A MAC DSka v Access listu ani mit nemusis, pokud mas vyply (jako na screenu). Vychazim ze screenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nastaveni wireless casti vypada v poradku. Predpokladam tedy ze bude problem v nastaveni site.

Pokud mas jenom switch a AP (zadny router) tak abych ti mohl pomoci potrebuji vedet IP adresu, masku, branu a dns adresu nejlepe obou dvou pocitacu a pripadne jestli jsou tyto udaje ziskavany z DHCP (udaje zjistis z prikazove radky pomoci ipconfig /all) ci nikoliv (zjistis v nastaveni adapteru pro protokol IPv4).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hodil jsem tam ještě obrázek co mi včera vypadl (advanced settings).

Zapni DHCP server (pokud ti v siti nebezi jiny), hod wifi na nizsi kanal a nastav wifi na 2.4 GHz B (ne 2.4 GHz B+G, jako to mas nyni). A pokud nemas modem ve WAN portu, tak spravne nastav Default gateway IP a Name server IP. A MAC DSka v Access listu ani mit nemusis, pokud mas vyply (jako na screenu). Vychazim ze screenu.

Kanály jsem zkoušel různé, v tom asi problém nebude; 11 tam teď mám protože na něm mi běhala USB klíčenka. Když zapnu DHCP, tak se PC připojují k AP místo k modemu a NDS se na internet nedostalo. Možná půjde o ty IP, ale zkusit to můžu až odpoledne.

Nastaveni wireless casti vypada v poradku. Predpokladam tedy ze bude problem v nastaveni site.

Pokud mas jenom switch a AP (zadny router) tak abych ti mohl pomoci potrebuji vedet IP adresu, masku, branu a dns adresu nejlepe obou dvou pocitacu a pripadne jestli jsou tyto udaje ziskavany z DHCP (udaje zjistis z prikazove radky pomoci ipconfig /all) ci nikoliv (zjistis v nastaveni adapteru pro protokol IPv4).

Jde o AP Edimax EW-7206APg. Screennul jsem ti ipconfig z tohodle PC, k druhému se teď nedostanu.

troll.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Problem je v tom ze UPC (tvuj poskytovatel) ti prideluje adresy automaticky, pomoci DHCP, zatimco tve AP to chce mit natvrdo nastavene (poznam tohle AP - resp mozna podobny model) A ten neumoznuje nikde moznost nastavit ziskani adresy z DHCP. Kdyz to nastavis napevno, tak by to mozna mohlo fungovat.

Vyzkousej:

Na AP nastav nejakou nepouzitou IP adresu z rozsahu 89.176.3.2 - 89.176.3.254 (treba 89.176.3.100).

Subnet mask 255.255.255.0

default gateway 89.176.3.1

Na DSku nastav zase nejakou nepouzitou adresu v rozsahu vyse

subnet mask taktez stejne

default gateway bude adresa AP kterou nastavis (89.176.3.100)

Nejlepsi reseni by bylo si bud zakoupit router s AP. A nebo koupit wifi adapter (jak zminujes tu klicenku).

Ja osobne pouzivam tohleto (stoji to 200kc) pod win7 a funguje (jen je treba pouzit jine ovladace nez prilozene na cd, jelikoz DSko neumi novejsi sifrovaci protokoly wifi - ale ty jdou stahnout)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Problem je v tom ze ... jine ovladace nez prilozene na cd, jelikoz DSko neumi novejsi sifrovaci protokoly wifi - ale ty jdou stahnout)

Ani přesně s tímhle nastavením se přes ten AP prostě nepřipojím :/ Co se toho USB týče, mám tu TL-WN721N - pokud to taky funguje jak říkáš, můžeš mě nasměrovat kde shánět ty ovladače?

Každopádně díky za všechny rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jsi prase a tady máš odkaz na wiki.... lol dobrá rada nad zlato :-)))) místo toho druhého postu jsi také mohl věnovat čas něčemu užitečnějšímu, toho času co jsi tu ztratil... :-)))

Sorry, ale pokud nemas v hlave piliny, tak ti dojde, co dal.

Napsal jsem to vsechno. A ze je prase, je pravda. Nasazet si do interni site NEPRIVATNI ip adresy je bordel, ktery nikdy nemusi fungovat a klidne to muze bejt pricina. Je to jak kdybys na Fabii namontoval kola z traktoru a pak se divil, ze auto jezdi jinak, nez ma. Pokud nejsi totalni IT antitalent, tak si o tom neco prectes a neztrapnujes se tu totalni nevedomosti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak třeba je antitalent, expert asi nebude, jinak by nejspíš nepotřeboval pomoc. Přiznávám v tomhle se taky dvakrát nevyznám. Jinak nic ve zlym, jen mi přišlo úsměvný jak jsi ho seřval do prasat a pak ještě dotčeně napsal, že jsi nemusel odpovídat když o to nestojí :) Ve finále jsem chtěl svůj post jako zbytečný smazat, že mi do toho nic není (což není) no ale už to nejde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak třeba je antitalent, expert asi nebude, jinak by nejspíš nepotřeboval pomoc. Přiznávám v tomhle se taky dvakrát nevyznám. Jinak nic ve zlym, jen mi přišlo úsměvný jak jsi ho seřval do prasat a pak ještě dotčeně napsal, že jsi nemusel odpovídat když o to nestojí :) Ve finále jsem chtěl svůj post jako zbytečný smazat, že mi do toho nic není (což není) no ale už to nejde :)

Ok, kdyz potrebuju pomoc, tak preci neignoruju ostatni. Bud jsem antitalent, tak posloucham, co mi ostatni rikaj nebo jsem profik a ptam se na konkretni veci anebo si danou vec vygooglim sam.

V obou pripadech beru ale jako samozrejmost odpovedet. Ignorovat nekoho, kdo se snazi pomoci je prinejmensim trapne a neslusne.

A kdyz vidim, jak mu kubago radi spatne - totiz nasazet si i zbytek PC v siti do NEprivatniho rozsahu - tak proste reagovat musim!

Kdyz uz jsem zacal s tim autem, tak analogie: kdyz nejsem mechanik, tak prece neradim jak opravit motor!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

A kdyz vidim, jak mu kubago radi spatne - totiz nasazet si i zbytek PC v siti do NEprivatniho rozsahu - tak proste reagovat musim!

Kdyz uz jsem zacal s tim autem, tak analogie: kdyz nejsem mechanik, tak prece neradim jak opravit motor!

Psal jsem vyse, ze mu to nejspis fungovat nebude. Jednoduse pro to, ze UPC registruje MAC adresy koncovych zarizeni u zakazniku. (podle mych informaci). Tudiz, kdyz nastavis IP adresu z nejakeho verejneho rozsahu, ktera je pod spravou UPC (coz je tento pripad) se zarizeni s jinou MAC adresou nez povolenou. Nic se nestane. Ano, spravne protestujes proti tomuhle reseni. Cemuz se vubec nedivim. Ale mas snad lepsi reseni bez pouziti jinych podpurnych prostredku? (jak uz jsem psal, router nebo wifi klicenka?)

Beholder:

Co jsem zjistil tak tvoje wifi klicenka ma jiny chipset (atheros) nez ten muj novejsi model (ralink). Sice jsem nasel ovladace pro tu tvou

( http://www.atheros.cz/atheros-wireless-drivers.php

Hledej v tom seznamu "AR5008" )

ale je to bez podpurneho SW. Takze ti to neumozni nastavit jine sifrovani stale. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jednoduse pro to, ze UPC registruje MAC adresy koncovych zarizeni u zakazniku. (podle mych informaci)

ano driv to delavali, ale to uz par let myslim neplati. (registrujou se jen jednotlive modemy a je nakonec uplne jedno do ktery zasuvky ho pripojis—mel sem pujcenej par dni cizi modem a slapal)

ad neprivatni adresy v LAN - uz dlouho sem se tak nezasmal

nejsnazsi reseni, koupit za par kil router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu