Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Neupdatovat na dashboard 2.0.13142.0 alebo 2.0.13141.0 !!! Nespusti ziadnu palenku!


Sleepy

Recommended Posts

Jako flasher by jsi měl dělat co nejvíc proto, aby byli lidi, kteří si zaplatí tvoje služby, v co největším bezpečí vůči banu. Až se tyhle "spekulace" ukážou jako pravdivý, tak budě pozdě. A nemyslím si, že toho víš víc, než c4eva. Ten má rozhodně nějaký důvody, ke svým tvrzením.

Ono to napadne i každýho člověka, který se aspoň trochu vyzná v počítačích, programování a elektrotechnice, že pro microsoft není žádný problém na tomhle odchytat spousty lidí.

ty seš ale chytrý teoretik :) už rok a půl minimálně nikdo žádný ban nedostal, takže realita je taková jaká je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 616
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

ty seš ale chytrý teoretik :) už rok a půl minimálně nikdo žádný ban nedostal, takže realita je taková jaká je :)

já ale mluvil o flagu, ne o banu. Samozřejmě že nikdo teď dlouho nedostal ban, když nebyla banovací vlna. Ale může přijít klidně zítra a spousta lidí ti možná tak akorát "poděkuje". Nemusím být teoretik, abych věděl, že člověk, který ten flash dělá, a vyzná se v problematice víc, než já, by se měl sakra poslouchat.

Doma si můžeš dělat se svým xboxem vylomeniny jaký chceš, ale jak začneš někomu nabízet svoje služby, tak je vhodný strčit si svoji důstojnost do klobouku a poslouchat povolanější (a tím nemyslím samozřejmě sebe, ale c4evu).

Já se chci jen zeptat jestli nkdo nví kdy asi tak bude LT 2.0 abych tedka nefleshnul na 1.9 a pak bych musel zase na 2.0 a ještě k těm 6 hram co mají ochranu AP 2.5 dkyž zase pak vyjde novy update chápu to tak že to zase ty hry nepujdou?:)Díky

Nikdo neví, ale c4eva ještě ani nedodělal LT+ 1.9 pro všechny mechaniky a na 2.0 se vrhne až potom, takže bych tomu ještě dal nějaký čas. Dost možná se do toho ani uplně nepustí, dokud nevyjde oficiálně nějaká hra, která bude na XGD3, a to taky nikdy neví, kdy bude :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ale mluvil o flagu, ne o banu. Samozřejmě že nikdo teď dlouho nedostal ban, když nebyla banovací vlna. Ale může přijít klidně zítra a spousta lidí ti možná tak akorát "poděkuje". Nemusím být teoretik, abych věděl, že člověk, který ten flash dělá, a vyzná se v problematice víc, než já, by se měl sakra poslouchat.

Doma si můžeš dělat se svým xboxem vylomeniny jaký chceš, ale jak začneš někomu nabízet svoje služby, tak je vhodný strčit si svoji důstojnost do klobouku a poslouchat povolanější (a tím nemyslím samozřejmě sebe, ale c4evu).

ty chceš mě poučovat ? :lol: piš laskavě za sebe a své zkušenosti a né to co kde vyčteš, takové teoretiky mám nejraději

přečti si ještě jednou co jsem napsal nahoře, možná bude stačit jen pořádně číst

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, mám pár otázek :D..

Obsahuje hra Child of Eden tento "odflashovací" fw?

Půjdou mně napatchované hry (na wave 2) když hodín nový fw do konzole? - mám tech her něco přez 100, tkže bych je nerad znovu vypaloval :(

žádná hra v sobě ještě nemá nové update, zatím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

něco by se možná našlo :)

pořešíme posléze :D zatím času dost :)

jinak mám tady jednu liteonku, právě ten typ, ale pokaženou, tak ti ji nechám na náhradní díly, spolu s tou benq, kterou budu mít taky na houby, no a zase pořešíme nějakou slevičku :) a flash :) a výměnu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pořešíme posléze :D zatím času dost :)

jinak mám tady jednu liteonku, právě ten typ, ale pokaženou, tak ti ji nechám na náhradní díly, spolu s tou benq, kterou budu mít taky na houby, no a zase pořešíme nějakou slevičku :) a flash :) a výměnu :D

jasne, není problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jste u toho nahrání původního FW. Mám Lite-On 74850c a v archivu, co jsem stáhl, jsou 4 verze pro ni:

orig-74850C-1a000
orig-74850C-1b000
orig-74850C-1c000
orig-74850C-1e000

Který tam narvat?

post-7420-14687157550771_thumb.jpg

když do jungleflasheru načteš aktuální firmware, co máš v mechanice (nebo originální) tak se podívej tady, jak jsem ti zvíraznil, mělo by to odpovídat těm číslům za pomlčkou u jednotlivých firmwarů

ty chceš mě poučovat ? :lol: piš laskavě za sebe a své zkušenosti a né to co kde vyčteš, takové teoretiky mám nejraději

přečti si ještě jednou co jsem napsal nahoře, možná bude stačit jen pořádně číst

Já s tebou souhlasím, že jde nechat aktualizaci dashboardu, aby přehrál firmware, ale ty se mnou snad souhlasíš, že u xboxu, který není flagnutý riziko flagu hrozí.

Moje zkušenosti jsou takový, že se už asi 8 let věnuju programování a počítačům a kolem 20ti xboxů jsem už flashoval (věřím, že jsi jich flashoval víc). Takže všechno, o čem tady mluvím, je založený na mých zkušenostech. Netvrdím tady bezhlavě něco, nad čím bych se nezamyslel. Je samozřejmě lepší o věcech přemýšlet a brát v potaz poznatky lidí, kteří se v problematice orientují déle, než zkoušet něco neověřenýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde jsem nepsal že nehrozí riziko flagu, riziko hrozí vždy a bude za každé situace. Kdo nechce riziko, ať si kupuje originály, jednoduché.

Jasně že hrozí, ale je dobrý udělat co nejvíc proto, aby se minimalizovalo. A díky reverse engineeringu máme postupy, při jejichž dodržení možnost dostat flag skoro nulová.

Já se pořád vracím k tomu, když jsi napsal, že jsou tohle všechno jenom spekulace, že realita je někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že hrozí, ale je dobrý udělat co nejvíc proto, aby se minimalizovalo. A díky reverse engineeringu máme postupy, při jejichž dodržení možnost dostat flag skoro nulová.

Já se pořád vracím k tomu, když jsi napsal, že jsou tohle všechno jenom spekulace, že realita je někde jinde.

Vše nepodložené jsou jen spekulace, nic jiného.

Neber to ve zlém, ale takových odborníků s rádoby odbornými výrazy je plný internet :)

To, co jsi teď napsal je jen další spekulace jednoho z mnoha uživatelů xboxů po celém světě, nic víc, nic míň. Je vidět, že to máš solidně načtené, informace jsou na každém rohu, ale to je málo, takové teorie se hodí možná do dobrodružného filmu a tímto bych ukončil tuhle debatu, protože nikam nevede. Hovořit z praxe a nebo si někde něco vyčíst je podstatný rozdíl, takže by jsi měl brzdit s těmi rozumy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neber to ve zlém, ale takových odborníků s rádoby odbornými výrazy je plný internet :)

To, co jsi teď napsal je jen další spekulace jednoho z mnoha uživatelů xboxů po celém světě, nic víc, nic míň. Je vidět, že to máš solidně načtené, informace jsou na každém rohu, ale to je málo, takové teorie se hodí možná do dobrodružného filmu a tímto bych ukončil tuhle debatu, protože nikam nevede. Hovořit z praxe a nebo si někde něco vyčíst je podstatný rozdíl, takže by jsi měl brzdit s těmi rozumy :)

Taky jsem ti psal, že vím jak funguje software, vím jak funguje hardware a ze své praxe si dokážu odvodit spoustu věcí. Jako kdy má xbox přímý přístup k firmwaru mechaniky a kdy může zkoušet jen volání kontrolního kódu. Co je bezpečnější, a co míň. Ty tady píšeš akorát, že máš xboxy, který nedostaly flag, což si ale nemůžeš nijak ověřit v případě flagu v databázi microsoftu. A tady přichází na řadu trocha teorie a rozumnýho uvažování, nad problémy je potřeba přemýšlet, ne jenom zkoušet a čekat, co se stane.

Z věcí, které o xboxu víme, je jasný, že i když je offline, tak shromažďuje informace, který potom posílá při přihlášení na live. Tohle víme z analýzy odchozích packetů. Taky víme, že při nejnovějším updatu dashboardu si musí aktualizace přečíst firmware, který je v mechanice, aby z něj získal klíč, který dosadí do nového firmwaru. Takže je tady jasná příležitost pro Microsoft udělat CRC z tohoto firmwaru, který byl v mechanice (proč by ne, když už ho má stejně v paměti). Tohle CRC může xbox rovnou poslat na server, v případě offline aktualizace si ho může uchovat a poslat později. V každém případě bude takovéto CRC analyzováno až někde na vzdáleném serveru, takže není nutný flagnou xbox v NAND paměti, prostě si udělají záznam u sebe.

Jediná otázka je, jestli si opravdu Microsoft nějaké kontrolní součty při aktualizaci dělá, to nevíme a možná se to nedozvíme dřív, než v další banovací vlně.

Tohle jsou logický úvahy, který jasně vyplývají z fungování dnešních počítačů a z věcí, které o xboxu víme jistě. Všechno jsou to moje myšlenky, který teď začíná c4eva potvrzovat. A snad se shodneme, že co se týče c4evy a celýho team-xecuter, tak se nedá říct, že by to byly spekulace lidí v problematice neangažovaných...

Člověk může být dobrý v praxi jedině až potom, co zvládne důkladně teorii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čím mě ještě poučíš? :lol:

chápu že chceš zapůsobit, nemám ti to za zlé :) ale konči už s tím spamem a těmi vyčtenými věci :)

za mě hovoří zkušenosti, co hovoří za tebe ? ....vyčtená teorie

Mě je upřímně jedno, co si děláš doma, jen mě štve, že nabízíš ostatním lidem něco, co není maximálně bezpečný. Doteď jsi tady neřekl nic, co by mělo změnit můj názor, čekal jsem, že mi aspoň řekneš, jak ten systém podle tebe funguje. Ale ty máš očividně jen ty zkušenosti a praxi, kterou ti pořádně prověří až další banovací vlna, do tý doby s tebou nic nehne.

Já se oháním rozumnými argumenty, ty pořád jenom opakuješ, že jsem teoretik. Necucám si žádný informace z prstu, všechno je založený na praxi a jak už jsem psal, teorie má obrovskou váhu, když chceš dělat něco pořádně.

Ze mě mluví zkušenosti i teorie. Nechci na nikoho zapůsobit, jen jsem tě chtěl opravit, aby nikdo kvůli tobě nedostal zbytečně ban.

Ale asi je to marný, tak snad si to aspoň někdo tady přečte a zamyslí se nad tím, než k tobě dá konzoli na flash.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je upřímně jedno, co si děláš doma, jen mě štve, že nabízíš ostatním lidem něco, co není maximálně bezpečný. Doteď jsi tady neřekl nic, co by mělo změnit můj názor, čekal jsem, že mi aspoň řekneš, jak ten systém podle tebe funguje. Ale ty máš očividně jen ty zkušenosti a praxi, kterou ti pořádně prověří až další banovací vlna, do tý doby s tebou nic nehne.

Já se oháním rozumnými argumenty, ty pořád jenom opakuješ, že jsem teoretik. Necucám si žádný informace z prstu, všechno je založený na praxi a jak už jsem psal, teorie má obrovskou váhu, když chceš dělat něco pořádně.

Ze mě mluví zkušenosti i teorie. Nechci na nikoho zapůsobit, jen jsem tě chtěl opravit, aby nikdo kvůli tobě nedostal zbytečně ban.

Ale asi je to marný, tak snad si to aspoň někdo tady přečte a zamyslí se nad tím, než k tobě dá konzoli na flash.

Tak to už je úplný vrchol... nejsi trochu drzej? Si budeš dokonce i vymýšlet jo?

Já že nabízím lidem věci, který nejsou bezpečný??? Já lidem nic takového nenabízím, psal jsem, že tady mám takové konzole, které už měli updatovaný dashboard, protože o tom lidé neměli ani ponětí že jim to zablokuje flash a provedli update. Pakliže by se schylovalo k banu, byly by po update v nand paměti přehrány soubory secdata.bin a tím pádem by nešel ani unflag, nic o tom nevíš.

Jak jsem psal zde http://console-forum.net/tema/119565-neupdatovat-na-dashboard-2-0-13142-0-alebo-2-0-13141-0-nespusti-ziadnu-palenku?p=1109463&viewfull=1#post1109463

jestli chceš pošli to, nahrajeme tam původní fw, provede se aktualizace dashboardu a poté se udělá flash LT 1.9

tak si k.... přestaň vymýšlet, že nabízím lidem nějaké nebezpečí !!!

Za mě mluví REFERENCE 73kladných a 100% kladných komentářů

takové chytrolíny a nobíky jako ty mám nejraději :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dashboard 2.0.13146.0 tohle je ten posledni dashboatd a pujde mi tam normalně LIVe když to flashnu na LT 1.9:)

Jak jsem tady už psal, pakliže nemáš ještě provedeno update dashboardu, je dobré nahrát do mechaniky původní fw, s tím provést update a až poté flash na LT 1.9 ...a můžeš na live...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a když tam ten puvodní firmware nenahraju tak co pak?:)Já totiž takove věci neumím dělat:)

tak si to nech udělat, od toho jsme tady. Když ho tam nenahraješ a rovnou provedeš update a pak flash, vystavuješ se určitému neověřenému riziku, že tvoje konzole bude označena na live a při banovací vlně dostane ban, ale tohle je opravdu jen teorie, kvůli které tady skákal ten malý papírový čertík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu