Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Všeobecný tutorial jak hrát nejnovější hry na 5.00M33!


Zinglbee

Recommended Posts

  • Moderators

Jelikož jsou nové CFW nestabilní nebo obsahují hodně bugů (vzpomenem na GEN, který CFW vylaďuje dlouho a o ostatních "home" CFW se nebudu ani bavit), tak přináším tutorial kde po pár krocích budete moci na nejkvalitnějším CFW 5.00M33 spouštět nejnovější hry vyžadující 6.30.

Jde pouze na PSP s plnohodnotným flashem a CFW 5.00M33-6

Děláte pouze na vlastní riziko!

Návod

Zapněte PSP a v settings/memory stick dejte format. Tím se vše z karty odstraní a vytvoří nové složky, úplně čisté.

Zapněte VSH (select) nebo Recovery menu (při zapnínání PSP podržte R) a dejte UMD ISO Mode M33 driver nebo Sony NP9660 (využívá se první zmiňované)

2dac00x.png

- V PSP zapněte VSH menu a dejte USB Connect flash0

- Stáhněte Archív

- Extrahujte v PC a poté vložte soubor "recovery.prx" do flash0->vsh->module

- Potvrďte, že chcete soubor přepsat

- Odpojte PSP a v VSH menu dejte zpět na Memory Stick

Nepřepisujte jiné soubory nebo nemažte, dojde k bricku PSP a bude se muset unbricknout přes Pandoru!

- Vypněte PSP (podržením off - né jenom sleep)

- Při zapínání podržte R a dostanete se do recovery menu

- V recovery menu změňte Configuration -> Speed up MS access -> Always

x5nm8w.jpg

S tímto nastavení nejdou hry Metal Gear Solid Peace Walker a Phantasy Star Portable 2

V flash0 nic nemažte a nepřepisuje nic jiného než v tutorialu!

- Znova v PSP zapněte VSH menu a dejte flash0

- Připojte PSP přes USB kabel

- V Recovery menu otevřete soubor VSH -> ETC -> version.txt a klikněte na něm pravým tlačítkem, vlastnosti a odškrtněte "read only/jenom pro čtení" a klikněte OK

- Nyní si pro jistotu někam zálohujte version.txt

- Otevřete version.txt

- Všechno smažte a vložte jeden z těchto řádku

release:6.31:

build:4614,0,3,1,0:builder@vsh-build6

system:56684@release_631,0x06030110:

vsh:p6579@release_631,v57952@release_631,20100726:

target:1:WorldWide

nebo

release:9.91:

build:4614,0,3,1,0:builder@vsh-build6

system:56684@release_991,0x09090110:

vsh:p6579@release_991,v57952@release_991,20100726:

target:1:WorldWide

- Odpojte PSP

- V VSH menu klikněte na Memory Stick USB Device

- Znovu vypněte PSP

- Zapněte PSP a podržte R - Recovery menu

- V Recovery menu běžte do Configuration -> Use version.txt -> Enabled

- Stáhněte Archív

- Heslo je pspking.de

- Extrahujte archív a plugin vložte do ms0:/SEPLUGINS/

- Zkopírujete oba pluginy, ale zapnete jen m33_630.prx

- Vypněte PSP

- Zapněte PSP a podržte R

- V recovery menu plugin zapněte

Jelikož hodně her hlásilo po update v save corrupted data, tak tomu zamezíme, tímto installerem.

- Stáhněte Archív

- Extraujte a vložte do PSP/GAME

- Zapněte z PSP

Nyní by mělo jít vše v naprostém pořádku, pokud naleznete nějaké chyby - prosím nahlašte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
nejjednoduší je dát si do PSP CFW 6.38 a nemusíš se **** tady s těmahle vecma...

Jo Ty si tam dej co chceš, tenhle návod je pro lidi co chtěj mít kvalitní CFW.

Zinglbee: z tebe se dneska tutoriály jenom sypou, klobouk dole :)

Chci updatovat topic pro začáčeníky, tak musim mít podklady pro jeho update, ale díky, každý thx je motivace :)

na začatku měl uplně neco jinýho než je ted,editoval to z důvodu mého přispěvku!...

Nic jsem needitoval moulo, akorát tu zbytečně spamuješ.

//můj poslední edit je 15:29 a tvůj post je 15:30 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Za řádkem

Jelikož jsou nové CFW nestabilní nebo obsahují hodně bugů (vzpomenem na GEN, který CFW vylaďuje dlouho a o ostatních "home" CFW se nebudu ani bavit), tak přináším tutorial kde po pár krocích budete moci na nejkvalitnějším CFW 5.00M33 spouštět nejnovější hry vyžadující 6.30.

Si stojim, bylo to první co jsem do topicu napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Ach jo.... nakopírované to mám dobře, kontroloval sem to snad 100x .... kdyz dam v recovery menu - plugins, tak tam vubec nic neni .. :(

Delalo mi to uplne to samy, taky jsem tam zadnej plugin nevidel. Pomohlo mi vytvoreni souboru game.txt a vsh.txt v adresari SEPLUGINS. Do obou souboru jsem napsal

ms0:/seplugins/m33_630.prx 0

na konci radku je NULA (plugin disabled) nebo 1 (jedna - plugin enabled).

Jsem v tomhle zacatecnik, PSP mam asi tyden, takze mozna hlasam blbosti, ale me tohle v podobny situaci pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ten m33_630 plugin + především Prometheus addon oxiduje M33 kvalitu a můžu tam rovnou hodit 5.50 Prome-4 - je to stejná kvalita na bodu mrazu.

Doporučuju poslední dva body přeskočit a hry si patchnout v ISO Toolu (to by jste stějně museli i tak protože celková podpora je do FW 6.36 pro hru MHP3).

Jinak to přepisování version.txt bych řekl, že je zbytečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konečně někdo kdo jede m33ku a nesnaží se používat všechny nestabilní cfw co zrovna někdo vpustí na svět :) díky

parasite eve 3rd birthday si s tim zahraju?

Ano zahraješ, já taky stále zůstávám na 5.00m33 a 3rd birthday mi tam šlape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 weeks later...

Nazdarek, muzu vedet jaky je nejvetsi rozdil mezi M33-6 a tema novyma CFE? Treba 6.20? Nebo 6.39? Mam kamarada ktery ma M33-6 a chteli jsme si zahrat SOCOM jenze mu to nejede myslim si ze je to kvuli staremu CFW takze otazka zni co mu tam mam hodit?

Ja bych mu tam dal PERMA 6.20 a nebo to co mam ja 6.35 docasne to je jedno. Ale jak tady ctu nazory ze ty nove CFW jsou nestabilni tak nevim co si o tom myslet. Ja osobne jsem tedy jeste zadny problem nemel a nemuzu si stezovat :) na PSP GO ani jinou moznoist nemam. Ale on ma slim takze co mu tam mam hodit aby nemusel resit porad nejake veci a mohl hrat nejnovejsi hry? Diky za odpoved.

A prosim ty rozdily v tech CFE kdyz na ty nove tak nadavate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M33-6 Je starý ale kvalitní CFW,musíš ale patchovat pomocí Iso Tool

6.20 Pro-B6 Perma a 6.35 pro-B6 je dobrý jen pro Go,3000 a Slim s novou deskou.

6.39 ME je od Neur0na,neměl sem možnost ho vyzkoušet,ale pořád na něm dělá páč tam nejsou všechny věci.

P.S. Neni to CFE (Custom Firmware Extender - Název jednoho pluginu xD) ale CFW :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to rikate porad ze je kvalitni od znameho cloveka ale co je na nem tak super???? To me zajima nejvic, proc je ten novy horsi??? To jste jeste nikdo nenapsal akorat ze je lepsi a kvalitni.

Jinak ja myslim ze porad pachovat kazdou hru je celkem opruz, a proto si myslim ze je lepsi novejsi (muj nazor)

Jasne CFW preklep.

Proc pises ze 6.20 je jen pro novejsi desky 200x 300x a GO? to do starsich jde dat preci taky. NE?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Aha, tak třeba GEN (asi jediný konkurence schopný CFW) měl problémy s updatem a následným savedata - to se M33 nikdy nestalo. Měl problémy spouštět staré hry - to se M33 nikdy nestalo. Na začátkách měl problémy se stabilitou - to se M33 nikdy nestalo. Pokračovat ?

Pokud tomu nerozmíš, tak nerejpej prosím tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano muzes pokracovat.

Ja Gen mel taky na FATku i na SLIMu a nikdy jsem nemel zadne takovehle problemy.

A jinak pises ze mel problemy mam to brat tak, ze uz ty problemy jsou odstraneny? Tak v tom pripade je to vporadku. Ne?

A hlavne ja se bavim o tom ze bych tomu kamaradovi hodil 6.20 a nebo 6.39ME

A nebo poradte co mu tam mam hodit ale aby se nemuseli pachovat hry a mohl hrat co chce? Diky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a taky -6 u M33-6 znaci 6. update. Tzn. je vychytany. Kdyz vydas postupne 6 updatu, tak to znamena, ze na tom pracujes a opravujes to... ;)

EDIT: Navic M33 je od D_Axe, kterej s CFW defakto zacal, takze vi co a jak. GEN uz pouze stavel na D_Axove praci. Takze ano, muzeme bejt za to radi, ale rozhodne neudelali tolik prace, co D_Ax, kterej s tim zacal a delal to od podlahy. Uz jenom z logiky - myslis, ze kvalitnejsi je original, od cloveka, co s necim zacal a co tomu teda asi rozumi nebo od nekoho, co praci jen zkopiroval a i pokud se dobre vyzna, tak se urcite nevyzna TOLIK, jako puvodni stvoritel... Tim ale nechci rikat, ze GEN je spatny. Postupne se jeho mouchy take vychytaly, takze rozhodne pouzitelny je - jen zduvodnuju, proc je M33-6 povazovan za kvalitni firmware :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu