Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Zaklínač 2


ccinkyda

Recommended Posts

heh, ok... chapem ta... aj ked keby takto uvazovali vsetci tak nielen ze su neni ziadne homemade CZ

To je pravda, nebyly by homemade překlady do CZ. Nebyly by totiž třeba. Pokud by si lidi začali nedejbože kupovat hry, začalo by se firmám vyplácet překládat hru oficiálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 257
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Máš to předobjednaný? Jestli jo, odkud? Uvažuju, že si hru koupím s Británie, jen by mě zajímalo, jestli to bude mít český titulky. Tak aby jsi mohl kdyžtak poreferovat, až ti to dojde :)

Já to mám předobjednané taky z Xzone a CZ titulky na zahraničních (UK) verzích podle mě nebudou. Tu češtinu tu udělal za svý Comgad (kterej ji připravil už pro PC verzi) a potřebuje tak prodat svoje kusy, který distribuuje pro CZ trh. Kdyby byly CZ titulky i na zahranicnich verzich, tak by ty penize vyhodil kominem a to asi neni jejich zajmem, ze:).

Jinak za ty penize se to fakt vyplati. Takovy EA by za stejnou edici chtelo tak o litr vic. Viz foto...

post-61344-14687160162726_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umberto: Mě ani nenapadlo už dívat se na český obchody, docela čumím, že je to tady levnější, to teda z UK objednávat nebudu :)

Wyder: No ono se nevyplatí dělat několik různých verzí hry, protože za každou se musí platit (certifikace u mikrosoftu atd.). Zatím všechny hry, které byly v ČR česky, měly i v zahraničí češtinu integrovanou (když beru verze pro stejný region). Jedinou vyjímkou je Mafia 2, ale tam to bylo takový dost ošemetný, však víme. Na 95% tam čeština bude, ale jistota je jistota :) Každopádně to teď už vidím na ten xzone.cz, takže to nemusím řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umberto: Mě ani nenapadlo už dívat se na český obchody, docela čumím, že je to tady levnější, to teda z UK objednávat nebudu :)

Wyder: No ono se nevyplatí dělat několik různých verzí hry, protože za každou se musí platit (certifikace u mikrosoftu atd.). Zatím všechny hry, které byly v ČR česky, měly i v zahraničí češtinu integrovanou (když beru verze pro stejný region). Jedinou vyjímkou je Mafia 2, ale tam to bylo takový dost ošemetný, však víme. Na 95% tam čeština bude, ale jistota je jistota :) Každopádně to teď už vidím na ten xzone.cz, takže to nemusím řešit.

je pravda že v poslední době taky kupuju ze zavvi ale někdy kvuli rychlosti prostě zaplatím víc abych to měl hned. A u zaklínače se to fakt u xzone vyplatí, škoda jen že nedohodli tu sběratelskou nebo limitku či co to je:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umberto:

Já myslím, že vzhledem k bohatosti té "obyčejné" edice jako takové, by si to u nás koupil naprosto marginální počet lidí...

Umberto: Mě ani nenapadlo už dívat se na český obchody, docela čumím, že je to tady levnější, to teda z UK objednávat nebudu :)

Wyder: No ono se nevyplatí dělat několik různých verzí hry, protože za každou se musí platit (certifikace u mikrosoftu atd.). Zatím všechny hry, které byly v ČR česky, měly i v zahraničí češtinu integrovanou (když beru verze pro stejný region). Jedinou vyjímkou je Mafia 2, ale tam to bylo takový dost ošemetný, však víme. Na 95% tam čeština bude, ale jistota je jistota :) Každopádně to teď už vidím na ten xzone.cz, takže to nemusím řešit.

S certifikací máš pravdu, ale ne zcela. Tu případnou (uvidíme, jestli bude opravdu jen pro CZ/SK, případně to spojej s Polskou, což je nejpravděpodobnější) další certifikaci neplatí vydavatel, resp. tedy Microsoftu ano, ale nechá si to zamáznout od lokálního distributora, což by byl zase Comgad. Aspoň v případě Mafie tu extra verzi pro nás platila CENEGA. Tam to ale bylo trošku jiné, protože bylo jasné, že se to zaplatí a taky zaplatilo. Jako snad jedna z pár her u kterejch se lokalizace na konzole vyplatila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, nebyly by homemade překlady do CZ. Nebyly by totiž třeba. Pokud by si lidi začali nedejbože kupovat hry, začalo by se firmám vyplácet překládat hru oficiálně.

Kde bereš tu jistotu? I kdyby pirátění neexistivalo, nikdy by se pro tak malej stát cz lokalizace na konzole nedělala.. Doufam že se to alespon změní u příští generace konzolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde bereš tu jistotu? I kdyby pirátění neexistivalo, nikdy by se pro tak malej stát cz lokalizace na konzole nedělala.. Doufam že se to alespon změní u příští generace konzolí.

Docela určitě by nebyla čeština pro všechny hry, to je fakt. Ale docela určitě by byla pro mnohem víc her, než je teď. Přeci jen je dost rozdíl, zda se prodá hry 3k kopií, nebo 30k kopíí. A všeobecně se ví, že přeložený titul se prodává o dost lépe.

A to i na konzolích, kde jsou podmínky o něco horší, než na PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela určitě by nebyla čeština pro všechny hry, to je fakt. Ale docela určitě by byla pro mnohem víc her, než je teď. Přeci jen je dost rozdíl, zda se prodá hry 3k kopií, nebo 30k kopíí. A všeobecně se ví, že přeložený titul se prodává o dost lépe.

A to i na konzolích, kde jsou podmínky o něco horší, než na PC.

Přesně tak. Pravda je taková, že se na konzole prodá daleko méně her, než na PC. S pirátěním je to na Xbox docela podobné (jako u PC) viz zdejší bezpočet témat pro piráty.

Češtinám na konzole by ale nejvíc pomohlo, kdyby odpadla nutnost certifikace u MS/SONY a tim padem by lokalni distributor ty hry do cestiny casteji daval. Zvlast pri dnesni situaci, kdy se vetsina zasadnich her prelozi na PC, ale kvuli certifikacim a obtiznejsi implementaci se na konzole nepredelaji.

No a imho pristi generace to podle me nevyresi, spis naopak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufam, ze to ma cenu hrat, aniz bych hral jednicku, pac se na to chystam a s jednickou na PC se mi ted obtezovat nechce :)

No, popravdě, dvojka začíná tam, kde jednička končí.Ne, že by to hrát nešlo, ale znalost prvního dílu a potažmo i knih se docela hodí. Zaklínač není zrovna černobílá záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu