Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Je tohle dobrá volba? ( Nový PC )


Wikin

Recommended Posts

  • Odpovědi 181
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Tady to máš: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1493010WV8010QRD0112820114840112YG01169601

Ve hrách to skoro ani nepoznáš jestli máš i5 nebo i7, protože na těch nejnovějších to bude rozdíl max pár fps možná skoro žádnej. Na hře u který máš přes 100 FPS je rozdíl max 10 FPS a víc než 100 fps u žádný nejnovější hry na max mít nebudeš (pokud nebudeš hrát nějakou novou verzi hledání min třeba :D).

Ta grafika neni nic moc. Pokud chceš GTX560, tak od Gigabyte nebo Asus a nejlépy ty OC edice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tenhle rozpis není s Windowsama vid? Ty by tam do toho taky něco stály, + teda jsem přemejšlel že bych vzal i ten case aby mi to tam sestavili, ale to už bych zase byl na nějakých 30 tisích a to už snad je lepší ten ACER né? Ten má grafiku 580GTX, myslíš že je podobná tý od MSI 580GTX LIghting?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Acer nikdy nebude lepší, protože ti tam vypíše co všechno to má a jak to parametrově vypadá super, ale nevíš od jakých výrobců to je a jak je to všechno poskládaný. To co ti tady dávam já nebo sestavují jiní odborníci je pouze kvalitní HW a je klidně možný, že kdybych složil přesně co má ten Acer, tak to bude stejný nebo možná dražší, ale hlavně to bude několikrát kvalitnější. Tyhle PC jsou pro lidi co tomu nerozumí, takže přijdou do krámu koupí bednu a odejdou.

Ne ta grafika určitě neni podobná ten Acer tam bude mít něco možná ani neidentifikovatelnýho a to co máš tady je kvalita od Gigabyte v OC edici to znamená ještě výkonější.

Nejlepší bude když to vemeš všechno i s těma win a necháš si to tam složit. Klidně tam dáme nějakej levnější zdroj, když budeš chtít něco ušetřit. Jestli chceš Acer, tak si ho kup, ale už to tu říkal i někdo jinej, že poskládaný to máš daleko lepší.

Edit: tak výsledně asi nějak takhle: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1493010WV8010QRD0114840116960112YE010ZQX010ZKA010TEI01

1) Ušetřit by se dalo ještě na skříni, ale to je asi tak 500 Kč a myslim, že se to nevyplatí.

2) Zdroj je tam Seasonic u kterýho jsem se dozvěděl, že si pár lidí stěžuje na nějaký lehký vibrace nebo něco s ventilátorem. Osobně vím o 3 pc kde je tenhle zdroj a u žádného není problém, takže na vadu série to nevypadá nebo je taky možný, že ty pc kde to dělá jsou neodborně sestavený a vibrace nezpůsobuje zdroj. Ten zdroj je hodně dobrej, takže bych ho tam klidně dal, ale pokud chceš něco jinýho, tak by ho mohl nahradit třeba Enermax.

3) Dal jsem tam nějaký win pokud chceš jiný, tak si tam pak vyber co chceš.

4) Cena už je skoro 29k, ale určitě bych ho bral radši než ten Acer.

Kdyby jsi chtěl, tak tady máš verzi s i7: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1493010WV8010QRD011484011696010ZQX010ZKA010TEI0112YG01

Tohle už bude jako ten Acer (pouze parametrama! zvolený HW bude mnohem lepší než v Aceru!!!). Liší se to jenom velikostí RAM (16 GB naprostá zbytečnost a kdyby jsi někdy do budoucna chtěl, tak to můžeš dokoupit i sem), velikostí HDD (tady je 1TB a klidně si dam kup nějakej další HDD na data) a verzí win (tady je pro a Acer má home). Všechny ostatní parametry jsou stejné a HW mnohem kvalitnější, takže pokud jsi chtěl něco jako ten Acer, tak už bych o něm ani neuvažoval a ber tohle. Jinak pokud chceš pc na hry ušetřil bych nějakej ten tisíc a koupil verzi s i5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chceš jako na těch kartách srovnávat? Oboje jsou GTX580. Jedna je přetaktovaná to znamená o něco výkonější a navíc ještě od lepšího výrobce jak už jsem psal Gigabyte a Asus v tomhle patří k nejlepším.

Na to hraní her ty ramky nepoznáš, takže tam klidně můžou bejt 1333MHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zdroj seasonic dost pochvaluju ale aj corsair je vyborna znacka je to ale skoro to stejne, Freeman ti radi dobre i5 je na hry proste najlepsi i6 je uplna zbytecnost nekde ti to mozna prida 1FPS :D ale v penazenke ubere 2000kc ramky take stava bohate 1600MHz nejake kingston za 2000kc 8gb ram kupis a mas to luxus graficka karta od Nvidie ked kupis jakukolvek GTX 580 tak mas vykon obrovsky tam uz ti len freeman poradil ktera je kvalitnejsi .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Corsair dělá taky dobrý zdroje, ale podle mě se ten Seasonic v téhle cenové relaci vyplatí víc. Jediný co mě překvapilo pár stížností na nějaký to "šustění" ventilátoru, ale jak už jsem psal u mě se to u žádnýho neprojevilo. Obecně se dá říct, že Corsair, Seasonic a Enermax dělá dobrý zdroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, jestli nemám už když investuji do 580GTX jít spíše do této karty http://fhsystem.cz/?a=detail&d=AG37899&p=23&k=261&kk=66&kat=Komponenty/Grafick%C3%A9%20karty/PCIE%20nVidia%20580 , a ještě jestli bych neměl koupit ssdisk : http://www.alza.cz/pevne-disky/ssd-bez-mech-casti/ocz-vertex-3-series-120gb-d229502.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sry ale kdyz chces tak drahou kartu tak proc chces GTX 5X0....a taky proc mu vsichni cpete GTX590 :D pridej cca par stovek a kup si nejakou HD 6990 ktera je vykonem lepsi...kdyz uz takhle drahou kartu tak uz aspon tu nejlepsi ktera neni o tolik drazsi...btw proc chces tak drahou kartu?budes snad hrat na 2 monitorech? :D jestli ne tak takova draha nema cenu...postacej i levnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já bych mu amd 6990 doporučil, jenže jak znam tohle forum tak jak tady napíšu ati nebo amd tak je to diskuze na 10let že je to shit.

No to by tu musel bejt nekdo kdo se tomu venuje nejak dlouho :D a ja nejsem jeden z tech co se o to zacal zajimat vcera....a pokud tomu nekdo rozumi tak vi ze HD 6990 je ted to nejlepsi co se da sehnat...jasny ze narust vykonu je treba az od (pro me WTF rozliseni 25XX x 18XX nebo kolik) ale prave na tohle ta karta je :) pokud chces hrat na Full HD monitoru atd staci i levnejsi....za tyhle penize uz proste HD 6990...jinak vim ze Nvidie jsou vetsinou lepsi...napr GTX 460 za tu cenu..ale to je jiny...tahle je ted high end....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, jestli nemám už když investuji do 580GTX jít spíše do této karty http://fhsystem.cz/?a=detail&d=AG37899&p=23&k=261&kk=66&kat=Komponenty/Grafické karty/PCIE nVidia 580 , a ještě jestli bych neměl koupit ssdisk : http://www.alza.cz/pevne-disky/ssd-bez-mech-casti/ocz-vertex-3-series-120gb-d229502.htm

Neptej se pořád na GTX580 už jsem ti snad několikrát napsal kterou... S tebou je to těžký. Napřed napíšeš, že chceš pc do 25k a potom se dostaneme na 30k. Ještě chvíli se budeš ptát jestli se náhodou nevyplatí víc tohle a tohle a za chvíli budeš na 50k. Samozřejmě, že se tam může dát SSD, ale všechno záleží na ceně, tak si rozmysli za kolik to pc vlastně chceš.

sry ale kdyz chces tak drahou kartu tak proc chces GTX 5X0....a taky proc mu vsichni cpete GTX590 :D

Nevim o tom, že by mu všichni cpali GTX590 jenom jeden tu napsal ať si ji koupí.

no já bych mu amd 6990 doporučil, jenže jak znam tohle forum tak jak tady napíšu ati nebo amd tak je to diskuze na 10let že je to shit.

Doporučit jí klidně můžeš záleží na něm co si vybere. Lidi, kteří napíšou, že je to shit můžeš s klidem ignorovat hlavně aby jsi věděl co doporučuješ a proč.

No to by tu musel bejt nekdo kdo se tomu venuje nejak dlouho :D a ja nejsem jeden z tech co se o to zacal zajimat vcera....a pokud tomu nekdo rozumi tak vi ze HD 6990 je ted to nejlepsi co se da sehnat...

Tohle je docela velkej rozdíl. Záleží jestli se o to zajímáš nebo s tím pracuješ. Rozumím tomu a nevim, že je tahle karta nejlepší. Mám na to svůj názor. Pokud si myslíš, že jsem nějakej amatér, tak můžu napsat jenom to, že mam několik let zkušeností v tomhle oboru a moje doporučení jsou taky z praxe a ne z toho, že si někde na netu přečtu, že něco je podle někoho nejlepší. (Pokud by to třeba někdo špatně pochopil, tak jsem tím opravdu nechtěl říct, že AMD je k ničemu a nechtěl jsem tim říct ani to, že by tomu někdo tady nerozuměl, ale je pravda, že takových lidí je tu hodně.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ale já si maximálně pořídím GTX 580!!! Ale jde mi o to jestli teda mám přidat 1 tisíc a mít 580GTX s 3GB pamětí než 1,5GB

rek bych ze u tyhle karty je 3Gb pameti spis marketingovej tah jako kdysi u starsich karet 1GB...ta karta je sice ted dobra..ale nerek bych ze by v budoucnu vyuzila ty 3Gb...a 1.5 staci i dneska bohate...pokud je teda zvysena jen pamet a neni to nejaka X2..

Freeman: ja spis myslel ty co myslel kdyr...ze sem zacnou tahat ze Nvidia je nej atd :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu