Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Je tohle dobrá volba? ( Nový PC )


Wikin

Recommended Posts

Kapr já to nevim přesně, ale u optimalizované hry pro obě karty možná ani těch 10 fps rozdíl nebude :D

Aby to všichni pochopili, tak vysvětlím rozdíl ve výkonu. Jak už jsem psal, tak normální uživatel to nepozná. GTX590 na tom byla ze začátku s výkonem trochu hůř než HD 6990, ale Nvidia to doladila ovladačema a teď jsou na tom přibližně stejně (někde vede AMD a jinde zase Nvidia, ale celkově je více her ve prospěch Nvidie). Ten znatelnej rozdíl pozná až někdo kdo rád taktuje. HD 6990 je při defaultních hodnotách o dost hlučnější než Nvidia a má vyšší teploty. Pokud obě grafiky nataktujeme, tak HD 6990 dosáhne stropu daleko dříve než GTX590 a proto pokud se obě grafiky stovnají v OC, tak vyhraje GTX590. Samozřejmě normálnímu uživateli to může být jedno, ale ve prospěch Nvidie hrají další dvě věci. 1. neni tak dlouhá jako AMD aby se nevešla do běžné skříně a za 2. na defaultních hodnotách neni tak hlučná.

Wikin doufám, že ti tohle vysvětlení stačí a už víš, která je výkonější. Vzhledem k tomu, že na to stejně nemáš peníze, tak se vrať ke svojí sestavě za 20k a o jedné z těchto karet si nech zdát (teda pokud se situace zase nezměnila a najednou nemáš na pc 40k).

psal sem ze se i7 vyplati do budoucna.......když si zase ted nakoupis všechny věci pruměrny tak pak po 2 letech ani ne to chce zase koupit všechno....

Pod dvou letech bude úplně jedno jestli budeš mít i5 nebo tuhle i7. Buď bude obojí k ničemu nebo si zahraješ na obou stejně přesně jako je to dnes. HT ti u her nepomůže a jak už jsem psal spíš budou hry podporovat třeba 6 jader než HT co má i7 to je úplně k jinému použití než na hry.

590GTX a tecka...a je celkem jedno jakou verzi.

Vybíral bych mezi Asus a Gigabyte a je celkem jedno jakou z nich, protože ani jedna neni v OC edici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 181
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

No já myslel, že se spletl a chtěl napsat RAM, ale jestli je to mechanika, tak tu ať si klidně nechá pokud jí do tý desky zapojí.

Bednu může kdykoliv zahodit a koupit si lepší, s grafikou by to byl problém... To samé ramky, když nebudou stačit dokoupí si další modul, dneska to nestojí skoro nic

Tak to je fakt blbá rada. On si koupí pc, který si nechá sestavit do svojí bedny a potom až si bude chtít koupit jinej case, tak ho bude muset odnést někam k odborníkovi aby mu to předělal do jiný bedny? To se fakt vyplatí. Když už někdo dá 15k za krafiku, tak snad může dát i 1500 za case do kterýho si to nechá přímo sestavit a přijde mu to jako komplet.

By mě zajímalo jak tenhle vocasovič využije GTX590 s 8 GB RAM a Prof verzi Winu 7... boha. :D

Asi takhle: řekne kámošovi "hele já mam GTX590 a koukej jak na tom hraju" a kámoš nato "no já mam o půlku levnější komp a hraju úplně stejně" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eurocase že je lepší? Můžeš si to myslet dál, ale napíšu pár plusů pro CoolerMaster:

1) Lepší umístění zdroje (nasává dole).

2) 1x přední, 1x zadní, 1x horní a 2x boční prostor pro ventilátor.

3) Pokud to bereš podle ceny, tak ten tvůj case je se zdrojem, takže cena jenom skříně je tak polovina možná ani to ne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja mam ale myslim ze jeste lepsi case nez ten coolermaster. Myslím teda, viz. http://fhsystem.cz/index.php?a=detail&d=1036187&p=23&k=310&kk=72&kat=Komponenty/Skříně, zdroje/Skříně se zdrojem

skrin naprd....pro nekoho kdo chce mit grafiku za 15k a i7(no dobre nakonec i5 i kdyz u tebe jeden nevi)....zdroj taky nebude stacit...a posledni dobou nejaky pochybuju o spolehlivosti Fortronu....

a nejak nevim proc jsi zakladal tenhle topic....viz tenhle prispevek...tady ti porad nekdo radi....a ty zase za dalsi stranku napises ze se ti stejne zda lepsi tamto a tohle jako ta tvoje skrin...ten zdroj ma cenu tak cca 1100...takze skrin za 600 je celkem shit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochybuješ správně. Fortron bejval před čtyřmi lety ještě špička, ale dnes už jenom průměr a u některých modelů dokonce podprůměr.

Jo presne...kamarad si koupil Fortron 650W Black Power...a ten mu ani nesel :D proste jen problikly diody a konec :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myslím že už bych to měl, jen se chci zeptat, jestli by mi stačila bohatě 570GTX od Gigabygte která má superoverclock, jak už jsem se zmínil mám max. rozliš. Full HD. Je to zas rozdíl 3 tisíců, ale pokuď by tato karta 570GTX měla už malinko prolémy utáhnout nové hry na maximum detailů v Full HD a s hratelným FPS, musel bych hold připlatit za 580GTX.

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co je u tebe hratelný FPS. Dneska ti na všechny hry stačí GTX560. Pokud chceš hrát všechno na max, tak ti stejně nebude stačit ani GTX570 a na Metro 2033 ani GTX580, takže je to vlastně jedno. Mě se zdá GTX570 takovej divnej střed. Rozdíl u většiny her je 10 FPS (GTX560 - 50 FPS, GTX570 - 60FPS) a to mi za těch 2500 navíc asi nestojí. Rozhodoval bych se teda asi mezi GTX560 a GTX580. Pokud máš peníze jdi do GTX580 nebo ušetři na GTX560.

Až budeš chtít hrát opravdu všechno na max, tak si budeš muset připlatit a to ideálně na 3 GTX580 SLI, ale to už je cenově hodně mimo. Jinak tahle kombinase dá už v Metro 2033 min 24 FPS a to už hratelný je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu