Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

XBOX 360 výměna chladicí pasty


Tomas007

Otázka

Dobrý den, nedávno jsem měl rozebraný svůj xbox 360 a čistil jsem ho od prachu a koukal jsem na chladiče a rád bych vyměnil chladicí pastu, ale nevim jak. Pokud chladič odpojím třeba vlhkým hadříkem mám setřít tu starou z chladiče i z prcesoru? Kolik se tam toho má nanést? Protože když bych to přehnal tak by se xbox přehřál. Stačila by tato pasta http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51825

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 odpovědi na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

No já když jsem nedávno dával na pc pastu tak dal jsem málo jak většina radí a hezky rozmazal kreditkou, no po zapnutí pc mě každá hra spadla po 5 minutách včetně pc, tak jsem se naštval, prdl jsem tam asi 2x více té pasty než minule, no a teď? Chladí v pořádku, teploty jsou lepší. Ovšem tohle je jen rada ohledně pc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pokud jsi ještě chladiče nikdy nesundával, není třeba pastu měnit. Při každém sundání chladiče by se pasta měla vyměnit, nebo trochu přidat, originální pastu je po sundání potřeba odstranit vždy. Pokud bys ji tedy chtěl vyměnit, je potřeba tu starou odstranit nejlépe ISOPROPYLALKOHOLem, nebo lihem. V žádném případě ne vlhkým hadříkem, nebo vodou. Pasta se nanáší podle druhu a tvaru chladiče. Některé pasty je lépe rozetřít do tenké vrstvičky, některé nanést v kapce a chladič si ji vytlačí sám. Pastuje dobré vybírat podle toho jakou má tepelnou konduktivitu, čím vyšší číslo, tím lépe. Problém je, že to prodejci moc neuvádějí, nebo špatně uvádějí a není tak jasné, kolik tepla je pasta vlastně schopna přenést. Ta co jsi poslal v odkazu by měla postačovat, ale přijde mi drahá. Obecně všechno v CZC mi připadá drahé. Asi nejlepší pasta kterou by jsi tam mohl dát je tahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31427 ale doporučoval bych ji koupit někde jinde, v CZC je prostě drahá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu