Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Výměna mechaniky a následný flash po updatu DB


Innocento

Recommended Posts

Zdarvím vás,

mám jisté problémy s flashováním mechaniky. Ze všeho nejdřív uvedu na pravou míru, že veliké předchozí zkušenosti nemám, takže mě klidně kamenujte ;-)

Můj problém bude uveden až na konci, ale popíšu drobet svůj příběh, aby to mělo trochu logiku :

Asi před rokem a půl jsem koupil konzoli a svěřil ji místnímu flasherovi, který mi do mechaniky LiteOn DG-16D2S (FW 83850C V2) nahrál první CFW LT 1.1. Zhruba po roce jsem jednoho krásného dne pustil konzoli a bylo v ní slyšet, že se neustále opakovaně "rozbíhá", ale nerozběhla. Moje podezření padlo na mechaniku. Po spuštění konzole s odpojenou mechanikou (jsem si vědom problémů) se už konzole chovala správně.

Objednal jsem tedy novou LiteOn DG-16D2S mechaniku (FW 74850C). Druh závady na původní mechanice jsem vůbec neřešil a doufal, že se mi z ní ještě podaří dostat DVD Key. Nedoufal jsem totiž, že bych po roce dostal od flashera svůj vyextrahovaný DVD key (moje mínění podporoval fakt, že jsem o něm pochyboval). Do vyextrahování klíče jsem se tedy pustil sám pomocí MRA hack metody. To se povedlo a já si ho uložil (Key.bin).

Přišla nová mechanika a pokusil jsem se nejdřív o spoof klíče, aby chodila s mou konzolí :

- pomocí probingu R707 jsem vyextrahoval klíč nové mechaniky a uložil soubory Dummy, Indetify, Inquiry, Key, Serial

- jako cílový firmware jsem použil ten, který byl přiložen jako Stock FW u LT+ 1.9 balíku (LiteOn (Phat)/LiteOn_pre_13141/orig-74850C-1a000)

- verzi DB jsem v tu dobu měl 12625.

- provedl jsem 'Manual spoofing' a vybral Key soubor, který jsem dostal z vadné mechaniky

- FW jsem zapsal

Mechaniku jsem připojil ke konzoli a vložil originální DVD se hrou. Vše fungovalo skvěle.

Dál jsem se řídil informacemi, které jsem považoval za správné, ale zprasil jsem to určitě jak jsem mohl :

- na flashku jsem stáhnul nejnovější update DB verze 13599

- updatoval jsem DB v konzoli

- mechaniku jsem vyndal a připojil k PC. Podle očekávání Jungle Flasher hlásil verzi FW 0251

- v tuhle chvíli lze klíč vyčíst pomocí PMT metody a sondy, ale ten přeci mám

- jako 'Source Firmware' jsem vybral ten z balíku LT+ 1.9 (LiteOn (Phat)/LiteOn_post_13141/orig-02510C-1C000)

- jako 'Target FW' 'LTPlus-025V1.91', u klíče provedl 'Manual Spoofing' a vybral Key soubor poškozené mechaniky

- mechanika v konzoli nebere ani pálenky, ani originálky

- zpět na FW 0251 jde zapsat a originálky fungují

Takže otázka zní, jak se dostat ze stock FW 0251 na LT+ 1.9 nebo 1.91 tak, aby to fungovalo? Kde jsem dělal chyby? V záložce 'DVDKey32' v Jungle Flasheru se klíč nalezené mechaniky zobrazuje jako neverifikovaný. Změnil se snad nějak po updatu v mechanice i konzoli a je třeba jej vyextrahovat znovu pomocí PMT? Než přišla nová mechanika, přeinstaloval jsem PC a v databázi Jungle Flasheru se nenachází klíč z poškozené mechaniky (pouze ten původní z nové).

Předem děkuji moc za případné rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu