Jump to content
  • 0

Wifi router

asterix13
 Share

Question

čau lidi mám doma internetový router Motorola takový ten klasický mám ho od UPC http://www.simplehelp.net/images/cable_modems/motorola_sb5100.gif . Nedávno jsem si koupil od kamaráda WiFi router který má od O2 je to model ZyXEL P-660HW T3 V2 http://interlink-static.tsbohemia.cz/zyxel-p-660hw-t3-v2-adsl-2-2-4port-eth-router-802-11g-wifi-firewall_ien60116.jpg a myslel jsem si že když zapojím sítový kabel z routru motorola v kterém mám přívod internetu do routru Zyxcel a z neho dalsi siták do pc tak pouze vytvořím WiFi sit a pojede mi jak internet v pc tak internet bezdratovy ale kdyz vytvorim wifi sit v routru zyxcel tak mi ji dalsi notebook doma najde pripoji se ale nejde do neho internet tak samo v mojem stolnim pc internet nejede... nevite co stim kdo poradí odměním se předem dík :-)

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Zapojil si kabel s modemu do routeru do WAN konektoru v routeru ? Nastavil si dynamické přidělování IP adresy ? Je možné, že ten Zyxcel funguje jen s O2 sítí (ale nemyslím si to).

//: ten router nemáš zapojen jako router (protože jeho wan vstup je ADSL), ale jako switch. Bavme se tedy o něm jako o switchi. V tom případě můžeš mít k internetu připojen pouze jeden jediný počítač a to ten, který se přihlásí jako první k modemu po jeho restartu. Takže doporučuji koupit ňáký router (otázka 5ti stovek) třeba tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400872Z90UBEQZ

• 0

a slo by to udelat tak ze kdyz vzdycky odpojim router motorola ze svojeho pc a zapojim do routru zyxel ze mi pujde jenom wifi a pripoji se k tomu notbuk v obyvaku ? protoze na routru zyxel mam wifi sit vytvorenou ale kdyz k ni pripojim notas ukazuje mi to takovy maly vykricnik a ze internet neni kdyspozici co stim ?

• 0

Boze, dunky tu radi takove picoviny facepalm.gif

1) Kdyz pichnes kompa primo do toho UPC modemu - prideli ti to automaticky IP? Jakou IP ti to prideli? Jestli ti to prideli neverejnou, tak je to ok, jestli ti to prideli verejnou, tak se to resi hur...

- pokud ti to prideli neverejnou, pak jen pichni kabel z UPC do LAN1 v ZyXELu, vypni DHCP na zyxelu a nastav si na zyxelu pevnou IP a nastav si wifi (nazev site, zabezpeceni atp.)... IP ti bude pridelovat UPC modem, takze nemusis resit

- pokud ti prideli verejnou, pak potrebujes jiny router - s WAN sdirkou, kvuli natovani (ve vyse zminenem pripade by routeru fungoval jen jako switch)... Zyxel P660 nema WAN..