Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Wifi router


asterix13

Otázka

čau lidi mám doma internetový router Motorola takový ten klasický mám ho od UPC http://www.simplehelp.net/images/cable_modems/motorola_sb5100.gif . Nedávno jsem si koupil od kamaráda WiFi router který má od O2 je to model ZyXEL P-660HW T3 V2 http://interlink-static.tsbohemia.cz/zyxel-p-660hw-t3-v2-adsl-2-2-4port-eth-router-802-11g-wifi-firewall_ien60116.jpg a myslel jsem si že když zapojím sítový kabel z routru motorola v kterém mám přívod internetu do routru Zyxcel a z neho dalsi siták do pc tak pouze vytvořím WiFi sit a pojede mi jak internet v pc tak internet bezdratovy ale kdyz vytvorim wifi sit v routru zyxcel tak mi ji dalsi notebook doma najde pripoji se ale nejde do neho internet tak samo v mojem stolnim pc internet nejede... nevite co stim kdo poradí odměním se předem dík :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Zapojil si kabel s modemu do routeru do WAN konektoru v routeru ? Nastavil si dynamické přidělování IP adresy ? Je možné, že ten Zyxcel funguje jen s O2 sítí (ale nemyslím si to).

//: ten router nemáš zapojen jako router (protože jeho wan vstup je ADSL), ale jako switch. Bavme se tedy o něm jako o switchi. V tom případě můžeš mít k internetu připojen pouze jeden jediný počítač a to ten, který se přihlásí jako první k modemu po jeho restartu. Takže doporučuji koupit ňáký router (otázka 5ti stovek) třeba tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400872Z90UBEQZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

a slo by to udelat tak ze kdyz vzdycky odpojim router motorola ze svojeho pc a zapojim do routru zyxel ze mi pujde jenom wifi a pripoji se k tomu notbuk v obyvaku ? protoze na routru zyxel mam wifi sit vytvorenou ale kdyz k ni pripojim notas ukazuje mi to takovy maly vykricnik a ze internet neni kdyspozici co stim ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Boze, dunky tu radi takove picoviny facepalm.gif

1) Kdyz pichnes kompa primo do toho UPC modemu - prideli ti to automaticky IP? Jakou IP ti to prideli? Jestli ti to prideli neverejnou, tak je to ok, jestli ti to prideli verejnou, tak se to resi hur...

- pokud ti to prideli neverejnou, pak jen pichni kabel z UPC do LAN1 v ZyXELu, vypni DHCP na zyxelu a nastav si na zyxelu pevnou IP a nastav si wifi (nazev site, zabezpeceni atp.)... IP ti bude pridelovat UPC modem, takze nemusis resit

- pokud ti prideli verejnou, pak potrebujes jiny router - s WAN sdirkou, kvuli natovani (ve vyse zminenem pripade by routeru fungoval jen jako switch)... Zyxel P660 nema WAN..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu