Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

WII - HDMI - 39 dolaru, ma to nekdo ?


orinox

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

David32: Ja to mam - akorat z eBaye. Upscaler v tom samozrejme neni, pouze to prevadi komponentni vystup na HDMI. Vystup je ve 480p - neni v 720p ani v 1080p... Obraz to nijak nezlepsuje (oproti kompomentu). Doporucuji pouze pokud mas monitor, ve kterem neni kompomentni vstup.

Dalsi vyhoda je, ze to v tom HDMI vede i zvuk...

Hexer: je to na 99.9% pasivni. Bude to fungovat stejne, jako to, co poslal David32 (a tedy to, co mi lezi doma). Spis se podivej na diskusi - hodne lidem to nefunguje (a mne na mem Samsung monitoru nefunguje ani to, co poslal David32... funguje mi to pouze u kamose na LG monitoru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát to tu hledám, zda se to neřešilo a ono ano :) Ten "Wii Adapter to HDMI - FullHD 1080p support" jsem viděl i za 600,-- Kč a taky o něm uvažuji, jako čerstvého majitele wii mě zarazil takový prapodivně neostrý obraz v některých hrách a myslel jsem, že se to touhle hračkou a HDMI kabelem zpelší.... opravdu to není znát s HDMI adaptérem k lepšímu ani v ostřejších textech v menu např. v NHL, FIFA a pod.?

Já jsem zatím připojený přes dodávaný 3x cinch do scart v LCD TV a doufám, že HDMI adapter spolu s adekvátním kabelem to zlepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nyni pouzivas dodavany kabel - tedy kompozitni, tak rozdil urcite poznas - obraz pak je u tohoto adapteru ostry (nicmene rozliseni zustava 480p, jako u komponentniho) - ale pokud jiz nyni mas komponentni a obraz ti nevyhovuje, tak ti musim rict: lepsi uz to nebude... Mozna to pres ten adapter ma trochu zivejsi barvy... ale to je take mozna subjektivni.

3x cinch -> scart je samozrejme kompozitni, tedy nejhorsi moznost vystupu, co Wii nabizi (tedy ne, ze bych jich nabizelo nejak o moc vic... nabizi uz jen komponentni)

Pokud mas v TV komponentni vstup a chces usetrit, pripoj to pres komponentni kabel - je levnejsi a kvalita je srovnatelna s Wii2HDMI (jelikoz ten pouze prevadi tento na HDMI... upscaler v tom opravdu neni a tak 1080p je lez.. je to ve 480p a pokud nemas upscaler v TV, tak se ti to pouze roztahne pres cely obraz - jinak se ti to prozene jeste pres upscaler v TV... ale nic to nemeni na tom, ze z te veci leze 480p :D ). Taky jeste promysli vstup zvuku - pokud do TV muzes privest zvuk pres cinche (tedy ti celkove povede do TV 5 cinchu - 3 komponentni na obraz a 2 na zvuk), tak kup komponentni. Pokud nemuzes privest cinche nebo nemas komponentni vstup, ber asi Wii2HDMI, jelikoz to nese i zvuk (ktery je ve velmi dobre kvalite, jelikoz se prevadi do PCM digitalniho zvuku, takze je v nem minimalni ruseni, oproti analogu, kde se cestou jeste muze nabrat nejake ruseni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nepremyslel. Ani nevim jak to provest, jelikoz karta se vstupem pro HDMI bude imho draha zalezitost (nevim, ted jsem to nehledal), aby to vse dekodovala pomoci HW realtime a nenechavala to na procesoru... Vzdy jsem myslel, ze takovehle karty pro strizny jsou drahe - zvlaste digitalni... Hlavne by to byl asi overkill a hlavne by jsi tim dle meho nazoru nabral dost velky lag (dejme tomu, ze ten zvuk jeste jde se zanedbatelnym lagem - ale i tam bych se uz bal), ale obraz v realnem case.... No, po zkusenosti s EasyCAPem a jeho silenym lagem, ktery delal hrani nehratelnym... Sice se jednalo o analog a vse se delalo SW (takze veskery napor sel na procesor) ale i tak ... :D

Kazdopadne na strankach oficialniho Wii2HDMI rikaji, ze do toho nedali upscaler z toho duvodu, ze pry vetsina modernich TV uz ho ma v sobe - kde je pravda ale nevim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak TV ho mozna maji v sobe (a panove usetrili 95% ceny) :) ale projektory ne :(

Jojo EasyCAP byl priserny... to neslo pouzit ani jako nouzove reseni pro hrani :) vstupem muze byt klidne ten hnusny analogovy chinch :D tenhle vstup maji dneska snad vsechny TV karty... kdyz odbocim k tomu zvuku tak tam zadna prodleva neni...

Obecne nebude problem dostat obraz do PC a z nej ven do koncoveho zarizeni (treba projektoru) problem bude najit softik ktery ten UP udela :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anonymous_ - díky za velmi rozumnou reakci... jelikož chci vytáhnout z wiička max, půjdu cestou HDMI kabelu a adapteru, reším ještě 2 jiné akce, případně mě, prosím, nasměrujte do threadů s řešením:

a) jak přemluvím usbloader, aby rovnou šáhnul na NTFS particii - pokud mám disk v obstarožním FAT32, vše ok, pokud v NTFS, čekájí mě 2 kliknutí tlačítkem "A" navíc (odkliknutí chyby, výběr nabídnuté partition) - chci to udělat blbuvzdorný pro dcerku a ženu... používám starší 2,5" SATA disk 150GB přes USB redukci

b) jak přesunout jednotlivé channely - cílem je, aby první stránka obsahovala pouze to, co používám a zbytek byl schovaný na stránce 2 - opět kvůli snadnější orientaci ženy a dcerky... nebo ještě lépe, jak udělat z jednotlivých her na hdd "zastupce" v okénku pro channely - prostě to maximálně zautomatizovat

Díky za počáteční péči se mnou, jak se rozkoukám a něco se naučím, budu snad taky umět pomoci jako na jiných boardech ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) bohuzel nevim. Proste mam disk ve FAT32 a pouzivam ho pouze s Wiickem a neresim. Projel bych nastaveni CFG Loaderu, pripadne jeho konfiguracni soubory na SD karte (ma tusim XML konfiguraci nebo tak neco a da se tam nastavit opravdu spousta veci... + primo s nim ve slozce je exe, pomoci ktereho si snadno vytvoris vlastni konfiguraci... je treba si s nim pohrat) Pripadne zkus GX Loader, jestli se v tomhle nechova lepe.

Treba nekdo bude vedet a odpovi lepe

b) najed na kanal a stiskni a drz B a pak stiskni a drz A a presun to kam chces (http://www.youtube.com/results?search_query=wii+move+channels&page=&utm_source=opensearch )

zastupce primo pro hry nevim jestli jdou, ale myslim, ze ne. Ze maximalne jdou udelat channely pro HB aplikace (tedy pro CFG loader), ne pro jednotlive hry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jen doplnim :) zastupce pro hry udelat jdou... jen je to trosku piplacka...

Jsou dve moznosti...bud si vytvorit WAD soubor ktery pres wad manager nahrajes do wii (nebo DOL soubor ktery nainstaluje zastupce pres Homebrew) a bude jako by odkazovat na hru na disku... (sam mam takhle udelane sve top hry)

Nebo Homebrew umoznuje vzdalenou instalaci pomoci IP adres (ve zkratce na notebooku udelas soubor "exe" ktery spustis...zadas IP a wiicko se te zepta jestli chces povolit instalaci...po instalaci mas na plose novy kanal)

To nastaveni bylo docela slozite (slo tam o spravne nastaveni pro USB loader) a spousteni z tehle zastupcu trva cca o 5s dele... pokud bys o to mel zajem muzu sepsat nejaky manual...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu