Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Přemapování špatných bloků NAND


Anubis1

Recommended Posts

Potřebujete NAND.bin který chcete přemapovat a CPU key. Po dokončení bude FreeBoot dle nastavení v post-37137-14687158599217_thumb.jpg Advanced Tools/Drivers/Options. Pokud se v tom nevyznáte nebo se v tom nechcete rýpat, tak nastavte jen Dash Version: a FreeBOOT Eject: na vámi pžadovanou verzy.

post-37137-14687158593162_thumb.jpg

vybrat Remap Bad Blocks

v Nand: vybrat NAND.bin který chcete přemapovat

spustit Show 360 Flash Tool

post-37137-14687158594266_thumb.jpg

v něm zvolte Open File a vyberte NAND.bin, který chcete přemapovat. V pravé horní záložce Bad Blocks jsou vypsané špatné bloky které potřebujete přemapovat. Pokud tam tuto záložku nemáte, tak dále ani nepokračujte, jelikož ve vašem případě není třeba tuto proceduru podstupovat.

post-37137-14687158595272_thumb.jpg

vraťte se do Jtag Tool a zapište Bad Block: 0135, Location: 3FD a potvrďte Add. Takto postupně vložte všechny vadné bloky vypsané ve 360 Flash Dump Tool a poté zvolte UnMap a uložte pod názvem Nand unmapped.bin

post-37137-14687158596282_thumb.jpg

vložte CPU key a zvolte Create FB, kde vyberte předtím vytvořený Nand unmapped.bin a uložte jako FreeBoot.bin

post-37137-14687158597287_thumb.jpg

v Nand: vyberte soubor FreeBoot.bin, zvolte ReMap a uložte jako FreeBoot remapped.bin

post-37137-14687158598559_thumb.jpg

Takto přemapovaný FreeBoot remapped.bin můžete nahrát do Xboxu programem Flash 360 nebo Nand Flasher 360.

Je to na starsi verzy Jtag Tool, ale postup zustal stejny jen ty tlacitka jsou jinde. Možná to časem předělám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Zdravim,

poradite mi pls k cemu vlastne to premapovani spatnych bloku je a jestli je vubec nejak nutne se tim zabyvat? Mam JTAG od Kanalizatora (jasper 512, puvodne s verzi emulace DB 8955). Chtel jsem udelal update na novejsi verzi, zkousel jsem vycist NAND z konzole, ale vzdy mi to hodilo ze nejake bloky jsou necitelne...

Tak jsem vzal puvodni nand a udelal update pres nej :)

Nyni jsem prechazel zase na novejsi (tusim 13604) a ze tam byly nejake ty spatne bloky. Ale opet jsem vzal puvodni NAND a pres JTAG TOOL udelal novy (cca 60 MB) bin soubor a ten nahral do konzoly.

Musim tedy resit nejak ty BAD BLOCKS nebo se na to muzu kaslat?

vse mi funguje jak ma

Diky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu