Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

XGB3 hry hlásí chybu "Unreadable disc"


x-t-rAy

Otázka

Mám xbox s flashem LT 2.0, na kterém bez problému běží všechny hry až na XGB3. Zkoušela jsem Vocassín's Creed Revelations a CoD Modern Warfare 3, dokonce jsem to jak *** stahovala a vypalovala víckrát, ale pokaždé to samé-po cca 3o minutách hraní mi ta bílá krabice vyhodí hlášku "UNREADABLE DISC"

Vypalovala jsem na Emtec double layer, rychlost vypalování 2.4x, nejnovější ImgBurňákem a postupovala jsem podle návodu tady na fóru.

Takže pánové, poraďtě..

post-16222-14687158664386_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

tak jsem nastavil mechaniku dle tveho nastaveni a ten book type jsem nastavil na dvd+r dl a type dvd-rom a zkusim to jeste jednou na ty me dvd pokud to nezabere zkusim zitra na tu werbatimku a uvidim ....

takze vysledek kdyz jsem nastavil mechaniku dle tveho nastaveni :

Date : 17.1.2012 1:18:57

Model : 4-0-0-0 D:ATAPI iHAS124 B AL0S

Disc : DVD+R DL , RICOHJPND01C [Ricoh Company Limited]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 4267011

Sampling count : 250367

Errors : 0

PI Max : 225

PI Average : 10,03

PI Total : 314494

PIF Max : 186

PIF Average : 0,32

PIF Total : 10074

post-36807-1468715909038_thumb.jpg

podle jeho mam trochu vyssi skoro vse jeho nastaveni :

PI MAX should be 100 or less & PI Average should be 5 or less

PIF MAX should be 4 or less & PIF Average should be 0.20 or less

Nero Score should be no less than 90

a vysledek je takovy ze xbox mi hru prehraje uz zadny unrecognize disc ale co s tim Dlaho kdyz stejne se s temi cisly nevlezu do kriterii spravneho vypaleni dostanu z toho na live ban ? kdyz vypustime to ze mam rgh... cili receno kdyz hra jede ale cisla vysoke tak proste hrozi ban ? ........... tak to same nastaveni ponecham i na zitrejsi test s werbatimkou a porovnam pak vysledky (ale na prvni pohled je graf mirnejsi ale presto vysoke cisla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jeste jsem pohledal doma a nasel jsem GEARS OF WAR 3 na werabtim (singapore) ale nevim jaky jsem mel nastavani v imgburn protoze je to uz tomu nejaky cca 2 tydny co ji mam a vysledek :

Date : 17.1.2012 2:00:01

Model : 4-0-0-0 D:ATAPI iHAS124 B AL0S

Disc : DVD+R DL , MKM003 [Mitsubishi Chemical Corporation]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 4173816

Sampling count : 244923

Errors : 0

PI Max : 38

PI Average : 2,18

PI Total : 66757

PIF Max : 8

PIF Average : 1,04

PIF Total : 32026

post-36807-14687159091325_thumb.jpg

vysledek hra jede xbox ji prehraje cisla jsou nizsi ale stale ne natolik aby "spravne" odpovidaly na bezstarostne vypaleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
mužes palit i na mene kvalitni dvd dl staci kdyz misto rychlosti 4x das 2.4x a mas hodně vetsi jistotu ze ti to pojede

tak jsem zkousel Modern Warfare 3 a 4x i 2,4 x (stale ne werbatimky) mi vzdy xbox hru prehraje ale nakonec mi u intra vzdy na stejnem miste vyhodi hlasku recognize disk jakmile ho hlavni postavu vezou na nositkach skoro az do mistnosti kde ma naskocit dalsi video kde se dostanes k doktorovi pritom v abx mi crc nic nevyhodi zadnou chybu ve hre tak zacinam tomu fakt nechapat jak a kdo to ma nastavene ze nekomu to jede a nekomu ne .... zkuste sem davat sve nastaveni mechaniky a snad se tim dopidime k nejakemu vysledku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Bigelow: No teď těžko říct, co vypadá líp, když porovnám ty úplně první výsledky s tou poslední ne-verbatimkou, max hodnoty jsou silně nad limit, ale average zase vypadají o něco slušnějí. A zdá se, že jedinej výkyv je na přechodu vrstev disku, což způsobuje ty velký max hodnoty. Ještě to zkus nainstalovat v xku na disk, jestli ti to přes ten přechod projde.

Ty doporučený hodnoty jsou takový, aby jsi měl naprostou jistotu, na všech xboxech, že nemůže dojít ke špatnýmu vyhodnocení content integrity a ty nedostaneš ban. Ona je zase každá mechaniky v xboxu je jiná a některý přečtou větší zvěrstva, než jiný. Takže to pro tebe může být klidně v cajku, ale někomu to může dělat potíže.

Jsem zvědavej na ty Verbatim výsledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Je nekde upravene nastaveni v imgburunu kdyz mechanika prechanzi z prvni vrstvy na druhou aby presla bez chyb ? nebo je to dvd co mam ale doposavad vsechny xgd 2 slapaly bez problemu jen ted s xgd3 mam potize podari se mi tak 1 z 5 ... kolem 1 hod pujdu koupit werbatimku a zkusim odinstalovat imgburn pak ho konpnout zpatky nastavit to dle Dlahy a uvidim na werbatimce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kvůli xgd3 se právě na disk musí nacpat víc dat, než by se mělo, a ty levná média samozřejmě šetří na částech, kam nečekají, že by se zapisovalo, což bude právě u toho přechodu. Xgd2 mají běžnou kapacitu, takže tam se chyby neočekávají.

Jinak tady jsou výsledky, kterých ja dosahuju s Verbatimkama a nastavením, co jsem posílal:

testge.th.png

Jak vidno, všechno v normě. Sice tam jsou nějaký výkyvy (a střed disku je vždycky trochu náročnější pro mechaniku), ale i ty výkyvy jsou dost malý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

tak fajn odnistalovavam imgburn nainstaluji ho znovu nastavim tve nastaveni a uz mam werbatim dvd+r dl (singapore) 10ks jestli to fungovat nebude tak budu zlej ...

Modern Warfare 3 na verbatim vysledek :

Date : 17.1.2012 13:02:47

Model : 4-0-0-0 D:ATAPI iHAS124 B AL0S

Disc : DVD+R DL , MKM003 [Mitsubishi Chemical Corporation]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 4267020

Sampling count : 250658

Errors : 0

PI Max : 45

PI Average : 3,35

PI Total : 104902

PIF Max : 5

PIF Average : 0,19

PIF Total : 5846

Az na PIF MAX 5 ktery na byt 4 a mene jsem ve vsem v cajku takze dobre vypaleno ALE !!!! xbox mi hru neprehraje (ani dvd poradne neroztoci) : hodi mi toto : co s tim ?

post-36807-14687159099554_thumb.jpg

mechaniku mam : Benq LT+3 a topologicke data jsem upravil pres abx u vsech xgd 3 her

post-36807-14687159103663_thumb.jpg

A pri hrani batmana arkham city (jeste ne na verbatimce s touto hrou jsem si hral vcera jeste vecer pri nastavovani) mi po chvili hrani hodi hlasku (pritom dash mam spravny a i s avatarama a kinectem vse funkcni :

post-36807-14687159106047_thumb.jpg

tak tedy zadny uspech ani u modern 3 a ani u batmana arkham city ....zacina to byt s xgd 3 cim dal vice zapeklite pro ty co nemaji rgh .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak nejdřív gratuluju k perfektně vypálené hře, ten disk je opravdu dobře vypálený, tam nevidím jediný problém.

Ale zdá se, že bude problém možná v mechanice v xboxu. Celá tahle věc kolem XGD3 dostává mechaniky na hranici jejich možností a je možný, že některý to prostě nezvládnou uplně jak by měly. Nemáš možnost vyzkoušet nějakou originální XGD3 hru? Popřípadě zkus i nějakou XGD2 hru s AP2.5.

Vážně mě mrzí, že i po všech těch radách a po tom, co očividně tvoje vypálený disky nemají vadu, tak ani teď ti to nejede. Mám taky mechaniku BenQ (LT+ 3.0), akorát s měněným laserem, protože ten můj mi po dvou letech odešel (což je prý docela častá závada u téhle mechaniky, ale oprava mě stála jen 50Kč).

Fakt už nevím, co dál poradit, vypaluješ hry už fakt skvěle a nevidím důvod, proč by je xbox nepřečetl. Jestli máš možnost, zkus takhle vypálenou hru ještě třeba někde u kamaráda, nebo v jiným xku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jen co mi vrta hlavou je to jak jsem kdysi si vypalil gears of war 3 tak to prehraji bezproblemu a je to na newerbatimce a jede a vsechny tyto unrecognized tak zskusim si vymenit laser a uvidim ..... ale nedavam tomu moc velkou sanci spise bude jeste neco s vypalovanim ......

Co rikas na tohle :

Assasin Creed Revelations NA VERBATIMCE (predtim mi xbox hru neprehral hodil chybu recognized error)

Date : 17.1.2012 15:19:03

Model : 4-0-0-0 D:ATAPI iHAS124 B AL0S (v jine mechanice vypalena , v ihas jen prekontrolovana)

Disc : DVD+R DL , MKM003 [Mitsubishi Chemical Corporation]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 4173809

Sampling count : 245134

Errors : 0

PI Max : 53

PI Average : 3,12

PI Total : 95687

PIF Max : 4

PIF Average : 0,24

PIF Total : 7362

tady uz jen pif average mam nepatrne vyssi (co to znamena ? )

post-36807-1468715910845_thumb.jpg

ale dulezite je to ze hra jede a vypalil jsem ji ne v ihas ale v me externi vypalovacce :-) a v ihas jsem ji potom jen zkontroloval .... takze ban nehrozi ?

post-36807-14687159109206_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

A tohle je Modern Warfare 3 na neverbatimce : xbox hru prehraje dostanu se pres intro dal az do boje zadny zasek pri konci intra vse slape vklidu dal, ale vysledky jsou silene !!!

Date : 17.1.2012 16:00:11

Model : 4-0-0-0 D:ATAPI iHAS124 B AL0S

Disc : DVD+R DL , RICOHJPND01C [Ricoh Company Limited]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 4173822

Sampling count : 244743

Errors : 0

PI Max : 88

PI Average : 16,55

PI Total : 507010

PIF Max : 14

PIF Average : 0,59

PIF Total : 18074

post-36807-14687159109917_thumb.jpg

takze muj zaver zni : vypalovat hry xgd 3 na me externi vypalovacce podle vysledku je vypalena vicenezli uspesne (a hlavne vsechny hry prehraji zadny recognize error a uncovn disc) ale musi byt palena na VERBATIM aby vysledky byly uspesne jakmile palim na neVERBATIM tak kontrola pokulhava a to dost.... co na to Dlaho ? z tohoto disku bych chytnul BAN ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ono je hlavně všechno, co není pálený na iHAS a tedy tam chybí pár posledních procent, potencionálně nebezpečný a hlavně od c4evy už nepodporovaný. A krom toho některé hry takhle většinou vůbec nefungují, nebo skoro vždy blbnou, například Forza 4.

Ale je naproti tomu jasný, že co je vypálený na ne-iHAS trunctate metodou, tak bude kvalitnější, protože právě ta kvalita u iHAS hapruje kvůli tomu, kolik dat se snaží na disk ta mechanika narvat, což je prostě nestandardní operace.

Takže jsou vlastně dva druhy disků

- normální disky (XGD2 hry a oříznuté XGD3 hry) - všechno je to vypálený tak, jak to výrobci zamýšleli, takže žádné rvaní dat na disk navíc, ale XGD3 se tak celý na disk nevlezou

- "nafouknuté" disky (celé XGD3 hry) - disk je vypalován za okraj a mechanika musí číst za okrajem, což média i mechaniky přivádí na pokraj jejich možností

A zdá se, že tvůj xbox má právě problém s těma nafouknutýma diskama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Není problém, rád kdykoliv pomůžu. Určitě napiš, jak to dopadlo na jiným xboxu, taky mě to už celkem dost zajímá.

tak jsem se zastavil dnes za kamaradem a zkusil jsem hry u nej a hry fungovaly pouze ty co jsem palil na verbatimky a u me ani ty verbatimky nejely a tak mi vymenil laser v mechanice benq jak jsi rikal ty a uz mi verbatimky bere prehraje mi je ale ty aeony stale ne tak skusim jeste jedno nastaveni co mi rekl a jeste si mam upravit fw vypalovacky na pomalejsi vypalovani na ty aeony jen na 2.4 x na to upozornuje i tx . a tak jsem si vypalovacku fw upravil a zkusim to naposeledy na aeony jestli to taky uz pojede.....takze hlavni problem byl v laseru v xboxu staci ho vymenit za novy a uz precte husci zapis dat na xgd 3 plnem formatu.

Tak hotovo a vse konecne uspesne funguje :D takze fw mechaniky jsem musel upravit na pomalejsi vypalovani na aeony 2.4x a nastaveni imgburnu mam dle Dlahy a vymeneny laser v mechanice a konecne uz vse funguje...... diky moc za rady ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu