Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Taktování procesoru


coolina

Otázka

Zdravím,potřeboval bych poradit jak přetaktovat svůj procesor..vůbec stym nemam zkušenosti.Procesor AMD Athlon II X4 620 2.60Ghz a Základní deska GIGABYTE MA770-UD3.Prosím poradte mi nějaký program a o kolik by se to dalo přetaktovat :) děkuji moc za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

hale taktuje se pomoci fsb to je proste takova jednotka ktera ti jakoby urci frekvenci cpu :) je tu jeste nasobic pomoci ktereho se vynasobi ta fsb a vznikne ti z toho vysledna frekvence cpu takze tedka mas frekvenci cpu 2600mhz takze mas fsb 200x13=2600 mhz jestli to chapes muzem jit dal :D rekneme teda ze se chces dostat pro zacatek na 3 ghz takze zvysis fsb na 231x13=3001 mhz tak ted uz frekvenci mas ale aby vsechno bylo stabilni musis upravit jeste par dulezitejch veci ;) jestlize maj tvoje ramky napr 800 mhz frekvenci tak ji musej mit porad a pocita se to takhle 4xfsb=800 a jakmile budes mit 4x231=931 tak uz to mas spatne frekvence ramek musej bejt 800 mhz nebo niz nesmej bejt proste vys ! a ty ramky maj takovej nasobic mas tam 4x,3,33x atd to sam uvidis ukazu ti obrazky a konkretni priklad na cpu ;) takze to das na 3,33x231=769 mhz a to uz je spravne ted ulozis nastaveni v biosu a jdes do windows za 1. si musis stahnout program na overeni ty stability a nejlepsi na tohle je Linx,occt,prime 95 atd vyber si :) potom si stahni program na mereni cpu teplot ja osobne pouzivam core temp :) teplota toho cpu by nemela presahnout 60 stupnu pri tom testu stability tak ted uz muzes zapnout test stability a jestli ti to projde cely mas to ok jestli na tebe vyskoci bsod je neco spatne :) takze ramky nastaveny mas fsb je taky ok co by jeste mohlo bejt?musis zvysit napeti pro dostatecnou stabilitu ale zvysuj ho malo !!! po malejch kousickach nejvetsi hodnota pro vzduchovej chladic lepsi je 1,5 V proste si tim napetim musis vyhrat a zkousej takhle dal a dal az dosahnes co nejvyssi stabilni frekvence ;) tady mas ukazkovy tema pro tvuj cpu na pc tuningu kde ukazujou na kolik ten procesor pretaktovali jaky ma vlastnosti atd podivej se :) http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/15111-amd-athlon-ii-x4-ctyrjadro-pro-sporive a jeste posledni vec taky nezapomen ze u taktovani je podstatnou veci kvalitni chlazeni jen ti popreju hodne stesti cti clanky a snaz se to pochopit kdybys neco nepochopil ptej se :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

OC jsem se nikdy nevěnoval, hlavně né procesoru, tak se zeptám : ramky omezujou možnosti taktování procesoru ? když mam 2x 1gb 667 a 2x 2gb 800 mhz (z čehož sem se dočet že jede všechno na 667) , tak nemůžu taktovat tolik ? podle toho co napsal hovnak, kde píše že výsledek fsb x multiplier nesmí bejt víc než kolik jsou ramky ?

zatim netaktuju protože chladič mam základní, ale chtěl bych to vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

tak taktovat jse dá i s boxovym chladičem, ale jenom trochu, ty ramky ti všechny jedou na 667mhz a k tomu taktování: všichni maj stejnej základ, ale každej ti poraí jinak, prostě každej to má vyzkoušený jinak a snaží se to doporučit dalším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Taky jsem nikdy nic s OC nezkoušel a chtěl bych se zeptat na jednu věc. Přecejenom můj počítač už je starší a nějaký OC bych rád provedl.... Chladič procesoru bych dokoupil to by problém nebyl, jenže mám PC sestavu přímo od HP (koupil jsem velmi levně :D Jinak bych raději skládal) a to konkrétně:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?cc=cz&lc=cs&dlc=cs&product=3827125

http://www.alza.cz/pocitacova-sestava-hp-pavilion-elite-m9450-cs-d102285.htm

Jenom mi odešla grafika, tak mi ji vyměnili za ATI Radeon 4850 HD. No každopádně bych se chtěl zeptat, jestli je na tomto pc možný OC.. Dočetl jsem se něco o flashu biosu, ale nějak jsem to vůbec nepobral. Časem jsem chtěl koupit nové pc, ale teď peníze nemám, takže jsem o tom zauvažoval, akorát nevím jak je to s těmi sestavenými komplety. Předem díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jako pokud by pak procesor grafiku nebrzdil, tak bych byl ochoten i koupit novou grafiku, kterou bych třeba později dal do nového pc a nebo třeba i něco levnějšího..

Základovka je: Asus IPIBL-LB (Benicia)

c01324214.jpg

CPU: Intel core 2 quad q8200 4x 2,33 GHZ

GPU: ATI 4850 HD

RAM: 4GB kit (2x 2gb) DDR2 800MHZ

A myslíš, že by se to teda dalo nějak vyřešit a nějak tak aby to zvládl někdo, kdo to nikdy nedělal? :D

Jinak grafiku mám taktlou pomocí overdrive a to na 685mhz (160mhz) a paměti na 1030mhz (250mhz).....základní chladič :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jasný díky moc za info a šťastný a veselý :)) Případně nemáš skype třeba? Pokud bys měl někdy čas, že bych s tebou o tom promluvil.. Samozřejmě ne 24. prosince... Když bys měl čas :) Jinak myslíš, že to teda má cenu? Přes všechny ty problémy jako flashování biosu atd? Rád se do toho pustím, koupím chladič ( 500-700kč ? ), ale ještě bych se chtěl zeptat, jestli na ty OEM počítače se to tedy vyplatí a není tam nějak velká šance na zrušení PC... Předem dík a ještě jednou pěkný vánoce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu