Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 vadný laser


Jiboia

Recommended Posts

Jak poznám na ps3 na 100% vadný laser? Samozřejmě, že nenačitá pro vtipálky:-) ale mě jde o to, jestli to funguje jak u dvojky, že krom nenačítání laser klapal a CD se uvnitř roztočilo a hned zabrzdilo a stále dokola.

Takže jestli je to u ps3 podobné, popřípadě nejde vidět modrý laser v mechanice apd.

Dále pokud nenačítá Bluray tak by mělo načíst alespoň CD/DVD?Jelikož lasery tam jsou dva nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem ps2 mechaniky opravoval a řeknu ti to že leaser u ps2 jezdi nahoru a cd se roztočí a zastaví nemusí nutně znamenat vadu leaseru muže za to třeba jen špinavej leaser,křivej skelet,špatné klipy motoru"uchyceni cd"packa na rotoru nebo napájení rotoru"motor"to je zhruba těch pár možných příčin u ps2 a dalo by se takhle psát dal a dal,u ps3 je vlastně podstata stejná je to jen o mechaniké části nebo o té elektronicke ,ale říct takhle od oka co je to za vadu na tve ps3 to nejde,navíc chápu li to správně ty jsi to ani neotevřel že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslím ps2 fat u toho nevim, ale slim a tam na 99% laser vydává tikavý zvuk, dále se CD roztočí a hned zpomalí a furt dokola. Chová se jakoby nefungoval jezdec laseru, ale při tom to je laser. Vyčištění nikdy moc nepomohlo. Pokud si jej pozoroval, tak jezdec zrovna moc nejezdí. A u ps2 je to téměř vždy závada laseru. Ještě jsem moc nepotkal těch co by měli vadnej jezdec. Mech závady jako natržený kabel apd. už poznáž při rozdělání ps2. Ve většině připadů to je laser -> velká slabina ps2 na jinak spolehlivém stroji. Když jej porovnávám s ps3. Každopádně teď jsou jiný normy ohledně olova což bude asi ten problém ps3.

Kždopádně ps3 jsem měl rozdělané Fat 40gb, 60gb a teď bojuju s 80gb. Proto mně zaraží, že nenačítá, nevydává divné zvuky a nosič se stále točí a samozřejmě na klasické dolní pozici je jezdec s laserem. A jezdec to určitě nebude.....Nejspíš udělám pokus -> omyl a laser koupim, pokud mi někdo neporadí nějakou spešl fintu:-). JEště že ne tuto vrzi je laser jeden z nejlevnějších:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OMG jak jako nosič se pořád točí?kdyby jsi měl vadnej leaser tak se neroztočí .....točí se až po tom co leasr zjisti že je tam cd tak se sepne záslepka"přerušovač elektriky" a dá tím povel motoru k roztočení cd a pak se čtou data z rotočeneho cd nasledně je zapnuta zaslepka bočniho moturu k pohybu leseru vpřed vzad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych vnesl trochu světla do vaší diskuze, měl jsem doma PS3 s vadným laserem a disk se v něm točil. Po výměně se mi dostala do ruky PS3 s YOLD a tu jsem prodal na test mašiny na opravu Linuxikovi, po seštelování zase běží. Co se týká počtu čoček laseru mechaniky PS3 jsou dva typy, dvou a jedno čočková.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se disk točí muže,a nemusí to znamenat vadnej leaser,jak jsem říkal 1OO možnych zavad příčin u tehle 2 čoč mršek je to obzvlášte sranda.HUHLA zaleží na rychlosti jakou rychlostí se to cd točí.Základ:k indentifikaci vadneho leaseru je :když se "cd točí" jen pomalu,je špatně řízení otačwek motoru které by měl reugulovat leaser tady spíše předavat informace k snížení nebo zrychlení.Leaser BR sviti slabě?když je OK ,má to až nepříjemnou intenzitu světla,stejné jako když ti nekdo zasvítí leaser ukazovátkem do oka ale i tak to muže spusobit třeba špatný kontakt "tlak na záslepce"nebo slabej magnet je toho moc co to muže dělat a tvářit se to jako leaser

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a není možný, že sony se už poučilo s ps2 a díky tomu, že se nosič v mechanice zastaví je možno použit swap magic. A proto sony udělala neustálé točení nosiče v mechanice at třeba padaj z nebe trakače:-) je to jen teorie, tak už možná píšu nesmysly....Každopádně laser v ps3 je Kem-410ACA. Asi by se nenašel někdo z Brna nebo okolí kdo by mi za uplatu pučil laser na 5minut na vyzkoušení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádně laser svítí modře a docela tlustý paprsek oproti ps2 pokud sem viděl ale intenzitu nedokážu posoudit. A Ty dvoučočový lasery maj aji 2x laser?tj. předpokládám, že pokud nečte tedy buleray, tak by měl číst aspoň druhá čočka CD?Každopádně v menu ps2 by se mělo objevit nějakej loading na načítání. CD mi to jedno jediný a pálený načetlo v menu music cca 12stop, ale nevim co na něm bylo, jelikož když sem chtěl stopu přehrát tak se objevilo data corrupted nebo tak něco..... Ale jinak nic víc mi to nenačetlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu